TIXIK.cz » Španělsko » Asturie » Oviedo » Casa Consistorial de Oviedo

Casa Consistorial de Oviedo - ubytování

  
Datum příjezduDatum odjezdu

Srovnání cen ubytování - porovnání cen hotelů

Otevřít v novém okně:

Casa Consistorial de Oviedo: Hlídač pokojů
Casa Consistorial de Oviedo Mapa Mapa hotelů Casa Consistorial de Oviedo

Casa Consistorial de OviedoCasa Consistorial de Oviedo

Související témata

Casa Consistorial de Oviedo: Fotografie

Doporučené hotely Casa Consistorial de Oviedo


Zobrazit všechny »


Casa Consistorial de Oviedo: Turistický průvodce - tipy na výlety, turistika, nejlepší restaurace


Casa Consistorial de Oviedo Mapa Plánovač výletů na míru
Nejlepší hotely poblíž, Penziony, Apartmány, Hostely a ubytovny, Nejlevnější ubytování, Luxusní hotely, Mapa hotelů, Satelitní Google mapa, Turistická mapa regionu, Cyklotrasy, Plánovač výletů, Casa Consistorial de Oviedo a doprava
Hrad Las Caldas8km


Turistické informace a hodnocení destinace

Kategorie: Architektura, Aktuální čas: 09:54:56, Adresa: Plaza de la Constitución, 33009 Oviedo, Asturias, Španělsko, Telefon: +34 985 98 18 00, WWW stránky:

Casa Consistorial de Oviedo je nádherná budova radnice z první poloviny 17. století. Nachází se v Oviedu v severním Španělsku , v Asturii. Je známá též pod názvem Ayuntamiento de Oviedo. Radnice byla navržena v roce 1622 architektem Juanem de Nave.

Historie

Městská rada nechala novou budovu radnice postavit na starých základech. Jak rostl význam a povinnosti radních, vládnoucí velmožové se rozhodli přesunout své sídlo z atria kostela San Tirso do nové budovy. Juan de Nave stavbu navrhl v roce 1622. Využil přitom základu staré zdi a brány Cimadevilla. 22. prosince 1623 již na zasedání rady města přednesl zprávu o dokončení prací na oviedské radnici. O třicet let později byly realizovány přestavby a prodloužení bočních křídel, navržené stejným architektem. Stavbu však dokončil až v roce 1671 (některé prameny uvádějí 1661 nebo 1663) Marcos Velasco. V roce 1780 uskutečnil Francisco Pruneda první velké přestavby. Za španělské občanské války byla budova radnice těžce poškozena, městská rada se tedy dočasně stěhovala do Palacio del Marqués de San Feliz. Na konci občanské války byla radnici přistavěna věž s hodinami, podle návrhu architekta Gabriela de la Torriente.


Informace a fakta

GPS: 43.3604, -5.8448
Nadmořská výška: 240 m
Telefon:
Youtube:
Datum poslední aktualizace: 19.10.2012 19:47:46

Casa Consistorial de Oviedo: Recenze

Casa Consistorial de Oviedo prozatím nikdo nehodnotil. Vlož svoji recenzi jako první, děkujeme!

Města a obce v okolí

Oviedo (0.1km)Noreña (12km)Langreo (14km)Grado (18km)Proaza (19km)Nava (27km)Pola de Laviana (26km)Pravia (26km)La Pola Ḷḷena (22km)

Webmap: 1 2 3