TIXIK.cz » Itálie » Sardinie » Olbia-Tempio » Cabu Abbas

Cabu Abbas - ubytování

  
Datum příjezduDatum odjezdu

Srovnání cen ubytování - porovnání cen hotelů

Otevřít v novém okně:

Cabu Abbas: Hlídač pokojů
Cabu Abbas Mapa Mapa hotelů Cabu Abbas

Cabu AbbasCabu Abbas

Související témata

Cabu Abbas: Fotografie

Doporučené hotely Cabu Abbas


Zobrazit všechny »


Cabu Abbas: Turistický průvodce - tipy na výlety, turistika, nejlepší restaurace


Cabu Abbas Mapa Plánovač výletů na míru
Nejlepší hotely poblíž, Penziony, Apartmány, Nejlevnější ubytování, Luxusní hotely, Mapa hotelů, Satelitní Google mapa, Turistická mapa regionu, Cyklotrasy, Plánovač výletů, Cabu Abbas a doprava, Bankomaty, Čerpací stanice, benzinky
Cala Volpe15km
Valle della Luna45km


Turistické informace a hodnocení destinace

Kategorie: Archeologická naleziště, Aktuální čas: 15:43:15

Cabu Abbas je prehistorický komplex staveb tzv. nuragové kultury. Nachází se v severovýchodní části Sardinie nedaleko města Olbia . Cabu Abbas není jediná památka svého druhu na Sardinii , na celém ostrově se nachází asi 7000 podobných více či méně zachovalých staveb.

Tajemné nuragy

Komplex Cabu Abbas je tvořen tzv. nuragy, což jsou několik metrů vysoké věžní konstrukce ve tvaru obráceného vědra, postavené z vyrovnaných kamenů. Některé věže dosahovaly až 20 m výšky a na vršku se zpravidla nacházela chráněná terasa, na kterou vedlo točité kamenné schodiště. Nuragská (nuragová) kultura se na Sardinii rozvíjela v době bronzové a železné (zhruba 1600 – 1300 let př. Kr.) a její pozůstatky můžeme dodnes nalézt na celém ostrově. Cabu Abbas je chráněn 220 m dlouhou a 5 m vysokou a širokou kamennou stěnou, která spojuje dva skalní ostrohy. Na obou krajích zdi se nachází jeden vchod a uvnitř komplexu pak můžeme vidět několik nuragů.

Zvláštnost a účel Cabu Abbas

Cabu Abbas je zvláštní především svojí polohou. Je umístěn na ve výši 246 m skalním ostruhu, který dominuje celé oblasti kolem města Olbia . Návštěvníkům se tak nabízejí krásné výhledy na okolní kopce i na azurové moře. A tato strategická poloha byla jistě prospěšná i jeho dávným obyvatelům, kteří měli výborný přehled o blížících se nepřátelských lodí. Využití komplexu Cabu Abbas bylo však pravděpodobně úplně jiné. Vědci dodnes spekulují, zda objekt sloužil jako obydlí, náboženská svatyně nebo pohřebiště. Nejpravděpodobnější je účel náboženský, o čemž svědčí bronzová soška ženy s amforou na hlavě, která se na území Cabu Abbas našla během vykopávek v roce 1936.


Informace a fakta

GPS: 40.9585, 9.523
Nadmořská výška: 142 m
Odvoz z letiště:
Nadmořská výška:
Datum poslední aktualizace: 19.10.2012 19:41:33

Cabu Abbas: Recenze

Cabu Abbas prozatím nikdo nehodnotil. Vlož svoji recenzi jako první, děkujeme!

Města a obce v okolí

Olbia (4.6km)Golfo Aranci (9km)Murta Maria (10km)Porto San Paolo (13km)Arzachena (18km)Capo Coda Cavallo (20km)Cannigione (18km)Baja Sardinia (20km)Monti (24km)

Webmap: 1 2 3