TIXIK.cz » Města » USA » Erie » Buffalo

Buffalo v USA - hotely, ubytování, recenze, satelitní mapa, fotky

  
Datum příjezduDatum odjezdu

Srovnání cen ubytování - porovnání cen hotelů

Otevřít v novém okně:

Buffalo: Hlídač pokojů
Buffalo Mapa Mapa hotelů Buffalo

Související témata

Největší města v USA, Satelitní mapa USA, Satelitní mapa Buffala, Autopůjčovny v Buffalu, Luxusní ubytování v Buffalu, Buffalo: Fotografie

Doporučené hotely Buffalo


Zobrazit všechny »Buffalo: Turistický průvodce - tipy na výlety, turistika, nejlepší restaurace


Buffalo Mapa Plánovač výletů na míru
Nejlepší hotely, Hotely v centru, Nejlevnější ubytování, Luxusní hotely, Kempy, Mapa hotelů, Satelitní Google mapa, Turistická mapa, Cyklotrasy, Street view v Buffalu, Plánovač výletů, Buffalo a doprava, Bankomaty, Parkování, Čerpací stanice, benzinky
McKinley MonumentPamátníky0km
Soldiers' and Sailors' MonumentPamátníky0.4km
St. Joseph Cathedral in BuffaloNáboženství0.4km
Saint Josephs CathedralNáboženství0.4km
St. Paul's Episcopal CathedralKatedrály0.4km
St Josephs Cathedral RectorNáboženství0.4km
St Paul's CathedralNáboženství0.4km
Fountain PlazaFontány0.5km
Fountain Plaza Metro StationStanice MHD0.6km
Lower Lakes Marine Historical SocietyMuzea0.5km
Lafayette SquareNáměstí0.8km
West Village Historic DistrictHistorické čtvrti0.6km
Shea's Performing Arts CenterUmělecká centra0.7km
Shea's Buffalo TheaterDivadla0.7km
Studio Arena TheaterDivadla0.9km


Turistické informace a hodnocení destinace

Kategorie: Města, Aktuální čas: 08:43:15, WWW stránky:

Plusy

rovinaté okolí

Vhodné pro

studium

Doprava a dopravní možnosti

železniční


Informace a fakta

GPS: 42.8864, -78.8784
Nadmořská výška: 191 m
Počet obyvatel: 300 000
Rok založení města: 1789
Nejbližší hranice: Kanada, 3,8 km
Datum poslední aktualizace: 21.10.2012 6:38:05

Buffalo: Recenze

Zobrazit recenze:
 Aura: 52Recenze: 25824.8.2011 9:05:34
Buffalo je město v USA , ve státě New York. Je to zároveň druhé největší město v tomto státě. Leží na východním břehu Erijského jezera, asi 27 km od Niagarských vodopádů . Buffalo je vhodný výchozí bod pro výlety kolem jezera a pro návštěvu světoznámých vodopádů.

O městě Buffalo

Dějiny města sahají do 19. století. Na svém významu začalo Buffalo získávat v roce 1825, kdy byl postaven Erijský kanál a město se stalo důležitým strategickým bodem. Díky kanálu a dopravě po něm rostl obchod a s ním i počet obyvatel. Oficiálně se Buffalo stalo městem v roce 1832, kdy překročilo hranici 10.000 obyvatel. Dnešní Buffalo je moderní město, kde najdete vysoké mrakodrapy. Někdy je jeho centrum s mrakodrapy označováno jako zmenšenina Manhattanu v New Yorku .

Zajímavosti Buffala

Po architektonické stránce má Buffalo několik velmi zajímavých budov. Mezi ně určitě patří vysoká radnice, která pochází z roku 1928 a která je vůbec nejvyšší radnicí v USA . V nejvyšším patře je veřejnosti přístupná vyhlídka, vstup je zdarma. Milovníci umění najdou ve městě Buffalo muzeum umění Albright-Knox Art Gallery a v ní jedny z nejlepších sbírek moderního umění na světě. Jsou tam vystaveny plátna např. od Matisse, Picassa nebo Moneta. Zřejmě nejpohlednější část města Buffalo leží kolem parku Deleware. Mezi parkem a centrem města Buffalo leží bohémská čtvrť města, nazývaná Allentown. V této části najdete spoustu krásných stromů a zajímavých domů, kaváren, výborné restaurace a bary s živou hudbou.

Aktivity

Město Buffalo je především dělnické město, ale přesto nabídne několik možností k aktivnímu prožití dovolené. Na Erijském jezeře se dá provozovat windsurfing. Buffalo má i stadion pro baseball a také HSBC Arenu, ve které hraje své zápasy v hokejové NHL tým Buffalo Sabres. Jasná volba pro výlety do okolí jsou Niagarskýé vodopády (Niagara Falls) , vzdálené pouhých 27 km od města Buffalo.

Praktické informace

Pokud se hodláte vydat k Niagarským vodopádům, můžete zvolit autobus č.40. Jezdí každou hodinu od 7.00 do 22.00 a stojí 1.85$. Nebo můžete zvolit Tourist Express, který ale jezdí pouze v sezóně. Z města Buffalo k vodopádům jezdí také vlaky Amtrak, které zastavují na Exchange Street a Washington Street. Pokud potřebujete s něčím poradit, je tam výborné centrum pro návštěvníky sídlící na 617 Main Street. Ubytování seženete v městě Buffalo ve všech cenových relacích, odstupňovaných samozřejmě podle nabízených služeb. Výborné restaurace a bary najdete v městě Buffalo v blízkosti Main Street. Tam se nachází také většina podniků nočního života, jako jsou bary s hudbou, diskotéky a noční kluby. Na Main Street najdete i většinu divadel a hudebních klubů.

Doprava

Dopravní spojení s okolním světem má Buffalo výborné. Sbíhá se tam hned několik dálnic, např. dálnice č. 90, po které se dostanete až k Atlantickému oceánu. Buffalo má také dobré spojení po železnici. Mezinárodní letiště leží asi 12 km od centra města. Celkově má Buffalo velmi dobrou infrastrukturu.

Města a obce v okolí

BuffaloAmherst (12km)Williamsville (14km)Orchard Park (17km)East Aurora (25km)Lockport (35km)