TIXIK.cz » Města » Cannes

Cannes - hotely, ubytování

  
Datum příjezduDatum odjezdu

Srovnání cen ubytování - porovnání cen hotelů

Otevřít v novém okně:

Cannes: Hlídač pokojů
Cannes Mapa Mapa hotelů Cannes

CannesCannes

Související témata

Satelitní mapa Cannesu, Tipy na výlety poblíž Cannesu, Luxusní ubytování v Cannes, Apartmány v Cannes, Levné ubytování v Cannes, Autopůjčovny v Cannes, Penziony v Cannes, Cannes - počasí, Cannes: Fotografie

Doporučené hotely Cannes


Zobrazit všechny »


Cannes: Turistický průvodce - tipy na výlety, turistika, nejlepší restaurace


Cannes Mapa Plánovač výletů na míru
Nejlepší hotely, Penziony, Apartmány, Hostely a ubytovny, Hotely v centru, Nejlevnější ubytování, Luxusní hotely, Kempy, Mapa hotelů, Satelitní Google mapa, Turistická mapa, Cyklotrasy, Plánovač výletů, Cannes a doprava, Parkování, Čerpací stanice, benzinky


Turistické informace a hodnocení destinace

Kategorie: Města, Aktuální čas: 02:59:14, Telefon: +33 4 97 06 40 00, WWW stránky:

Plusy

pobyty u moře
mírné klima

Vhodné pro

studium

Doprava a dopravní možnosti

mezinárodní letiště


Informace a fakta

GPS: 43.5514, 7.0126
Datum poslední aktualizace: 2012-10-21 12:36:14

Cannes: Recenze

Zobrazit recenze:
 Aura: 79Recenze: 9702011-08-24 09:52:41
Cannes leží na jihu Francie, v Provence, na pobřeží Středozemního moře. Proslavilo se především pořádáním Filmového festivalu v Cannes.

Historie města

První zmínky o Cannes pocházejí z 2. století př. n. l. Centrem osady tehdy byl vrchol kopce La Suquet . Odtud je dnes nejkrásnější výhled na moderní části města. Až v 19. století se Cannes začalo postupně rozrůstat a z bezvýznamné rybářské vesničky se stalo jedním z nejdůležitějších přístavních měst v jižní Francii. Dnes zde žije přes 70 tisíc lidí.

Turistické cíle

Mezi nejvýznamnější historické památky Cannes patří kostel De la Castre, postavený v 17. století v neogotickém stylu. Hned vedle kostela stojí hrad, který v minulosti vlastnili mniši z Lérins. Dnes je v něm muzeum , které vystavuje zachovalé předměty starobylých kultur amerického kontinentu a pohoří Himalájí. Nejzajímavější expozice celého muzea je ovšem sbírka hudebních nástrojů z celého světa, umístěná v nádherné kapli z 12. století.
V moderním centru doporučujeme procházku po promenádě La Croisette , na které se nachází také známé kasino La Croisette a palác Palais des Festivals et des Congres, kde se pořádá každoroční filmový festival. Před tímto palácem je známý "chodník slávy", na kterém můžete najít otisky rukou celebrit, např. Catherine Deneuve nebo Gérarda Dépardieu.
Milovníky nakupování jistě zaujme Rue d´Antibes, kde se nacházejí známé parfumerie a butiky s luxusní módou nebo levnější Rue Meynadier. Zde můžete navštívit také velmi známý trh Marché Forville, kde seženete čerstvé ovoce, zeleninu, květiny, olivy, a také ryby.

Festivaly

Cannes je světově známé díky filmovému festivalu Festival de Cannes, který se zde koná již od roku 1946. Každoročně ho navštíví několik tisíc turistů z celého světa a nejznámější filmové hvězdy. Kromě tohoto festivalu se zde pořádají i jiné světoznámé akce, např. závod Les Régates Royales, ve kterém soutěží každý rok na 150 plachetnic (přes 1000 soutěžících) různých velikostí.

Pláže

V okolí i v centru Cannes můžete využít krásné písčité pláže s pozvolným vstupem do moře a s výbornými službami, které jsou vhodné i pro rodiny s dětmi nebo pro méně zdatné plavce. V létě se zde teplota pohybuje kolem 40 stupňů.

Města a obce v okolí

CannesLe Cannet (2.7km)Vallauris (4.6km)Mandelieu-la-Napoule (6km)Mougins (4.9km)Juan-les-Pins (8km)Pégomas (8km)Antibes (9km)Auribeau-sur-Siagne (10km)

Webmap: 1 2 3