TIXIK.cz » Carnuntum

Carnuntum - ubytování

  
Datum příjezduDatum odjezdu

Srovnání cen ubytování - porovnání cen hotelů

Otevřít v novém okně:

Carnuntum: Hlídač pokojů
Carnuntum Mapa Mapa hotelů Carnuntum

Související témata

Carnuntum: Fotografie

Doporučené hotely Carnuntum


Zobrazit všechny »



Carnuntum: Turistický průvodce - tipy na výlety, turistika, nejlepší restaurace


Carnuntum Mapa Plánovač výletů na míru
Nejlepší hotely poblíž, Penziony, Apartmány, Nejlevnější ubytování, Luxusní hotely, Kempy, Mapa hotelů, Satelitní Google mapa, Turistická mapa regionu, Cyklotrasy, Plánovač výletů, Carnuntum a doprava, Bankomaty, Čerpací stanice, benzinky


Turistické informace a hodnocení destinace

Aktuální čas: 23:02:47

Carnuntum (Carnvntvm) jsou ruiny starověkého římského města, které bylo za vlády Římské říše jedním z největších měst na sever od Alp. Nachází se v Rakousku , u městečka Petronell-Carnuntum , asi 20 minut od hlavního slovenského města Bratislavy .

O památce

Carnuntum byl významným městem a táborem na severní hranici říše Římské. V době svého největšího rozkvětu, okolo začátku našeho letopočtu, tu žilo na 50 000 lidí. To, že místo bylo velmi významným obchodním i vojenským střediskem dokazují bohaté nálezy různých artefaktů. Unikátní jsou také zbytky dochovaných staveb, díky kterým můžeme obdivovat například ve své době velmi nadčasové vytápění domů. Domy se vytápěly speciálním tunelem pod podlahou a dutými cihlami ve stěně stoupalo teplo těsně pod střechou ven. Velmi bohaté jsou také dochované podlahy, které byly v každé místnosti jiné.

Významné stavby a muzea

Carnuntum bylo hlavním městem římské provincie Horní Panonie. Mezi významné stavby ve městě Carnuntum patří pohanská brána Heidentor a dva amfiteátry, z nichž jeden je stále využíván v letních měsících k ukázkám gladiátorských her. U amfiteátru se také nachází malé muzeum představující vybavení a oblečení gladiátorů. Na tomto místě se pravidelně konají i letní tábory pro děti. Těm je přiblížen život Římanů. Další zajímavostí jsou velké lázně, ve kterých byla i sauna. Stojí tu také dva domy. První patřil obchodníkovi s látkami Luciovi. Můžete v něm vidět vybavení, které v tomto období lidé používali. Další dům patřil bohaté rodině. Jedná se o vilu, která je mnohem větší než kupcův dům. Dnes v ní sídlí přírodní muzeum. Je však potřeba zmínit, že oba domy byly vybudovány nově podle přesných postupů, tak jak je stavěli Římané.

Zajímavosti pro návštěvníky

Součástí areálu Carnuntum je i několik stanů, ve kterých můžete shlédnout ukázky římské módy, školního vybavení, či si zahrát nějakou římskou hru. Nechybí tu ani tři speciální místnosti, ve kterých jsou vystaveny místní nalezené artefakty. Jedná se o sochy, busty, oltáře, mapy, pergameny, kružítka, nádobí, příbory, šperky, oblečení, zbraně, mince, lékařské nástroje a mnoho dalšího. Carnuntum tak nabízí milovníkům historie opravdový zážitek.


Informace a fakta

GPS: 48.11, 16.851
Nadmořská výška: 185 m
Youtube:
Datum poslední aktualizace: 2012-10-19 19:34:33

Carnuntum: Recenze

Carnuntum prozatím nikdo nehodnotil. Vlož svoji recenzi jako první, děkujeme!

Města a obce v okolí

Hainburg an der Donau (8km)Wolfsthal (12km)Bruckneudorf (12km)Parndorf (13km)Gallbrunn (17km)Marchegg (17km)Jois (17km)Nezider (18km)Rauchenwarth (24km)

Webmap: 1 2 3