TIXIK.cz » Města » Bydhošť

Ubytování Bydhošť, hotely Bydhošť

  
Datum příjezduDatum odjezdu

Srovnání cen ubytování - porovnání cen hotelů

Otevřít v novém okně:

Bydhošť: Hlídač pokojů
Bydhošť Mapa Mapa hotelů Bydhošť

Související témata

Satelitní mapa Bydhoště, Tipy na výlety poblíž Bydhoště, Luxusní ubytování v Bydhošti, Autopůjčovny v Bydhošti, Levné ubytování v Bydhošti, Bydhošť - počasí, Bydhošť: Fotografie

Doporučené hotely Bydhošť


Zobrazit všechny »Bydhošť: Turistický průvodce - tipy na výlety, turistika, nejlepší restaurace


Bydhošť Mapa Plánovač výletů na míru
Nejlepší hotely, Hotely v centru, Nejlevnější ubytování, Luxusní hotely, Mapa hotelů, Satelitní Google mapa, Turistická mapa, Cyklotrasy, Street view v Bydhošti, Plánovač výletů, Bydhošť a doprava, Bankomaty, Parkování, Čerpací stanice, benzinky


Turistické informace a hodnocení destinace

Kategorie: Města, Aktuální čas: 20:03:19, WWW stránky:

Vhodné pro

studium

Doprava a dopravní možnosti

železniční
mezinárodní letiště


Informace a fakta

GPS: 53.1221, 18.0052
Nadmořská výška: 33 m
Datum poslední aktualizace: 2012-10-21 17:24:20

Bydhošť: Recenze

Zobrazit recenze:
 Aura: 79Recenze: 4702011-08-24 09:52:42
Bydhošť jedno z velkých měst v Polsku . Nachází se v severní části země, v Kujavsko-pomořském vojvodství, na řece Brda. V současnosti žije ve městě okolo 360 000 obyvatel.

Pohledy do historie

Poprvé je Bydhošť zmiňován v roce 1238. Městská práva získal v roce 1346. Největší růst zažívalo město od 15. do 17. století. V roce 1815 připadlo město Prusku. Součástí Polska se Bydhošť stal opět po I. světové válce.

O městě

Bydhošť je jedno z nejdynamičtějších obchodních měst v současném Polsku . Je to také důležité univerzitní město, protože tam sídlí věhlasná Velká Kazimírova univerzita. Bydhošť je i důležitý vnitrozemský přístav a proslulé sportovní centrum. Odehrává se tam mimo jiné jeden ze seriálu plochodrážního mistrovství světa jednotlivců. Ve městě se koná řada veletrhů, za kterými přijíždí většina návštěvníků města, což je škoda, protože Bydhošť má co nabídnout. Město je spolu s Toruní hlavním městem Kujavsko-pomořanského vojvodství. Instituce jsou rozděleny mezi obě dvě města.

Turistické zajímavosti

Mezi největší turistické zajímavosti patří historická malebná čtvrť nazývaná "Bydhošťské Benátky", staré sýpky na řece Brda, katedrála svatého Mikuláše a Martina, náměstí Svobody, kostel Nejsvětějšího srdce Ježíšova, radnice (bývalá jezuitská kolej) a bazilika. Obdivovat ve městě můžete také nezvyklou budovu Nové opery či navštívit řadu muzeí a filharmonii. Milovníci přírody pak mohou navštívit zdejší botanickou zahradu.

Turistické služby a zábava

Bydhošť má širokou nabídku ubytování, kterou najdete ZDE . Dobře se najíst můžete v Bydhošti v pizzerii Dolce Vita, což je nejlepší pizzerie ve městě, dále v restauraci Meluzyna, kde můžete ochutnat polské speciality a v luxusnější restauraci Veranda, která nabízí nejlepší kuchyni v celém Bydhošti. Nejvýznamnější akcí ve městě je Mezinárodní filmový festival, který se koná v listopadu. Bydhošť také hostí řadu hudebních festivalů různých žánrů jako je např. festival alternativní hudby "Low Fi" nebo festival Bydgoszcz Hit. Za kulturou můžete vyrazit do zmíněné filharmonie, která je vysoce hodnocena po celém světě, nebo do některého z divadel. Známé je také místní hudební centrum Mozg ("Mozek") , což je klub známý jako kolébka polského „yassu“ – soudobého trendu v jazzové hudbě.

Doprava

Bydhošť je dostupný autem, autobusem, vlakem, lodí i letecky. Letiště Bydgoszcz Ignacy Jan Paderewski se nachází na jižním okraji města a zajišťuje jak vnitrostátní, tak mezinárodní lety. Bydhošť má přímá vlaková spojení se všemi velkými polskými městy. Hlavní vlakové nádraží (Bydgoszcz Główna) se nachází na ulici Zygmunta Augusta 7. Hlavní autobusové nádraží se nachází na ulici Jagiellońska 58. Lodí se tam dá dostat např. ze Štětína . Autem tam lze dojet např. po silnici č. S5 (E261) , nebo silnici č. 80.

Města a obce v okolí

BydhošťBiałe Błota (7km)Kruszyniec (11km)Brzoza (10km)Wtelno (15km)Samociążek (17km)Naklo nad Notecią (27km)Żnin (35km)Chelmno (38km)

Webmap: 1 2 3