TIXIK.cz » Města » Can Tho

Can Tho - hotely a ubytování

  
Datum příjezduDatum odjezdu

Srovnání cen ubytování - porovnání cen hotelů

Otevřít v novém okně:

Can Tho: Hlídač pokojů
Can Tho Mapa Mapa hotelů Can Tho

Can ThoCan Tho

Související témata

Can Tho: Fotografie

Doporučené hotely Can Tho


Zobrazit všechny »


Can Tho: Turistický průvodce - tipy na výlety, turistika, nejlepší restaurace


Can Tho Mapa Plánovač výletů na míru
Nejlepší hotely, Hotely v centru, Nejlevnější ubytování, Luxusní hotely, Satelitní Google mapa, Turistická mapa, Cyklotrasy, Street view v Can Tho, Plánovač výletů, Can Tho a doprava, Bankomaty, Čerpací stanice, benzinky


Turistické informace a hodnocení destinace

Kategorie: Města, Aktuální čas: 09:42:23

Can Tho je jedno z pěti vietnamských měst, které mají statut provincie. Nalézá se na jihu nádherné země na cípu Kočinčíny. Plovoucí trh na kanále dále je lákadlem, kvůli kterému stojí za to vstát za úsvitu a vydat se na řeku. Zatoužíte-li v říčním městě po suchozemských atrakcích, najdete ve městě prvotřídní chrám a těsně za ním jeden nádherný dům.

Pohled do historie

Hlavní provinční město založili provinční úředníci za dynastie Nguyen. Když francouzi obsadili provincii An Giang na jihozápadě Vietnamu v roce 1867, rozdělili ji na šest menších provincií: Chau Doc, Long Xuen, Sa Dec, Can Tho, Soc Trang a Bac Lieu. V roce 1957 bylo město ustanoveno hlavním městem provincie Phong Dinh. Delta Mekongu je nazývána „rýžovým košem Vietnamu“, a toto označení je vskutku opodstatněné. Díky důmyslné síti kanálů lze na polích sklízet až třikrát do roka, a sklizně tak pokryjí až 50% spotřeby rýže celého vietnamského národa.

Ptačí zahrady

V centru města leží park Ninh Kieu, promenáda vedoucí kolem nábřeží a dále podél ulice Hai Ba Trung mezi přístavištěm a starým městským rybím trhem. Ten byl nedávno přebudován na trh turistický. Vzdušné a atraktivní tržiště postavili ve 30. letech 20. století Francouzi. Kromě stánků s tretkami pro turisty zde můžete narazit na výbornou kavárnu a restauraci, v níž vám roznášejí jídlo přímo nad vodní hladinou. Stejně působivou pointu mělo zboření starého městského trhu na nábřeží, na jehož místě je dnes otevřený prostor s pavilony, lavičkami a zahradami. Večery, které zažijete za osvětlených střech pavilonů a neonových trubic tržiště, rozhodně nebudou patřit k těm, na které se snadno zapomíná. Na půli cesty mezi tržištěm a přístavištěm stojí chrám Kuang Tsao, známý také jako chrám Ong, ve kterém se ukrývá bohatá sbírka dřevořezeb. Chrám postavili čínští přistěhovalci. Na křižovatce ulic Hoa Binh a Phan Dinh Phung naleznete Muzeum provincie Can Tho a o kousek dále stojí na ulici Hoa Binh pagoda Munirang Syaram. Ve čtvrti Binh Thuy vás čeká velmi zajímavá podívaná. Dům rodiny Duong zde stojí již více než 130 let. Pozoruhodné ptačí zahrady (Bang Lang) jsou plné rozličných druhů opeřenců a je možná zajímavé zmínit, že v daleké Indii v centru Dillí stojí dokonce ptačí nemocnice. Nicméně, barevní opeřenci se vesele proletují mezi mangovníky a uždibují plody pomela. I vy se k jejich klidu uprostřed delty Mekongu můžete přidat.

Doprava

Ho Či Minovo Město je se svým mezinárodním letištěm (SGN) vzdáleno jen 159 kilometrů a cesta nádhernou jihovietnamskou krajinou vám potrvá asi 2 a půl hodiny. Po výjezdu z Ho Či Minova Města se držte na Trung Luong a pokračujte po silnici 23A a následně na 1A. Jakmile projedete nádherným Vinh Longem pokračujte po silnici QL A1. Po několika kilometrech krásnou krajinou jižního vietnamu dojedete do cíle.

Ubytování

V nádherném říčním městě můžete využít nabídek hotelů Ninh Kieu, Victoria Can Tho, Phuong Dong a mnoha dalších. .


Informace a fakta

GPS: 10.0385, 105.7874
Nadmořská výška: 6 m
Plusy:
Proti:
Vhodné pro:
Zajímavosti:
Doprava a dopravní možnosti:
Počet obyvatel:
Prostředí města:
Business travel (průmysl):
Aktivity:
Datum poslední aktualizace: 2012-10-15 03:25:20

Majitelem prozatím nepotvrzené informace

Tyto údaje jsme obdrželi jako návrhy od komunity uživatelů TIXIK. Nyní čekají na ověření majitelem.

Majitelem prozatím nepotvrzené informace Doprava a dopravní možnosti: mezinárodní letiště
Majitelem prozatím nepotvrzené informace Proti: v létě moc vlhko

Vidíte zde chybu? Pomozte nám ji opravit

Can Tho: Recenze

Can Tho prozatím nikdo nehodnotil. Vlož svoji recenzi jako první, děkujeme!

Města a obce v okolí

Can Tho