TIXIK.cz » Města » Burgas

Burgas - hotely, ubytování

  
Datum příjezduDatum odjezdu

Srovnání cen ubytování - porovnání cen hotelů

Otevřít v novém okně:

Burgas: Hlídač pokojů
Burgas Mapa Mapa hotelů Burgas

BurgasBurgas

Související témata

Satelitní mapa Bulharska, Největší města v Bulharsku, Satelitní mapa Burgasu, Autopůjčovny v Burgasu, Luxusní ubytování v Burgasu, Levné ubytování v Burgasu, Penziony v Burgasu, Burgas - počasí, Burgas: Fotografie

Doporučené hotely Burgas


Zobrazit všechny »


Burgas: Turistický průvodce - tipy na výlety, turistika, nejlepší restaurace


Burgas Mapa Plánovač výletů na míru
Nejlepší hotely, Penziony, Apartmány, Hostely a ubytovny, Hotely v centru, Nejlevnější ubytování, Luxusní hotely, Mapa hotelů, Satelitní Google mapa, Turistická mapa, Cyklotrasy, Street view v Burgasu, Plánovač výletů, Burgas a doprava, Bankomaty, Čerpací stanice, benzinky
Burgas Opera HouseDivadla0.6km
Přírodovědné muzeum v BurgasuMuzea0.7km
Summer theatreDivadla1km
Pláž BurgasPláže1km
Burgas PlaygroundDětská hřiště0.9km
Lazur StadiumStadiony1km
Atanasovsko LakeJezera3km
Jezero BurgasJezera6km
Pláž KrajmoriePláže6km
Sarafovo fishing PortPřístavy7km
Klášter Virgin MaryKláštery9km
Pláž SarafovoPláže8km
Letiště BurgasLetiště8km
Burgas AirportLetiště9km
Atanasovské jezeroNárodní parky9km


Turistické informace a hodnocení destinace

Kategorie: Města, Aktuální čas: 11:15:41, Telefon: +359 56/879 400, WWW stránky:

Plusy

pobyty u moře
mírné klima

Doprava a dopravní možnosti

mezinárodní letiště


Informace a fakta

GPS: 42.4997, 27.4706
Nadmořská výška: 22 m
Počet obyvatel: 200 000
Pobřeží: Černé moře
Datum poslední aktualizace: 15.10.2012 2:46:48

Burgas: Recenze

Zobrazit recenze:
 Aura: 78Recenze: 62024.8.2011 10:22:32
Burgas je čtvrté největší město v Bulharsku . Nachází asi 36 km od městečka Nesebar a přibližně 20 km od letoviska Sozopol , na pobřeží Černého moře. Burgas je důležité turistické a průmyslové centrum Bulharska .

Pohledy do historie

Přístavní město Burgas založili Řekové pod názvem Pirgos, a to ze strategických důvodů. Z města Burgas se stal brzy významný přístav s vojenskou posádkou. Ve 14. století převzali vládu nad městem Osmané. V 17. století měl Burgas přibližně 3000 obyvatel. V této době získalo město i svůj název Burgas. Nový přístav byl vybudován v letech 1894 - 1903. Díky němu město zažilo velký rozvoj. Rozkvétal obchod a Burgas se stal centrem celé oblasti. V roce 1903 tam byla přivedena i železnice a vznikaly nové závody na zpracování ropy a chemických látek. Od 20. století má Burgas i několik univerzit. Po pádu socialistického režimu se ve městě Burgas a v jeho okolí začal výrazně rozvíjet cestovní ruch a turistika. Burgas má i vlastní mezinárodní letiště, ze kterého se dostanete do všech turistických destinací na pobřeží Černého Moře. V současnosti obývá Burgas 212 000 obyvatel.

Turistické zajímavosti

V centru města Burgas naleznete zajímavé památky, nápadité fontány, pomník ruského vojáka Aljoši, nejstarší bulharské knihkupectví Helikon a Svobodnou univerzitu, která jako jediná v zemi nabízí kurzy managementu a ekonomie. Na jižním okraji má Burgas mnoho překrásných kostelů a muzeí. Nejzajímavější je arménský kostel s typickou arménskou stříškou. Burgas má poměrně znečištěné pobřežní vody, přestože se stav v posledních letech hodně zlepšil. Nejlepší koupání je na východním břehu burgasského zálivu, kde se nachází velký park, nazývaný Mořské zahrady. Je v něm množství památníků historických osobností, vzácné stromy a fontány. Z parku se pak dá sejít po schodech k moři na pláž města Burgas.

Města a obce v okolí

Burgas (0km)Chernomorets (15km)Sozopol (21km)Ravda (23km)Nesebar (28km)Slunečné Pobřeží (29km)Sveti Vlas (34km)Elenite (36km)Primorsko (35km)