TIXIK.cz » Bytom » Budova Slezské opery v Bytomi

Budova Slezské opery v Bytomi - ubytování

  
Datum příjezduDatum odjezdu

Srovnání cen ubytování - porovnání cen hotelů

Otevřít v novém okně:

Budova Slezské opery v Bytomi: Hlídač pokojů
Budova Slezské opery v Bytomi Mapa Mapa hotelů Budova Slezské opery v Bytomi

Doporučené hotely Budova Slezské opery v Bytomi


Zobrazit všechny »


Budova Slezské opery v Bytomi: Turistický průvodce - tipy na výlety, turistika, nejlepší restaurace


Budova Slezské opery v Bytomi Mapa Plánovač výletů na míru
Nejlepší hotely poblíž, Penziony, Apartmány, Hostely a ubytovny, Nejlevnější ubytování, Luxusní hotely, Mapa hotelů, Satelitní Google mapa, Turistická mapa regionu, Cyklotrasy, Plánovač výletů, Budova Slezské opery v Bytomi a doprava, Bankomaty, Parkování, Čerpací stanice, benzinky, Nejbližší zastávka MHD


Turistické informace a hodnocení destinace

Aktuální čas: 05:48:08, Adresa: Stanisława Moniuszki 21/23, Bytom, Polsko, Telefon: +48 32 396 68 03, WWW stránky:

Budova Slezské opery v Bytomi je významná kulturní stavba. Nachází se ve městě Bytom na jihu Polska . Od roku 1945 v ní působí Slezská opera, jedna z nejlepších operních scén v celém Polsku . Kromě kulturních zážitků turisty přitahuje i zajímavý architektonický vzhled budovy.

Pohled do historie

Budova Slezské opery v Bytomi byla postavena v neoklasicistním stylu v období 1899 – 1901. Svůj původní vzhled si zachovala dodnes. Až do roku 1945 sloužila jako městské divadlo. V tomto roce světoznámý umělec Adam Didur založil Slezskou operu a získal pro její vystoupení budovu divadla. Původní soubor neměl mnoho představitelů, ale působilo se zde několik členů partnerské opery v ukrajinském Lvovu . Postupem času se začal rozrůstat i počet domácích umělců. Od té doby si Slezská opera získala věhlas po celé zemi i za jejími hranicemi. Od svého založení opera odehrála okolo 250 premiérových představení.

Současnost

V současné době můžete v opeře navštívit mnoho různých představení. Patří mezi ně balety, opery a divadelní hry jak od nejslavnějších polských autorů, tak od významných evropských skladatelů, například od W. A. Mozarta nebo G. Verdiho. Scéna často hostuje i v zahraničí.


Informace a fakta

GPS: 50.3441, 18.9212
Nadmořská výška: 274 m
Youtube:
Datum poslední aktualizace: 2012-10-19 19:52:08

Budova Slezské opery v Bytomi: Recenze

Budova Slezské opery v Bytomi prozatím nikdo nehodnotil. Vlož svoji recenzi jako první, děkujeme!

Města a obce v okolí

Bytom (0.8km)Chorzów (6km)Zabrze (10km)Katovice (12km)Paniówki (16km)Hlivice (19km)Dabrowa Górnicza (20km)Pyrzowice (17km)Siewierz (26km)

Webmap: 1 2 3