TIXIK.cz » Města » Calpe

Ubytování Calpe, hotely Calpe

  
Datum příjezduDatum odjezdu

Srovnání cen ubytování - porovnání cen hotelů

Otevřít v novém okně:

Calpe: Hlídač pokojů
Calpe Mapa Mapa hotelů Calpe

Související témata

Satelitní mapa Calpe, Penziony v Calpe, Luxusní ubytování v Calpe, Apartmány v Calpe, Levné ubytování v Calpe, Calpe: Fotografie

Doporučené hotely Calpe


Zobrazit všechny »Calpe: Turistický průvodce - tipy na výlety, turistika, nejlepší restaurace


Calpe Mapa Plánovač výletů na míru
Nejlepší hotely, Penziony, Apartmány, Hostely a ubytovny, Hotely v centru, Nejlevnější ubytování, Luxusní hotely, Kempy, Mapa hotelů, Satelitní Google mapa, Turistická mapa, Cyklotrasy, Plánovač výletů, Calpe a doprava, Bankomaty, Čerpací stanice, benzinky


Turistické informace a hodnocení destinace

Kategorie: Města, Aktuální čas: 23:55:20, WWW stránky:

Plusy

krásná architektura
převážně dobré počasí
skvělé jídlo
živá a zábavná destinace
krásné scenérie
levno
krásné pláže
zábavný noční život
romantická atmosféra
hezký přístav
hezké hory
pobyty u moře
rovinaté okolí

Proti

nesnesitelné letní teploty
nepříjemné chladno v zimě
daleko od letiště

Vhodné pro

shopping
poznávání historie
festivaly
aktivní dovolenou
slavnosti
romantiku

Zajímavosti

stará & nová architektura
historické centrum
církevní památky

Doprava a dopravní možnosti

letecká
námořní

Aktivity

rybaření
surfování
windsurfing


Informace a fakta

GPS: 38.6447, 0.0445
Nadmořská výška: 56 m
Datum poslední aktualizace: 2012-10-21 14:02:39

Calpe: Recenze

Zobrazit recenze:
 Aura: 79Recenze: 4702011-08-24 10:04:02
Calpe (valencijsky Calp) je pobřežní město a krásné letovisko ve Španělsku . Nachází se ve východní části země, v provincii Alicante, na úpatí přírodního parku Peñon de Ifach (Ifach Rock anglicky, Penyal d'Ifach ve valencijském dialektu, jímž se v oblasti mluví). V současnosti žije ve městě skoro 30 000 lidí. Calpe je oblíbené turistické středisko, které mimo krásných pláží a přírody nabízí také památky.

Historie

Oblast dnešního města byla osídlena již ve starověku. Vystřídali se tu Féničané, Řekové, Římané i Arabové. V 50. letech 20. století k rozvoji města přispěl turistický ruch.

O letovisku

Calpe je příjemné historické město a v poslední době čím dál více rušné letovisko. Většina lidí nalezla obživu v turismu nebo rybaření. Staré centrum města je typické svými úzkými středověkými uličkami. Samozřejmostí v Calpe je široká nabídka ubytování, restaurací, barů a obchodů. Letovisko je oblíbené hlavně Brity a Němci.

Turistické zajímavosti

Největší turistickou zajímavostí v Calpe je Peñon de Ifach, což je mohutná vápencová skála vystupující přes 300 m z moře. Tato skalní formace je součástí stejnojmenného přírodního parku, který je domovem mnoha endemických rostlin a více než 300 druhů ptáků. Další zajímavosti jsou zřícenina Los baños de la Reina, gotický katolický kostel s věží La Peca a místní solivary, tzv. salinas. V Calpe se nacházejí románské a arabské archeologické lokality. Milovníci historie mohou navštívit místní archeologické muzeum, které se nachází na náměstí Plaza de la Villa.

Pláže

Calpe má dvě hlavní a dvě vedlejší pláže. Hlavní pláže jsou Cantal Roig a Playa Arenal. Vedlejší pláže jsou La Fossa a Gasparet. Je zde mnoho kilometrů písečných pláží, které jsou oblíbené plavci i milovníky surfování.

Turistické služby

Calpe nabízí dostatečné možnosti ubytování. Základní nabídku si můžete prohlédnout ZDE . Oblíbené podniky jsou např. restaurace Antica Roma, El Robles a Rich House. Ve městě nechybí ani celá řada barů a diskoték. Milovníci nakupování pak mohou navštívit zdejší trh Fleamarket, který se koná v létě každou středu na Avenida Pais Valencia, hned vedle fotbalového stadionu.

Doprava

Calpe je nejlépe dostupné autem nebo lodí. Autem se sem dostanete po dálnici AP-7 a pak po silnici N-332. Pro lodě je tu chráněný přístav. Nejbližší letiště se nachází v 70 km vzdáleném Alicante . Na okraji letoviska staví i vlak.

Města a obce v okolí

CalpeAltea (10km)Benissa (8km)Tárbena (14km)Teulada (11km)La Nucia (15km)Alcalalí (14km)Parcent (15km)Gata de Gorgos (15km)