TIXIK.cz » Města » Carrickfergus

Carrickfergus - hotely a ubytování

  
Datum příjezduDatum odjezdu

Srovnání cen ubytování - porovnání cen hotelů

Otevřít v novém okně:

Carrickfergus: Hlídač pokojů
Carrickfergus Mapa Mapa hotelů Carrickfergus

Související témata

Penziony v Carrickfergusu, Carrickfergus: Fotografie

Doporučené hotely Carrickfergus


Zobrazit všechny »Carrickfergus: Turistický průvodce - tipy na výlety, turistika, nejlepší restaurace


Carrickfergus Mapa Plánovač výletů na míru
Nejlepší hotely, Penziony, Hotely v centru, Nejlevnější ubytování, Luxusní hotely, Mapa hotelů, Satelitní Google mapa, Turistická mapa, Cyklotrasy, Plánovač výletů, Carrickfergus a doprava, Čerpací stanice, benzinky
Jodami Carrickfergus Museum & Civil CentreMuzea0km
St Nicholas' Church of Ireland ChurchNáboženství0.2km
Gateway ChurchNáboženství0.3km
Carrickfergus CastleHrady a zámky0.3km
Plynárenské muzeum Irska Flame!Muzea0.4km
Carrickfergus MarinaPřístavy0.6km
St. Colman's ChurchNáboženství2km
Christchurch CarrickfergusNáboženství2km
Kilroot power stationElektrárny3km
Knockagh MonumentPamátníky5km
Grey Point FortPevnosti6km
Jordanstown Loughshore Caravan ParkKempy6km
Slieve TrueHory7km
Royal Belfast Golf CourseGolf6km
Ulster Folk & Transport MuseumsMuzea7km


Turistické informace a hodnocení destinace

Kategorie: Města, Aktuální čas: 23:59:25, WWW stránky:

Plusy

převážně dobré počasí
skvělé jídlo

Vhodné pro

poznávání historie
sportovní turistiku

Doprava a dopravní možnosti

železniční
letecká
námořní

Aktivity

rybaření


Informace a fakta

GPS: 54.7158, -5.8058
Nejbližší letiště: Městské letiště George Best Belfast, 20 km
Pobřeží: Irské moře, 6 km
Datum poslední aktualizace: 21.10.2012 12:59:22

Carrickfergus: Recenze

Zobrazit recenze:
 Aura: 79Recenze: 47024.8.2011 10:00:43
Carrickfergus je přístavní město v Severním Irsku. Nachází se v hrabství Antrim. V současnosti žije ve městě necelých 30 000 obyvatel.

O městě

Carrickfergus je nejstarší město v hrabství. Je také správním centrem okresní rady Carrickfergus Borough Council. Carrickfergus je známý i díky stejnojmenné klasické irské lidové písni "Carrickfergus". Název města a písně pochází se slova "Carraig Fhearghais", což v překladu znamená "Fergasova skála". Tento název vznikl díky Fergus Mór mac Eircovi, králi, který v 6. století n.l. vládl zemi "Dál Riata".

Turistické zajímavosti

Největší turistické zajímavosti jsou dům, z kterého se v roce 1765 odstěhovala rodina Jacksonových do USA. V Irsku bylo totiž čím dál těžší se uživit. Přestěhovali se do Charlstonu, kde se jim narodil nejmladší syn Andrew. Ten se v roce 1828 stal sedmým americkým prezidentem. Dále je to netradiční informační centrum, ve kterém naleznete expozici připomínající historii města a celé okolní oblasti. Velká část expozice je věnována slavné historii místního hasičského sboru a místnímu vojenskému učilišti. Další zajímavostí je muzeum plynu "Flame". Město Carrickfergus bylo totiž v roce 1855 prvním městem v Irsku, které si nechalo vybudovat zařízení, které vyrábělo a rozvádělo svítiplyn do pouličních lamp. Lidem se tato služba líbila a tak místní plynárna nabídla obyvatelům, že přivede svítiplyn i do domácností. Muzeum dokumentuje tehdejší výrobu a distribuci svítiplynu. Zajímavostí je, že výrobna svítiplynu fungovala ve městě až do 80. let 20. století. Dnes je ojedinělou technickou památkou. Carrickfergus nabízí také možnost návštěvy skanzenu lidových staveb, který začal vznikat v 80. letech minulého století. Dozvíte se tu vše o vesnickém životě našich předků. Nejstarší památkou ve městě je hrad z 12. století.

Aktivity

Mimo památek je město v současnosti vyhledáváno díky vhodným podmínkám pro plachtění. V centru města je také krásné golfové hřiště Carrickfergus Golf Club. Na své si tu přijdou i milovníci rybaření.

Turistické služby

Základní nabídku ubytování ve městě Carrickfergus naleznete ZDE . Dobře najíst se můžete v restauraci Victoria Hot Spot, v čínské restauraci Four Seas, v pizzerii Pizza Worx, v restauraci Papa Browns Grill nebo v anglické restauraci Windrose Bar & Bistro.

Doprava

Carrickfergus je snadno dostupný autem, vlakem nebo lodí. Nejbližší letiště se nachází v Belfastu . Autem se sem dostanete nejlépe po silnici A2. Ve městě je krásná marina, která je hojně vyhledávána milovníky plachtění. Hlavní vlakové nádraží se nachází v centrální části města, cca 500 m od hradu, u kterého se nachází velké parkoviště pro auta.

Města a obce v okolí

CarrickfergusGreenisland (4.6km)Crawfordsburn (8km)Newtownabbey (9km)Holywood (9km)Belfast (15km)Newtownards (15km)Larne (15km)Templepatrick (19km)

Webmap: 1 2 3