TIXIK.cz » Města » Itálie » Kampánie » Salerno » Capaccio

Ubytování Capaccio, hotely Capaccio

  
Datum příjezduDatum odjezdu

Srovnání cen ubytování - porovnání cen hotelů

Otevřít v novém okně:

Capaccio: Hlídač pokojů
Capaccio Mapa Mapa hotelů Capaccio

CapaccioCapaccio

Související témata

Největší města v Itálii, Satelitní mapa Itálie, Satelitní mapa Capaccia, Penziony v Capacciu, Capaccio: Fotografie

Doporučené hotely Capaccio


Zobrazit všechny »


Capaccio: Turistický průvodce - tipy na výlety, turistika, nejlepší restaurace


Capaccio Mapa Plánovač výletů na míru
Nejlepší hotely, Penziony, Apartmány, Hotely v centru, Nejlevnější ubytování, Luxusní hotely, Kempy, Mapa hotelů, Satelitní Google mapa, Turistická mapa, Cyklotrasy, Plánovač výletů, Capaccio a doprava, Bankomaty, Čerpací stanice, benzinky
Mount San SalvatoreHory1km
Mount NeroHory2km
Mount CalvoHory3km
Casa di spiritualità e per ferie Getsemani di PaesNáboženství3km
Capaccio CastleHrady a zámky3km
Mount Costa CaldaHory4km
Mount RipaltaHory4km
Mount MolaroHory5km
Mount RaioneHory5km
Paestum Archaeological MuseumMuzea6km
Teatro ItalicoPamátníky6km
PaestumChrámy6km
Museo Archeologico Nazionale di PaestumMuzea6km
VesoleHory7km
Porta MarinaPřístavy7km


Turistické informace a hodnocení destinace

Kategorie: Města, Aktuální čas: 05:16:39, Nadmořská výška: 414m, WWW stránky:

Capaccio je město v jihozápadní části Itálie . Leží asi 55 km na jihovýchod od střediska oblasti, Salerna , a 90 km stejným směrem od Neapole . Administrativně spadá Capaccio do regionu Campania (Kampánie) . Město má asi 20 000 obyvatel.

Capaccio – město v kopcích

Capaccio patří mezi typická italská kopcovitá města. Leží na úpatí kampánských Apenin (Monte Soprano) a nabízí tak panoramatické výhledy na Tyrhénské moře. Centrum města se nachází ve 419 m.n.m., což je úctyhodná výška při vzdálenosti 12 km od moře. Za dobré viditelnosti si můžete vychutnat výhledy na celý Salernský záliv, Pobřeží Amalfitana a Ostrov Capri . Milovníci vyhlídkových míst ocení výstup na nejvyšší vrchol Monte Soprana, který dosahuje výšky 1082 m. Malebnost krajiny dotvářejí dvě řeky, Sele a Solofrone. Ty tvoří severní a jižní hranici města.

Historie města a památky

Původní název Capaccio, Calpatium, pochází z latinského Caput aquae (= zdroj vody) . První zmínka o městě se datuje do roku 1051. Bouřlivé středověké období dokazuje zřícenina hradu nebo věž na obranu Starého města (Capaccio Vecchio) v horách nad městem. Navštívit můžete také několik církevních památek, mimo jiné kostel Panny Marie, baziliku sv. Petra nebo františkánský klášter. Prostředí pro odpočinek poskytují zahrady Getsemanské svatyně se sochou Krista. Ta připomíná biblické události z Nového zákona. Nedaleko města, na místě původní osady (Capaccio Vecchio) , se nachází archeologické naleziště.

Zajímavé okolí

Okolí města Capaccio ukojí touhy i náročného cestovatele. Široké písčité pláže vzdálené 12 km od centra přecházejí v borové lesy a venkovskou zemědělskou krajinu, na kterou navazuje pohoří Monte Soprano. V Capaccio je 19 hotelů. Prakticky hned za městem směrem do vnitrozemí se rozkládá Národní park Cilento a Vallo di Diano . Díky velkému přírodnímu a historickému dědictví byl v roce 1998 zapsán na Seznam světového kulturního dědictví UNESCO . V blízkosti městečka se nachází i další nepřehlédnutelná památka. Tu ocení zejména milovníci historie. Je to osada Paestum , obsahující komplex tří antických chrámů zasvěcených bohyním Héře, Athéně a bohu Neptunovi. V areálu je i archeologické muzeum, kde si můžete prohlédnout četné artefakty z města a nedalekého hřbitova. Kopcovitá oblast a malebné horské vesničky kolem města Capaccio lákají návštěvníky k pěším výletům.

Doprava

Capaccio je nejlépe dostupné autem nebo autobusem, a to po regionálních silnicích. Ty se napojují na dálnici (Strada Statale 18 Tirrena Inferiore) vedoucí na sever od města. Capaccio je rovněž dostupné vlakem díky železnici z Battipaglia do Agropoli .

Plusy

skvělé jídlo
krásné scenérie
romantická atmosféra
hory v okolí
v údolí

Vhodné pro

poznávání historie
příroda
aktivní dovolenou
romantiku

Doprava a dopravní možnosti

železniční
letecká

Aktivity

jízda na koni
rybaření
surfování
maraton


Informace a fakta

GPS: 40.4244, 15.0809
Nadmořská výška: 414 m
Nejbližší letiště: Letiště Salerno / Pontecagnano, 26 km
Pobřeží: Středozemní moře, 7,5 km
Datum poslední aktualizace: 21.10.2012 13:36:08

Capaccio: Recenze

Capaccio prozatím nikdo nehodnotil. Vlož svoji recenzi jako první, děkujeme!

Města a obce v okolí

CapaccioTrentinara (3.9km)Giungano (4km)Albanella (7km)Agropoli (11km)Prignano Cilento (10km)Felitto (15km)Torchiara (12km)Altavilla Silentina (13km)

Webmap: 1 2 3