TIXIK.cz » Čap

Čap, Česká republika - cestovní průvodce

  
Datum příjezduDatum odjezdu

Srovnání cen ubytování - porovnání cen hotelů

Otevřít v novém okně:

Čap: Hlídač pokojů
Čap Mapa Mapa hotelů Čap

ČapČap

Související témata

Čap: Fotografie

Doporučené hotely Čap


Zobrazit všechny »


Čap: Turistický průvodce - tipy na výlety, turistika, nejlepší restaurace


Čap Mapa Plánovač výletů na míru
Nejlepší hotely poblíž, Penziony, Apartmány, Hostely a ubytovny, Nejlevnější ubytování, Luxusní hotely, Mapa hotelů, Satelitní Google mapa, Turistická mapa regionu, Cyklotrasy, Plánovač výletů, Čap a doprava, Bankomaty, Čerpací stanice, benzinky


Turistické informace a hodnocení destinace

Kategorie: Skály, Aktuální čas: 23:28:20, Nadmořská výška: 352m

Čap je pískovcový skalní útvar s vyhlídkou a pozůstatky středověkého hradu. Nachází se v severní části turistické oblasti Kokořínsko, v České republice , přibližně 7 km západně od města Dubá .

Čapská palice a její historie

Čap, známý také pod názvem Čapská palice, je sloup ze železitého pískovce. Leží na skalní plošině v nadmořské výšce 386,7 metru. Na tomto místě byl na konci 13. století vybudován na pokyn rodu Berků z Dubé strážní hrad. Stál nad údolím zvaném Čapský důl. Z hradu se ale zachovala pouze část sklepení a původní nádrž na vodu. Odměnou za cestu na Čapskou palici je výhled do okolní krajiny.

Čap nad rozcestím turistických cest

Čap leží v atraktivní krajině, kterou vede řada značených turistických cest a cyklotras. V bezprostřední blízkosti vede cyklotrasa známá jako Husí okruh. Je asi 23 km dlouhá a je v prostředí lesů, údolí a pískovcových skal. Vede po okruhu Skalka, Obrok, Pavličky, Nad Lhotou, Husa a zpět do Skalky. Dále tudy prochází modrá turistická trasa z Dubé do Zahrádek u České Lípy a také žlutá, zvaná Husí cesta. Přímo na Čap se dostanete po zelené trase. Ta se s dalšími trasami v různých místech křižuje a vede z Kravař právě na Čapskou palici.


Informace a fakta

GPS: 50.5545, 14.4757
Nadmořská výška: 352 m
Odvoz z letiště:
Nadmořská výška:
Datum poslední aktualizace: 2012-10-11 19:21:25

Čap: Recenze

Zobrazit recenze:
 2012-03-23 08:41:31
Čap je kouzelné místo s nádherným výhledem třeba na horu Říp. Zapište svou návštěvu do notesu a podělte se o své dojmy z jeho návštěvy.

Města a obce v okolí

Úštěk (10km)Doksy (13km)Štětí (13km)Česká Lípa (15km)Chudoslavice (21km)Liběchov (16km)Žandov (19km)Terezín (24km)Roudnice nad Labem (21km)

Webmap: 1 2 3