TIXIK.cz » Města » Calais

Calais - ubytování

  
Datum příjezduDatum odjezdu

Srovnání cen ubytování - porovnání cen hotelů

Otevřít v novém okně:

Calais: Hlídač pokojů
Calais Mapa Mapa hotelů Calais

Související témata

Satelitní mapa Calais, Penziony v Calais, Levné ubytování v Calais, Autopůjčovny v Calais, Apartmány v Calais, Calais: Fotografie

Doporučené hotely Calais


Zobrazit všechny »Calais: Turistický průvodce - tipy na výlety, turistika, nejlepší restaurace


Calais Mapa Plánovač výletů na míru
Nejlepší hotely, Penziony, Apartmány, Hostely a ubytovny, Hotely v centru, Nejlevnější ubytování, Luxusní hotely, Kempy, Mapa hotelů, Satelitní Google mapa, Turistická mapa, Cyklotrasy, Plánovač výletů, Calais a doprava, Parkování, Čerpací stanice, benzinky


Turistické informace a hodnocení destinace

Kategorie: Města, Aktuální čas: 13:05:19, WWW stránky:

Calais je významné přístavní město ve Francii . Je to nejvýznamnější přístav spojující pomocí trajektů Velkou Británii se zbytkem Evropy . V blízkosti města také ústí Eurotunel. Nachází se na severu země, na pobřeží Lamanšského průlivu. Žije zde přibližně 75 000 obyvatel. Calais nepatří zrovna k vyhledávaným turistickým cílům. Většinou tudy lidé jen projedou při cestě na jih nebo na sever. Je to škoda, Calais má totiž rozhodně návštěvníkům co nabídnout.

O městě

Centrem města Calais je náměstí place d´Armes. Asi půl kilometru jižně od něj se nachází vlakové nádraží Calais-Ville. Asi deset minut chůze od nádraží se nachází hlavní obchodní čtvrť, kde je soustředěno mnoho známých obchodů. Terminál trajektů se nachází 1,5 km daleko od náměstí place d´Armes. Nákladiště vozidel mířících do podmořského tunelu je asi 6 km jihozápadně od centra Calais. Turistické informační centrum se nachází v ulici Georges Clemenceau 12. Směnárna je v ulici Royale 5. Přístup k internetu naleznete v knihovně v ulici du Pont Lottin 16.

Historie

Oblast dnešního města byla osídlena už ve starověku. Již Římané tu vybudovali svoji osadu a ve středověku se Calais rozrostlo v důležité město. Během druhé světové války však bylo skoro celé zničeno. Dnes slouží především jako významný dopravní uzel.

Turistické zajímavosti

Nejzajímavější místo Calais je již zmíněné náměstí place d´Armes, na kterém se nachází slavná "Strážní věž" , která je jednou z nejstarších památek ve městě. Jako jedna z mála památek přežila druhou světovou válku, během které bylo celé staré město zničeno. Další zajímavé stavby jsou místní katedrála, která také patří spolu s věží k nejstarším památkám v Calais, a radnice. Cenné je i sousoší "Měšťané z Calais" z roku 1895, které bylo vytvořeno na počest šesti místních statečných občanů, kteří ve 14. století bránili město před Angličany. V Calais se nacházejí také zajímavá muzea. Nejznámější je místní Muzeum výtvarného umění a krajek, které představuje expozici o sochařství (včetně Rodinových děl) a o historii krajkářství. Pokud vás zajímá druhá světová válka, navštivte vojenské muzeum v betonovém bunkru, který byl v minulosti štábem německého válečného námořnictva. Zde si budete moci prohlédnout celou řadu zajímavých vojenských artefaktů. Příjemný výhled na Calais a okolí si můžete vychutnat ze zdejšího majáku, na který musíte vystoupat po 271 schodech.

Pláže v Calais

Pokud si budete chtít v Calais odpočinout, můžete se vydat na místní pláž, která se nachází 1 km severozápadně od náměstí place d´Armes. Z této pláže se po písku dá dojít až k 8 km dlouhé Blériotově pláži. Tato pláž je pojmenována po slavném průkopníkovi letectví, který právě odtud vzlétl k prvnímu přeletu přes kanál La Manche. K oběma plážím jezdí autobusy, ale dostat se sem dá z centra i po cyklostezce.

Nakupování v Calais

Calais je také rájem pro milovníky nakupování. Je tu celá řada nákupních center a obchodů. Jejich nejčastějšími hosty jsou Britové, kteří si tu kupují francouzské speciality jako jsou paštiky z husích jater, sýry, vína nebo šampaňské. Tyto lahůdky se jinde těžko shánějí a navíc jsou tu mnohem levnější. Nejvyhledávanější nákupní centra jsou Cité Europe, které se nachází vedle prostoru, kde se nakládají vozidla mířící do podmořského tunelu. Hned vedle stojí výprodejní centrum Marques Avenue, které nabízí 53 obchodů. V centru Calais můžete zajít na nákupy do obchodní promenády Les Quatre Boulevards, která nabízí přes 50 obchodů. Pokud si chcete koupit pravé krajky z Calais, vydejte se do obchodu Royal Dentelle na bulvár Jacquard.

Turistické služby a zábava

Pokud se potřebujete v Calais ubytovat, máte spoustu možností. Základní nabídku naleznete ZDE . Nejlepší restaurace jsou např. restaurace Tonnerre de Brest, Histoire Ancienne a Aux Mouettes, kde si můžete dát vynikající mořské plody. Navštívit můžete i potravinový trh na náměstí place d´Armes, který se koná vždy ve středu a v sobotu dopoledne. Za zábavou můžete vyrazit do kina Cinéma Alhambra, kde promítají nedabované filmy ve čtyřech sálech.

Doprava

Calais je významný dopravní uzel. Ročně projede městem 15 milionů cestujících. Dostat se sem dá autem, autobusem, vlakem i lodí. Nejbližší mezinárodní letiště se nachází v Lille , Lille-Lesquin Airport. Autem nebo na motorce se sem dostanete po dálnici E15 (A26) nebo po dálnici E40 (A16) . Pokud se budete chtít dostat k Eurotunelu, jeďte po dálnici E40, sledujte ukazatele "Tunnel Sous La Manche" a sjeďte na exitu 42. Denně jezdí do Calais 35 - 52 trajektů z Anglie. Lodní terminál se nachází asi 1,5 km pěší chůze od place d´Armes (hlavní náměstí v centru) . Z terminálu se do města nebo případně na vlakové nádraží Calais-Ville dostanete i pomocí autobusů. Ty jezdí každou hodinu a jsou označeny "Terminal Car Ferry/Centr Ville". Přesný řád je vyvěšen na zastávce. Autobus č. 44 např. jezdí po krásné pobřeží silnici D940 a spojuje vlaková nádraží v Calais de Sangatte, Wissantemu, Audinghemu, Ambleteuse a Boulogne-sur-Mer . Calais má dvě nádraží. Nádraží Calais-Ville se nachází v centru města a nádraží Gare Calais-Fréthun leží přibližně 10 km jihozápadně od města poblíž vjezdu do podmořského tunelu a jezdí na něj vlaky TGV. V Calais si můžete také bez problémů půjčit auto či kolo.

Proti

daleko od letiště

Vhodné pro

studium

Doprava a dopravní možnosti

železniční


Informace a fakta

GPS: 50.9573, 1.8524
Nadmořská výška: 12 m
Datum poslední aktualizace: 2012-10-21 12:36:16

Calais: Recenze

Calais prozatím nikdo nehodnotil. Vlož svoji recenzi jako první, děkujeme!

Města a obce v okolí

CalaisCoquelles (4.5km)Sangatte (7km)Peuplingues (7km)Guînes (10km)Oye-Plage (14km)Wissant (15km)Leubringhen (14km)Fiennes (15km)

Webmap: 1 2 3