TIXIK.cz » Města » Cádiz

Ubytování Cádiz

  
Datum příjezduDatum odjezdu

Srovnání cen ubytování - porovnání cen hotelů

Otevřít v novém okně:

Cádiz: Hlídač pokojů
Cádiz Mapa Mapa hotelů Cádiz

Související témata

Satelitní mapa Cádizu, Luxusní ubytování v Cádizu, Autopůjčovny v Cádizu, Levné ubytování v Cádizu, Apartmány v Cádizu, Cádiz: Fotografie

Doporučené hotely Cádiz


Zobrazit všechny »Cádiz: Turistický průvodce - tipy na výlety, turistika, nejlepší restaurace


Cádiz Mapa Plánovač výletů na míru
Nejlepší hotely, Penziony, Apartmány, Hostely a ubytovny, Hotely v centru, Nejlevnější ubytování, Luxusní hotely, Kempy, Mapa hotelů, Satelitní Google mapa, Turistická mapa, Cyklotrasy, Street view v Cádizu, Plánovač výletů, Cádiz a doprava, Bankomaty, Čerpací stanice, benzinky


Turistické informace a hodnocení destinace

Kategorie: Města, Aktuální čas: 07:12:59, Adresa: Calle Horozco, Cádiz, Španělsko, Telefon: +34 956 21 13 13, WWW stránky:

Plusy

milí lidé
krásná architektura
převážně dobré počasí
skvělé jídlo
živá a zábavná destinace
krásné scenérie
osobitá místní atmosféra
krásné pláže
mírné klima

Proti

nesnesitelné letní teploty
přetížená doprava
výskyt podvůdků na turisty

Vhodné pro

shopping
poznávání historie
festivaly
noční život
plavby
studium
aktivní dovolenou
naturisty
slavnosti
zdravotní turistiku

Zajímavosti

stará & nová architektura
historické centrum

Doprava a dopravní možnosti

letecká
námořní


Informace a fakta

GPS: 36.5336, -6.2994
Nadmořská výška: 21 m
Datum poslední aktualizace: 2012-10-21 14:02:43

Cádiz: Recenze

Zobrazit recenze:
 Aura: 79Recenze: 4702010-07-28 16:58:35
Cádiz je historické přístavní město, které patří údajně k nejstarším dosud stojícím městům v jihozápadní Evropě. Nachází se ve Španělsku , v Andalusii, V současnosti zde žije cca 130 000 obyvatel. Cádiz láká návštěvníky na své památky a krásné pláže.

Doprava

Cádiz je dostupný autem, vlakem, lodí i letadlem. Nejbližší mezinárodní letiště se nachází ve městě Jerez de la Frontera , které je vzdálené cca 35 km nebo v Seville , která je vzdálená cca 130 km od Cádizu. Vlakem se sem dostanete ze všech větších měst Španělska, jako je např. Sevilla , Córdoba , Madrid atd. Autem se sem dostanete po dálnici E-5. Lodí se do zdejšího přístavu můžete dostat buď svou lodí, nebo existují pravidelná trajektová spojení např. s Kanárskými ostrovy či severoitalským Janovem .

Historické památky

Cádiz je hlavním městem stejnojmenné provincie. V současnosti se nejedná zrovna o bohaté město. Je tu nejvyšší procento nezaměstnanosti v celém Španělsku. Proto odtud odcházejí hlavně mladí. I přesto má Cádiz co nabídnout a některé chudší čtvrti mají své neopakovatelné kouzlo. Starší čtvrtě jako je např. část La Viña, Santa María nebo El Pópulo tvoří špinavé ulice a oprýskané domy. I přesto mají tyto části svojí zvláštní atmosféru a velmi kontrastují s novými, moderními čtvrtěmi.

Mezi nejvýznamnější památky ve městě Cádiz patří věž La Bella Escondida, cádizská katedrála s věží La Torre de Poniente, z které se vám naskytne krásný výhled na celé město, jelikož se nachází na nejvyšším bodě města, luxusní historický dům Casa del Almirante, stará celnice, věž Torre Tavira s černou komorou, kde se promítá živě to, co se zrovna za zdmi věže děje, hrad de San Sebastián, hrad de Santa Catalina, archeologické naleziště El Yacimiento, modlitebna svaté jeskyně (EL Oratorio de la santa cueva) , modlitebna svatého Filipa Neri (Oratorio de san Felipe Neri) , římské divadlo a ženská nemocnice (El hospital de mujeres) . Pokud se do Cádizu vydáte, je vhodné si koupit kartu Cádizcard, která vám umožní během jednoho týdne navštívit vybrané památky bez toho, aniž by jste museli čekat frontu u pokladen a navíc zahrnuje projíždku vyhlídkovým autobusem Cádiz Tour-City Sightseeing. Nejvyhledávanějším náměstí je Plaza de San Antonio. Hned kousek od něj pak můžete navštívit krásné zelené náměstí Plaza de Mina. Pokud se chcete dozvědět vše o historii města navštivte Museo de Cádiz, které se nachází na druhém zmíněném náměstí nebo Muzeum cádizských kortesů, které se nachází v ulici Santa Inés.

Turistické služby a zábava

Cádiz nabízí také krásné pláže a parky. Nejkrásnějším parkem ve městě je Parque Genovés. Mezi nejvyhledávanější pláže patří Playa La Victoria, která je dlouhá více než 3 kilometry a je obklopena apartmány, hotely, bary, obchody i restauracemi. Vede podél ní také krásná promenáda. Další vyhledávanou pláží je Playa El Chato a La Caleta. V Cádizu je jinak celkem více než 7 kilometrů pláží. Samozřejmostí je široká nabídka kvalitního ubytování. Samozřejmostí je dostatek restaurací, barů, kaváren i obchodů. Na své si tu přijdou také gurmáni. V Cádizu totiž můžete ochutnat opravdu mnoho místních specialit. Mezi ty nejoblíbenější patří Tortillita de camarones, Piñonate, Huevas aliñás, Chocos kon Papas. Celkem zde můžete ochutnat až 20 typických místních pokrmů. Většinou se jedná o různá dušená masa či sladkosti. Cádiz také hostí řadu různých svátků, oslav a festivalů.

Karneval Cádiz

Nejznámější akcí je Karneval Cádiz. Jedná se o jeden z nejslavnějších karnevalů na celém světě. Koná se vždy v únoru a přijíždí na něj velké množství lidí nejen z celého Španělska, ale i z různých koutů světa. Během karnevalu zde můžete shlédnout nejen zajímavé masky, ale také různá hudební, taneční a divadelní vystoupení. Zdejší karneval už má dlouhou historii. Mezi další významné festivaly patří červnový Festival de San Juan a oslava mini Las Fallas.

Historie

Cádiz je patrně nejstarším dosud stojícím městem v jihozápadní Evropě; byl založen Féničany před rokem 1000 př. n. l., podle tradice 80 let po Trojské válce. Poté se tu vystřídali Římané i Arabové. Svůj největší rozmach město zažilo ve středověku. Od roku 1262, kdy Cádiz získal král Alfonso X. Moudrý, začalo nabývat na důležitosti. Později se stalo město významným přístavem pro vyplouvání posádek do nově objevených zemí. Poté, co Španělsko přišlo o poslední zámořské kolonie, ztratil Cádiz na významu.

Města a obce v okolí

Cádiz (0km)Chiclana de la Frontera (19km)Jerez de la Frontera (22km)Medina Sidonia (34km)Chipiona (26km)Los Naveros (35km)Sanlúcar de Barrameda (28km)Conil de la Frontera (34km)El Palmar (39km)

Webmap: 1 2 3