TIXIK.cz » Města » Bytom

Ubytování Bytom, hotely Bytom

  
Datum příjezduDatum odjezdu

Srovnání cen ubytování - porovnání cen hotelů

Otevřít v novém okně:

Bytom: Hlídač pokojů
Bytom Mapa Mapa hotelů Bytom

BytomBytom

Související témata

Satelitní mapa Bytomi, Tipy na výlety poblíž Bytomi, Penziony v Bytomi, Apartmány v Bytomi, Autopůjčovny v Bytomi, Bytom - počasí, Bytom: Fotografie

Doporučené hotely Bytom


Zobrazit všechny »


Bytom: Turistický průvodce - tipy na výlety, turistika, nejlepší restaurace


Bytom Mapa Plánovač výletů na míru
Nejlepší hotely, Penziony, Apartmány, Hostely a ubytovny, Hotely v centru, Nejlevnější ubytování, Luxusní hotely, Mapa hotelů, Satelitní Google mapa, Turistická mapa, Cyklotrasy, Street view v Bytomi, Plánovač výletů, Bytom a doprava, Bankomaty, Parkování, Čerpací stanice, benzinky


Turistické informace a hodnocení destinace

Kategorie: Města, Aktuální čas: 09:05:51, WWW stránky:

Plusy

rovinaté okolí

Vhodné pro

shopping
poznávání historie
aktivní dovolenou
studium

Zajímavosti

stará & nová architektura
mrakodrapy

Doprava a dopravní možnosti

železniční
letecká
mezinárodní letiště

Business travel (průmysl)

těžební
chemický


Informace a fakta

GPS: 50.3507, 18.9191
Nadmořská výška: 270 m
Datum poslední aktualizace: 2012-10-21 17:24:20

Bytom: Recenze

Zobrazit recenze:
 Aura: 80Recenze: 152011-08-24 08:46:30
Bytom je průmyslové i architektonicky zajímavé město na jihu Polska . Mnoho turistů sem přichází za aktivním odpočinkem i obdivovat historické stavby. V současné době (2011) zde žije okolo 185 tisíc obyvatel.

Pohled do historie

Bytom patří mezi velmi stará města v Polsku. Písemné zmínky o jeho existenci pocházejí z roku 1136. V polovině 13. století pak získalo městská práva. Během své historie patřilo Českému království, později Pruskému království a nakonec Německému císařství. Není divu, že veliký vliv na vývoj města měl německý jazyk. V 19. století se Bytom stala důležitým průmyslovým centrem, když se poblíž rozvíjela těžba uhlí. Město se začalo rozrůstat a většina budov byla přestavěna v modernějším duchu. V roce 1932 zde vzniklo polské gymnázium, což byla významná událost pro polské obyvatelstvo ve městě. Bytom připadl Polsku až po 2. světové válce v roce 1945 na Postupimské konferenci.

Kde na vás dýchne historie

Návštěvníci, kteří se zajímají především o historii, by měli zavítat do Starého města, kde na ně dýchne atmosféra místy až 750 let stará. Město celkově si zachovalo původní středověké uspořádání až do současnosti. Centrem města je Tržní náměstí, které bylo v 19. století podstatně rozšířeno. Dnes zde můžete obdivovat mnoho pozoruhodných měšťanských domů. Pokud si budete chtít odpočinout, zavítejte do městského parku z roku 1930, který leží blízko centra. Při procházce Bytomí narazíte na několik velice pozoruhodných sakrálních staveb. Mezi nejzajímavější rozhodně patří gotický kostel Nanebevzetí Panny Marie ze 13. století, neogotický kostel Nejsvětější Trojice z 19. století, nebo neogotický kostel sv. Markéty stojící na původním místě tvrze z 11. století. Pozoruhodný je rozhodně i kostel sv. Vojtěcha, v němž se zajímavým způsobem snoubí gotický styl s barokním.

Bytom - kulturní město

Bytom je i důležité kulturní centrum. Můžete zde navštívit muzeum (Muzeum Górnośląskie) , které vás provede historií oblasti od starověku až po současnost, nebo Slezskou Operu, jejíž operní soubor patří mezi nejlepší v celém Polsku, nehledě na to, že sídlí v architektonicky zajímavé neoklasicistní budově. Příznivci umění mohou navštívit tématicky různé galerie, kterých je zde kolem deseti. Během roku se v Bytomi koná mnoho akcí a festivalů, mezi nejznámější patří Festival teatromania, Bytomský literární podzim nebo Bytomská svatojánská noc.

Aktivity v Bytomi

V Bytomi naleznete koupaliště, víceúčelovou halu i venkovní sportoviště. Asi největší lákadlo, jak aktivně strávit své volno, je sportovní centrum Dolomity Sportowa Dolina. Nachází se na předměstí Bytomi, v části Sucha Góra. Najdete zde mnoho sportovních zařízení s výbornými službami v pěkné krajině. Můžete si zalyžovat jakýkoliv den v roce, zajezdit na čtyřkolkách, zahrát tenis nebo zajezdit na kolech, pro která jsou zde připraveny cyklostezky, z nichž některé jsou i adrenalinové. Pokud budete unaveni zvuky civilizace, navštivte Rezervaci vodního ptactva na okraji Bytomi. Město také může být výchozím bodem pro výlety do okolních lesů, kterými vede mnoho turistických a cykloturistických tras.

Města a obce v okolí

BytomChorzów (6km)Zabrze (11km)Katovice (13km)Pyrzowice (16km)Paniówki (16km)Hlivice (19km)Dabrowa Górnicza (20km)Siewierz (26km)

Webmap: 1 2 3