TIXIK.cz » Města » Francie » Languedoc-Roussillon » Carcassonne

Carcassonne - hotely a ubytování

  
Datum příjezduDatum odjezdu

Srovnání cen ubytování - porovnání cen hotelů

Otevřít v novém okně:

Carcassonne: Hlídač pokojů
Carcassonne Mapa Mapa hotelů Carcassonne

CarcassonneCarcassonne

Související témata

Největší města ve Francii, Satelitní mapa Francie, Satelitní mapa Carcassonne, Penziony v Carcassonne, Luxusní ubytování v Carcassonne, Levné ubytování v Carcassonne, Autopůjčovny v Carcassonne, Apartmány v Carcassonne, Carcassonne: Fotografie

Doporučené hotely Carcassonne


Zobrazit všechny »


Carcassonne: Turistický průvodce - tipy na výlety, turistika, nejlepší restaurace


Carcassonne Mapa Plánovač výletů na míru
Nejlepší hotely, Penziony, Apartmány, Hotely v centru, Nejlevnější ubytování, Luxusní hotely, Kempy, Mapa hotelů, Satelitní Google mapa, Turistická mapa, Cyklotrasy, Plánovač výletů, Carcassonne a doprava, Bankomaty, Parkování, Čerpací stanice, benzinky
A.d.e.r.c.Náboženství0km
Bastion Saint-MartinHrady a zámky0.3km
Carcassonne train stationVlaková nádraží0.4km
Portail des JacobinsPamátníky0.5km
Calvaire BastionHrady a zámky0.7km
D'Albert Domec StadiumStadiony1km
Zámek ComtalHrady a zámky1km
Basilique Saint-NazairePamátníky1km
Théâtre de la CitéDivadla1km
Carcasonne CastleHrady a zámky1km
Épanchoir de FoucaudZahrady3km
Carcassonne AirportLetiště4km
Saint Martin Trencavel CastleHrady a zámky3km
Letiště CarcassonneLetiště4km
Beaubois MuseumMuzea4km


Turistické informace a hodnocení destinace

Kategorie: Města, Aktuální čas: 13:47:50, Telefon: +33 800 88 60 91, WWW stránky:

Plusy

skvělé jídlo
živá a zábavná destinace
krásné scenérie
dobrá dostupnost
mírné klima

Proti

výskyt podvůdků na turisty
slabší noční život

Vhodné pro

shopping
poznávání historie
aktivní dovolenou

Zajímavosti

stará & nová architektura

Doprava a dopravní možnosti

železniční
letecká
mezinárodní letiště

Business travel (průmysl)

textilní
letecký
hudební
IT


Informace a fakta

GPS: 43.2151, 2.3531
Nadmořská výška: 110 m
Nejbližší letiště: Letiště Carcassonne
Datum poslední aktualizace: 22.10.2012 6:24:56

Carcassonne: Recenze

Zobrazit recenze:
 Aura: 79Recenze: 97024.8.2011 8:33:30
Carcassonne je nejzachovalejším opevněným městem v celé Evropě . Nachází se na jihu Francie , v departmentu Aude a regionu Lanquedoc–Roussillon. Celé středověké město Carcassonne bylo v roce 1997 zapsáno na Seznam kulturních památek UNESCO.

Legenda o dámě Carcas

Žena saracénského panovníka Balaaka byla nucena bránit hrad před Karlem Velikým sama. Ten se rozhodl hrad umořit hladem, takže vojáci postupně zmírali. Podařilo se jí to pomocí panenek - vojáků, které rozestavila na celý obranný val a posílala na obléhající vojáky střely. V čest jejího jména a na základě slov, které vyřkl voják před Karlem Velikým: "Sire, Carcas te sonne" (Pane, Carcas nás volá) , dostala pevnost svůj název. Na památku této statečné ženy byla postavena před padacím mostem její socha, která tu stojí dodnes.

Jak šla historie

Počátky města sahají do 6. století př. n. l., kdy se na návrší nad řekou Aude usadili Keltové. Jejich nadvláda trvala jen krátce. O tři staletí později se zde usadil jiný keltský kmen a založil zde galské oppidum.
Po nástupu Římanů, v roce 122, došlo k vylepšení opevnění. V úpravách pokračovali a ve 3. století byl okruh hradeb zesílen a bylo přistavěno několik věží. Podstatná část se zachovala až do dnešní doby.
Po Římanech patřilo město Gótům, dále Arabům, Trencavelům, kteří nechali vystavět na nejvyšším místě opevněný zámek. K dalším vlastníkům patřili Albigenští, za jejichž působení dosáhlo město Carcassonne nebývalého rozkvětu.
V roce 1208 papež Inocenc III. rozhodl o výpravě proti Albigenským, město začal obléhat severofrancouzským vojskem vedeným Simonem IV. z Montfortu. Carcassonne po 15 dnech padlo. Obyvatelstvo bylo kompletně zmasakrováno a Simon z Montfortu jej obdržel jako své léno. V následujících letech se o Carcassonne často bojovalo. Následkem toho bylo hospodářství silně poškozeno a kulturní rozkvět se pozastavil.
V roce 1240 Carcassonne připadlo francouzskému králi, který nechal okolí srovnat se zemí a tím se Carcassonne stalo základním obranným prvkem Francie . Díky tomu se město začalo rychle rozvíjet a během následujících dvou století získalo město svoji současnou podobu.
Po roce 1659 Carcassonne ztratilo na významu a začalo se pomalu rozpadat. V 18. století se architekt Viollet–le-Duc společně se spisovatelem Prosperem Meriméeem postaral o rekonstrukci a zachránil Carcassonne pro další generace.

Památky

Mezi nejzajímavější místa ve městě patří hrad Le château Comtal z 12. století, katedrála Saint-Nazaire a Saint Celse. Tato budova byla dokončena v první polovině 12. století. V roce 1898 jí byl udělen titul baziliky papežem Leem XIII. Dále tu je brána Narbonnaise, obrácená na východ k městu Narbonnaise, od kterého dostala jméno. Tato brána je obklopena dvěma obrovskými věžemi ve tvaru špice. Také můžete navštívit divadlo Théâtre de la Cité. Úctyhodná je délka celého opevnění hradu, která měří 3 km.

Zajímavost

Podle Carcassonne byla pojmenována oblíbená desková hra, která se v různých verzích snaží o budování hradů, cest a vodních toků. V některých rozšířeních si můžete zabojovat s drakem, či se pokusit postavit katedrálu

 Aura: 65Recenze: 2292.5.2010 21:08:54
Údaj, že ve městě žije 44 000 obyvatel, je trochu zavádějící. Tito obyvatelé žijí v "novém" Carcassonne, městě, které vzniklo za hradbami samotného středověkého opěvněného města, o kterém se v článku mluví. Samotné opevněné město je úchvatné, ale jsou to jenom a jenom kulisy plné turistů, restaurací a hospůdek, které večer ožijí, a když se turisté najedí pěkně drahého, ale vynikajícího jídla, brány města se uzavřou a prostor uvnitř hradeb se stane městem duchů. I tak to ovšem stojí za návštěvu, už jenom kvůli pohnuté historii.

Města a obce v okolí

CarcassonnePalaja (5km)Trèbes (7km)Bouilhonnac (7km)Villegailhenc (6km)Rustiques (10km)Floure (12km)Aragon (10km)Marseillette (16km)

Webmap: 1 2 3