TIXIK.cz » Města » Cáceres

Ubytování Cáceres, hotely Cáceres

  
Datum příjezduDatum odjezdu

Srovnání cen ubytování - porovnání cen hotelů

Otevřít v novém okně:

Cáceres: Hlídač pokojů
Cáceres Mapa Mapa hotelů Cáceres

Související témata

Satelitní mapa Cácerese, Penziony v Cáceresu, Luxusní ubytování v Cáceresu, Apartmány v Cáceresu, Levné ubytování v Cáceresu, Autopůjčovny v Cáceresu, Cáceres: Fotografie

Doporučené hotely Cáceres


Zobrazit všechny »Cáceres: Turistický průvodce - tipy na výlety, turistika, nejlepší restaurace


Cáceres Mapa Plánovač výletů na míru
Nejlepší hotely, Penziony, Apartmány, Hostely a ubytovny, Hotely v centru, Nejlevnější ubytování, Luxusní hotely, Kempy, Mapa hotelů, Satelitní Google mapa, Turistická mapa, Cyklotrasy, Plánovač výletů, Cáceres a doprava, Bankomaty, Čerpací stanice, benzinky


Turistické informace a hodnocení destinace

Kategorie: Města, Aktuální čas: 17:54:31, Nadmořská výška: 434m, Telefon: +34 927 24 80 00, WWW stránky:

Plusy

milí lidé
převážně dobré počasí
skvělé jídlo
krásné scenérie
osobitá místní atmosféra
dobrá dostupnost
vynikající víno
rovinaté okolí
mírné klima

Proti

nesnesitelné letní teploty
nepříjemné chladno v zimě
daleko od letiště

Vhodné pro

shopping
poznávání historie
noční život
aktivní dovolenou
naturisty
slavnosti
sportovní turistiku

Zajímavosti

stará & nová architektura
historické centrum
církevní památky

Doprava a dopravní možnosti

železniční
letecká


Informace a fakta

GPS: 39.4762, -6.3707
Nadmořská výška: 434 m
Datum poslední aktualizace: 2012-10-21 14:15:09

Cáceres: Recenze

Zobrazit recenze:
 Aura: 79Recenze: 4702011-08-24 09:11:20
Cáceres je historické město ve Španělsku . Nachází se v západní části země, v regionu Extremadura. Je na seznamu památek světového kuturního dědictví UNESCO, a v současné době (2011) má přes 90 tisíc obyvatel.

Historie

Historie osídlení sahá až do dob paleolitu, jak dokládají jeskynní malby v nedaleké jeskyni Cueva de Maltravieso. Samotné město Cáceres založili Římané v roce 25 př. n. l. Po pádu západořímské říše obsadili město Vizigóté, které v osmém století vystřídali Arabové. Pod jejich nadvládou Cáceres vzkvétal a byl dále rozšiřován. V 13. století bylo město dobyto španělskými křesťany. V 15. století, době objevení Ameriky, Cáceres zažívá další rozvoj. Od 19. století je správním centrem Extramadury.

Památky

Díky své bohaté historii je Cáceres unikátním architektonickým celkem. Zdejší Staré Město (Ciudad Monumental) je stále částečně opevněno římskými hradbami z třetího a čtvrtého století n. l. Cáceres může turistům řadu cenných památek, např. Plaza Mayor, palác Los Golfines de Abajo, kostel Santa María ze 13. století nebo palác Las Cigüeñas. V roce 1986 byl Cáceres zapsán na seznam památek světového kulturního dědictví UNESCO.

Turistické cíle

Ve městě jsou čtyři velká muzea. Tím nejnavštěvovanějším je Museo de Cáceres. Cáceres má také univerzitu - Universidad de Extramadura, která byla založena roku 1973. Turisté, kteří raději tráví čas v přírodě, mohou navštívit například Národní park Monfragüe. Je to jedna z nejrozsáhlejších zalesněných ploch ve Španělsku . Ve městě Cáceres se každoročně koná řada významných festivalů, z nichž nejznámější je hudební festival WOMAD.

 2008-06-18 19:33:24
V architektuře historického města Cáceres se prolínají především vlivy maorské a křesťanské spolu s římskými, islámskými, severogotickými a prvky italské renesance. Ve městě se nachází kolem 30 věží z nichž nejkrásnější je Torre del Bujaco. Na Seznam UNESCO bylo historické město Cáceres zapsáno roku 1986.

Města a obce v okolí

CáceresMalpartida de Cáceres (12km)Casar de Cáceres (10km)Aliseda (28km)Aldea del Cano (21km)Navas del Madroño (29km)Brozas (38km)Torre de Santa María (33km)Montánchez (34km)

Webmap: 1 2 3