TIXIK.cz » Hrady a zámky » Velká Británie » Anglie » Westminster » Londýn » Buckinghamský palác

Buckinghamský palác - ubytování

  
Datum příjezduDatum odjezdu

Srovnání cen ubytování - porovnání cen hotelů

Otevřít v novém okně:

Buckinghamský palác: Hlídač pokojů
Buckinghamský palác Mapa Mapa hotelů Buckinghamský palác

Buckinghamský palácBuckinghamský palác

Související témata

Buckinghamský palác: Fotografie

Doporučené hotely Buckinghamský palác


Zobrazit všechny »


Buckinghamský palác: Turistický průvodce - tipy na výlety, turistika, nejlepší restaurace


Buckinghamský palác Mapa Plánovač výletů na míru
Nejlepší hotely poblíž, Penziony, Apartmány, Hostely a ubytovny, Nejlevnější ubytování, Luxusní hotely, Mapa hotelů, Satelitní Google mapa, Turistická mapa regionu, Cyklotrasy, Plánovač výletů, Buckinghamský palác a doprava, Bankomaty, Parkování, Čerpací stanice, benzinky, Nejbližší zastávka MHD
St. James PalaceHrady a zámky0.5km
Palace of WestminsterHrady a zámky1km
Tattershall CastleHrady a zámky2km
Lambeth PalaceHrady a zámky2km
The Albert PalaceHrady a zámky3km
Winchester PalaceHrady a zámky4km
Vanbrugh CastleHrady a zámky10km
Alexandra PalaceHrady a zámky10km


Turistické informace a hodnocení destinace

Kategorie: Hrady a zámky, Aktuální čas: 05:08:10, Adresa: 7 Buckingham Gate, City of Westminster, SW1E, UK, WWW stránky:

Buckinghamský palác (Buckingham Palace) je oficiální sídlo britského panovníka. Nachází se v centru města Londýn , ve Velké Británii . Palác je místem konání významných akcí státního významu, oficiálních státních návštěv a především velká turistická atrakce. V prostoru před Buckinghamským palácem se Britové obvykle shromažďují v dobách národního veselí nebo národního smutku.

Historie

Dům, který tvoří centrální část palácového komplexu - je velkolepá klasicistní budova s mohutnou fasádou. Je ozdobená korintskými polopilíři. Objekt byl postaven pro vévodu z Buckinghamu v roce 1703 na místě původního Goring House z roku 1633. O několik desetiletí později začal plnit funkci oficiálního královského sídla. V letech 1826 až 1830 byl přebudován podle návrhu architekta Johna Nashe. Roku 1837, když na trůn nastoupila královna Viktorie, se Buckinghamský palác stal hlavním královským sídlem a prošel zásadní rekonstrukcí a modernizací. Dnešní vzhled - zdobený taneční sál, velké schodiště, velká vstupní hala, mramorová síň, vestibul a galerie ve stylu Belle epoque, s převažujícími barvami smetanově žlutou a zlatou však pochází až ze začátku 20. století, z období vlády krále Eduarda VII. a krále Jiřího V. Za druhé světové války byl palác sedmkrát bombardován. Jedna z leteckých pum dopadla do vnitřního nádvoří v době, kdy byli v paláci přítomni král Jiří VI. a královna Alžběta. V roce 1940 byla bombardováním zcela zničena palácová kaple.

Interiéry

Hlavní místnosti paláce, soubor státních komnat - hudební salón, modrý salón a bílý salón - jsou v prvním poschodí západního křídla. Tato skupina místností je propojena 50 m dlouhou obrazovou galerií, v níž se nacházejí obrazy významných umělců (Rembrandta, van Dycka, Vermeera, Rubense aj.) Dále je tu zelený salón a trůnní sál, které se používají pouze pro oficiální příležitosti. Přímo pod státními komnatami je několik menších místností- polostátních komnat, které se používají pro obědy a soukromé audience. Některé z nich jsou pojmenovány po významných hostech (např. komnata 1844, jejíž název je spojen s návštěvou ruského cara Mikuláše I. Uprostřed této skupiny místností se nachází obloukový salón, kterým prochází tisíce hostů na zahradní slavnosti, které pořádá královna. Soukromé prostory, které používá sama královna, se nacházejí v severním křídle paláce. V přízemí severního křídla, v tzv. belgických komnatách, bývají ubytovány hlavy států, které přijíždějí na oficiální návštěvu do Spojeného království. Východní křídlo paláce, zejména jeho červená jídelna, čínská jídelna a žlutý salón jsou vybaveny zařízením Brightonského pavilónu v orientálním stylu.

Zajímavá fakta

Uvádí se, že Buckinghamský palác měl v roce 1999 celkem 19 státních komnat, 52 ložnic, 188 ložnic pro personál, 92 kanceláří a 78 koupelen.

Významné události

Buckinghamský palác je místem, kde se koná celá řada dvorních ceremonií. Například uvádění do úřadu nebo povýšení do rytířského stavu, státní recepce v první den návštěvy hlavy státu, formální večeře pro zahraniční diplomaty, přijetí velvyslanců, aj. U všech akcí tvoří stráž příslušníci královské stráže (Yeomen Warders) v tradičních uniformách. Za palácem se rozkládají rozsáhlé zahrady. Největší akcí v paláci je zahradní slavnost, na níž bývá pozváno až 9 000 osob. V sousedství paláce jsou královské garáže a stáje, v nichž je umístěn i zlatý královský kočár, který se používá pouze při korunovaci nebo při oslavě výročí korunovace.

Přístup pro veřejnost

Buckinghamský palác slouží jako víkendové sídlo pro královnu a jejího manžela. Až do 90. let minulého století býval po většinu roku veřejnosti uzavřen. Ročně jej navštíví asi 360 tisíc lidí. Prostředky ze vstupného se používají na rekonstrukci státních komnat zámku Windsdor, které byly zničeny požárem. Buckinghamský palác je vděčným turistickým cílem, protože vidět na vlastní oči střídání stráží je událost, kterou si málokterý turista nechá ujít.


Informace a fakta

GPS: 51.5009, -0.1427
Nadmořská výška: 18 m
Typ objektu:
Rok založení:
Adresa URL - ceník vstupného:
Adresa URL : otevírací doba:
Současné využití objektu:
Jednalo se o majetek panovníka?:
Současný stav:
Je objekt veřejně přístupný?:
Služby a možnosti:
Datum poslední aktualizace: 11.10.2012 11:45:39

Majitelem prozatím nepotvrzené informace

Tyto údaje jsme obdrželi jako návrhy od komunity uživatelů TIXIK. Nyní čekají na ověření majitelem. Informace si raději ověřte na oficiálním webu : www.royal.gov.uk/TheRoyalResidences/BuckinghamPalace/BuckinghamPalace.aspx

Majitelem prozatím nepotvrzené informace Rok založení: 1825
Majitelem prozatím nepotvrzené informace Atrakce: kaple, zámecký park, knihovna
Majitelem prozatím nepotvrzené informace Současné využití objektu: muzeum, hotel
Majitelem prozatím nepotvrzené informace Jednalo se o majetek panovníka?: Ano
Majitelem prozatím nepotvrzené informace Služby a možnosti: možnost uspořádání svatby
Majitelem prozatím nepotvrzené informace Současný stav: ruiny
Majitelem prozatím nepotvrzené informace Typ objektu: palác, pevnost

Vidíte zde chybu? Pomozte nám ji opravit

Buckinghamský palác: Recenze

Zobrazit recenze:
 Aura: 68Recenze: 24230.1.2012 22:35:50
Mě osobně Buckingham úplně nedostal. Představoval jsem si tu budovu vyloženě vyšperkovanou, ale realita je trochu jiná. Je tam hezky, i park krásný, červená ulice k Admiralty Arch také super, ale nebylo to to, co jsem čekal. Červení trpajzlíci jsou samozřejmě skvěli, chodí sem a tam a je to hezké divadlo.

Města a obce v okolí

Londýn (4km)Kew (10km)Mitcham (11km)Twickenham (15km)Hounslow (16km)Southall (16km)Teddington (16km)Croydon (15km)Wallington (16km)

Webmap: 1 2 3