TIXIK.cz » Býčí skála

Býčí skála - ubytování

  
Datum příjezduDatum odjezdu

Srovnání cen ubytování - porovnání cen hotelů

Otevřít v novém okně:

Býčí skála: Hlídač pokojů
Býčí skála Mapa Mapa hotelů Býčí skála

Související témata

Býčí skála: Fotografie

Doporučené hotely Býčí skála


Zobrazit všechny »Býčí skála: Turistický průvodce - tipy na výlety, turistika, nejlepší restaurace


Býčí skála Mapa Plánovač výletů na míru
Nejlepší hotely poblíž, Penziony, Apartmány, Hostely a ubytovny, Nejlevnější ubytování, Luxusní hotely, Kempy, Mapa hotelů, Satelitní Google mapa, Turistická mapa regionu, Cyklotrasy, Plánovač výletů, Býčí skála a doprava, Parkování, Čerpací stanice, benzinky


Turistické informace a hodnocení destinace

Kategorie: Skály, Aktuální čas: 00:23:02, Nadmořská výška: 365m, WWW stránky:

Býčí skála je druhým největším podzemním systémem Moravského krasu, v Česku . Nachází se 2 km východně od Adamova u Brna , v Křtinském údolí, kterým vede naučná stezka.

O jeskyni

Býčí skála je součástí stejnojmenné národní přírodní rezervace. Ta byla vyhlášena v roce 2002 na ploše 190 hektarů. Býčí skála má 13 km podzemních chodeb. První zmínky o ní se objevují v roce 1663. Zajímavostí je, že jeskyni navštívila i Marie Terezie a František II. Býčí skála se ale proslavila až nálezem hrobu halštatského velmože z 5. století př.n.l. Hrob objevil v roce 1872 archeolog Jindřich Wankel. Podnětem k zahájení jeho průzkumu byl nález unikátního bronzového býčka v předsálí jeskyně. V hrobu pak bylo nalezeno 40 zohavených kosterních pozůstatků, které dokládaly masové rituální obětování. Dle informační cedule u jeskyně tu byl pohřben halštatský velmož, kterého na cestě do záhrobí doprovázelo nejen množství obětin, ale i krvavých lidských obětí. Virtuální prohlídka jeskyně Býčí skála je možná ZDE .

Praktické informace

Býčí skála není volně přístupná. Vstup do jeskyně je zatarasen železnými vraty. Jeskyně se ale přesto pravidelně otevírá široké veřejnosti. Přesné dny kdy je otevřena naleznete ZDE .


Informace a fakta

GPS: 49.3074, 16.6948
Nadmořská výška: 365 m
Odvoz z letiště:
Nadmořská výška:
Datum poslední aktualizace: 2012-10-11 21:03:37

Býčí skála: Recenze

Zobrazit recenze:
 Aura: 87Recenze: 322012-02-17 17:06:23
Býčí skála je mýty a tajemnými legendami opředená jeskyně v Moravském krasu. Je s ní spojeno líčení hrůzostrašného pohřbu velmože z doby železné a nález pravděpodobně nejslavnější sošky býčka na českém území. Také se vypráví legenda o tom, že v jeskyni strávil noc císař František II. a tuto příhodu dokonce podporuje i pamětní deska na zdi podzemních prostor. Jeskyně je bohužel pro veřejnost uzavřena, ale i přesto ji mohou návštěvníci několikrát do roka navštívit a prohlédnout si například místo, kde vyvěrá Jedovnický potok.

Města a obce v okolí

Křtiny (3.8km)Olomučany (3.3km)Vranov (6km)Jedovnice (6km)Lelekovice (9km)Blansko (7km)Podlesí (10km)Podomí (11km)Ruprechtov (12km)

Webmap: 1 2 3