TIXIK.cz » Města » Burgos

Ubytování Burgos, hotely Burgos

  
Datum příjezduDatum odjezdu

Srovnání cen ubytování - porovnání cen hotelů

Otevřít v novém okně:

Burgos: Hlídač pokojů
Burgos Mapa Mapa hotelů Burgos

Související témata

Satelitní mapa Burgosu, Tipy na výlety poblíž Burgosu, Penziony v Burgosu, Luxusní ubytování v Burgosu, Apartmány v Burgosu, Levné ubytování v Burgosu, Autopůjčovny v Burgosu, Burgos: Fotografie

Doporučené hotely Burgos


Zobrazit všechny »Burgos: Turistický průvodce - tipy na výlety, turistika, nejlepší restaurace


Burgos Mapa Plánovač výletů na míru
Nejlepší hotely, Penziony, Apartmány, Hotely v centru, Nejlevnější ubytování, Luxusní hotely, Kempy, Mapa hotelů, Satelitní Google mapa, Turistická mapa, Cyklotrasy, Street view v Burgosu, Plánovač výletů, Burgos a doprava, Bankomaty, Čerpací stanice, benzinky


Turistické informace a hodnocení destinace

Kategorie: Města, Aktuální čas: 21:35:56, Nadmořská výška: 868m, Adresa: Burgos, Španělsko, WWW stránky:

Plusy

milí lidé
skvělé jídlo
osobitá místní atmosféra
levno
zábavný noční život
UNESCO
mírné klima

Proti

příliš mnoho turistů
výskyt podvůdků na turisty

Vhodné pro

shopping
poznávání historie
noční život
plavby
aktivní dovolenou

Zajímavosti

stará & nová architektura
historické centrum

Doprava a dopravní možnosti

železniční
letecká
mezinárodní letiště

Business travel (průmysl)

finanční


Informace a fakta

GPS: 42.3408, -3.6998
Nadmořská výška: 868 m
Datum poslední aktualizace: 2012-10-21 14:27:15

Burgos: Recenze

Zobrazit recenze:
 Aura: 79Recenze: 4702011-08-24 10:11:15
Burgos je město ve Španělsku . Jedná se o hlavní město stejnojmenné provincie. Nachází se na severu země, v autonomním společenství Kastilie a León, na řece Arlanzón. V současnosti zde žije cca 180 000 obyvatel. Burgos láká hlavně díky svým památkám a bohatému kulturnímu vyžití. Město kandiduje na Evropské hlavní město kultury v roce 2016.
Díky tomu, že leží na Cestě svatého Jakuba, je vyhledáváno i poutníky.

Do města Burgos se nejlépe dostanete vlakem. Můžete se sem dostat ale i letecky na zdejší letiště Aeropuerto de Burgos, které se nachází cca 5 km od centra a odkud pravidelně létají letadla do Barcelony, Palma de Mallorci či do Paříže. K dispozici je tu mezinárodní vlakové nádraží, odkud jezdí vlaky do Paříže. V budoucnu tady bude stavět i vysokorychlostní vlak AVE. Ve městě je ale i mezinárodní autobusové nádraží, které se nachází přímo v centru. Po městě se dá nejlépe pohybovat na kole. Burgos se totiž zabývá udržitelným rozvojem mobility CiViNET. Za to získalo i několik evropských ocenění. Místní se snaží aby v centru města nejezdili žádná auta. I proto je tu například zaveden speciální systém půjčoven kol.

Mezi nejvýznamnější památky ve městě Burgos patří katedrála , s kaplí Condestables de Castilla, klášter Las Huelgas, a kartuziánský klášter Miraflore. Katedrála Burgos je dokonce od roku 1984 zapsána na Seznamu světového kulturního dědictví UNESCO . Dále to jsou kolegiální kostely Lerma, Villadiego, Pampliega, Palenzuela, Covarrubias. Významnou památkou je také brána Santa María , která byla postavena ve 14. století. Mezi nejvyhlášenější svátky patří svátek El Curpillos a Gamonal Battle. Během roku se ale v Burgosu koná mnoho divadelní, tanečních a hudebních výstoupení a koncertů.

Oblast dnešního města Burgos byla jinak osídlena již v mladší době kamenné (4500 př.n.l.) . Současné město bylo založeno kastilským hrabětem Diegem Rodríguezem Porcelosem v roce 884.

Města a obce v okolí

BurgosCastrillo del Val (10km)Buniel (11km)Las Quintanillas (12km)Rubena (12km)Vivar del Cid (9km)Santovenia de Oca (20km)Cogollos (15km)Olmillos de Sasamón (28km)