TIXIK.cz » Města » Burgas

Burgas - hotely, ubytování

  
Datum příjezduDatum odjezdu

Srovnání cen ubytování - porovnání cen hotelů

Otevřít v novém okně:

Burgas: Hlídač pokojů
Burgas Mapa Mapa hotelů Burgas

BurgasBurgas

Související témata

Satelitní mapa Burgasu, Autopůjčovny v Burgasu, Luxusní ubytování v Burgasu, Levné ubytování v Burgasu, Penziony v Burgasu, Burgas - počasí, Burgas: Fotografie

Doporučené hotely Burgas


Zobrazit všechny »


Burgas: Turistický průvodce - tipy na výlety, turistika, nejlepší restaurace


Burgas Mapa Plánovač výletů na míru
Nejlepší hotely, Penziony, Apartmány, Hostely a ubytovny, Hotely v centru, Nejlevnější ubytování, Luxusní hotely, Mapa hotelů, Satelitní Google mapa, Turistická mapa, Cyklotrasy, Street view v Burgasu, Plánovač výletů, Burgas a doprava, Bankomaty, Čerpací stanice, benzinky


Turistické informace a hodnocení destinace

Kategorie: Města, Aktuální čas: 05:31:43, Telefon: +359 56/879 400, WWW stránky:

Plusy

pobyty u moře
mírné klima

Doprava a dopravní možnosti

mezinárodní letiště


Informace a fakta

GPS: 42.4997, 27.4706
Nadmořská výška: 22 m
Datum poslední aktualizace: 2012-10-15 02:46:48

Burgas: Recenze

Zobrazit recenze:
 Aura: 78Recenze: 6202011-08-24 10:22:32
Burgas je čtvrté největší město v Bulharsku . Nachází asi 36 km od městečka Nesebar a přibližně 20 km od letoviska Sozopol , na pobřeží Černého moře. Burgas je důležité turistické a průmyslové centrum Bulharska .

Pohledy do historie

Přístavní město Burgas založili Řekové pod názvem Pirgos, a to ze strategických důvodů. Z města Burgas se stal brzy významný přístav s vojenskou posádkou. Ve 14. století převzali vládu nad městem Osmané. V 17. století měl Burgas přibližně 3000 obyvatel. V této době získalo město i svůj název Burgas. Nový přístav byl vybudován v letech 1894 - 1903. Díky němu město zažilo velký rozvoj. Rozkvétal obchod a Burgas se stal centrem celé oblasti. V roce 1903 tam byla přivedena i železnice a vznikaly nové závody na zpracování ropy a chemických látek. Od 20. století má Burgas i několik univerzit. Po pádu socialistického režimu se ve městě Burgas a v jeho okolí začal výrazně rozvíjet cestovní ruch a turistika. Burgas má i vlastní mezinárodní letiště, ze kterého se dostanete do všech turistických destinací na pobřeží Černého Moře. V současnosti obývá Burgas 212 000 obyvatel.

Turistické zajímavosti

V centru města Burgas naleznete zajímavé památky, nápadité fontány, pomník ruského vojáka Aljoši, nejstarší bulharské knihkupectví Helikon a Svobodnou univerzitu, která jako jediná v zemi nabízí kurzy managementu a ekonomie. Na jižním okraji má Burgas mnoho překrásných kostelů a muzeí. Nejzajímavější je arménský kostel s typickou arménskou stříškou. Burgas má poměrně znečištěné pobřežní vody, přestože se stav v posledních letech hodně zlepšil. Nejlepší koupání je na východním břehu burgasského zálivu, kde se nachází velký park, nazývaný Mořské zahrady. Je v něm množství památníků historických osobností, vzácné stromy a fontány. Z parku se pak dá sejít po schodech k moři na pláž města Burgas.

Města a obce v okolí

Burgas (0km)Chernomorets (15km)Sozopol (21km)Ravda (23km)Nesebar (28km)Slunečné Pobřeží (29km)Sveti Vlas (34km)Elenite (36km)Primorsko (35km)