TIXIK.cz » Města » Buġibba

Buġibba - hotely a ubytování

  
Datum příjezduDatum odjezdu

Srovnání cen ubytování - porovnání cen hotelů

Otevřít v novém okně:

Buġibba: Hlídač pokojů
Buġibba Mapa Mapa hotelů Buġibba

Související témata

Penziony v Buġibbě, Luxusní ubytování v Buġibbě, Apartmány v Buġibbě, Buġibba: Fotografie

Doporučené hotely Buġibba


Zobrazit všechny »Buġibba: Turistický průvodce - tipy na výlety, turistika, nejlepší restaurace


Buġibba Mapa Plánovač výletů na míru
Nejlepší hotely, Penziony, Apartmány, Nejlevnější ubytování, Luxusní hotely, Kempy, Mapa hotelů, Satelitní Google mapa, Turistická mapa, Cyklotrasy, Plánovač výletů, Buġibba a doprava, Bankomaty


Turistické informace a hodnocení destinace

Kategorie: Města, Aktuální čas: 07:45:49

Buġibba je jednou z hlavních turistických oblastí ostrova Malta a letní sídlo prezidenta. Nachází se na severozápadním pobřeží ostrova, asi 10 kilometrů od hlavního města Valletta

Historie Buġibba

Město se může pyšnit několika historickými objekty. Patří mezi ně věže Qawra a Ghallis, vybudované v 17. století. Unikátní záležitostí je hotel New Dolmen. Na jeho nádvoří stojí zbytky neolitické svatyně Buġibba Temple, objevené při stavbě hotelu.

Pláž Buġibba

Buġibba je vyhlášená pro krásnou pláž ve městě, která si získala Modrou vlajku za čistotu a kvalitu poskytovaných služeb. Pláž Buġibba má bezbariérový přístup, pobřežní hlídku a možnost zahrát si zde plážový volejbal. Z části je písečná. Z pláže můžete vidět nedaleký ostrůvek St. Paul´s se sochou svatého Pavla, který zde nedobrovolně přistál v roce 60 n. l. a přinesl na ostrov křesťanství.

Turistické informace

Město Buġibba je velice rušné letovisko a naleznete zde mnoho restaurací od italských až po komerční restaurace typu Mc Donald´s. Při návštěvě některého z barů určitě nesmíte vynechat místní speciální nápoj – Kinnie. Je zde i několik disco barů nebo barů s karaoke, které umožňují bohaté noční vyžití. V oblasti města Buġibba je mnoho ubytovacích zařízení i obchodů se suvenýry. Ve městě Buġibba je k dispozici i potápěčské a sportovní centrum. Pro milovníky procházek je zde pětikilometrová promenáda po pobřeží. Vede až k Salina Bay, kde se z mořské vody těží sůl.

Doprava

Do Buġibba se dostanete snadno letecky, buď některou z přímých linek na mezinárodní letiště Luqa nebo některým z charterových letů pořádaných zejména v období sezóny. Další možností je využití lodní dopravy. Nejlepší a nejkratší spojení z Evropské pevniny na ostrov Malta je ze Sicílie z města Pozzallo . Možné je též spojení s některými africkými městy. Při dopravě z letiště můžete využít některé z pravidelných autobusových linek. Město Buġibba je dobře propojeno se všemi většími městy na Maltě. Ve městě Buġibba jsou k dispozici půjčovny aut nebo skútrů. (Pozor, po ostrově Malta se jezdí vlevo a auta v půjčovnách se zapůjčují s pravým řízením. Půjčit si auto je povoleno od 25 let, v některých případech za příplatek i od 21) .

Plusy

blízko letiště
nedaleko hlavního města
blízko do větších měst
rodiště významných osobností
mírné klima

Doprava a dopravní možnosti

letecká

Služby

kemp


Informace a fakta

GPS: 35.9487, 14.4119
Nadmořská výška: 34 m
Vzdálenost do hlavního města: Valletta, 10 km
Datum poslední aktualizace: 2012-10-22 05:44:21

Buġibba: Recenze

Buġibba prozatím nikdo nehodnotil. Vlož svoji recenzi jako první, děkujeme!

Města a obce v okolí

BuġibbaSt. Paul's Bay (1.2km)Pembroke (7km)Gżira (8km)Sliema (9km)Attard (7km)Rabat (8km)Valletta (10km)Kalkara (12km)