TIXIK.cz » Města » Polsko » Opolsko » Brzeg

Ubytování Brzeg, hotely Brzeg

  
Datum příjezduDatum odjezdu

Srovnání cen ubytování - porovnání cen hotelů

Otevřít v novém okně:

Brzeg: Hlídač pokojů
Brzeg Mapa Mapa hotelů Brzeg

Související témata

Největší města v Polsku, Satelitní mapa Polska, Satelitní mapa Brzegu, Penziony v Brzegu, Autopůjčovny v Brzegu, Brzeg - počasí, Brzeg: Fotografie

Doporučené hotely Brzeg


Zobrazit všechny »Brzeg: Turistický průvodce - tipy na výlety, turistika, nejlepší restaurace


Brzeg Mapa Plánovač výletů na míru
Nejlepší hotely, Penziony, Hotely v centru, Nejlevnější ubytování, Luxusní hotely, Satelitní Google mapa, Turistická mapa, Cyklotrasy, Plánovač výletů, Brzeg a doprava, Bankomaty, Parkování, Čerpací stanice, benzinky
Muzeum slezských Piastovců BrzegHrady a zámky0.7km
Wieża ciśnieńPamátníky16km
Oława-Stanowice AirportLetiště21km
Letiště Oława-StanowiceLetiště21km
Szkoła podstawowaŠkoly22km
Letiště NamysłówLetiště25km
Jan SkalaPamátníky30km


Turistické informace a hodnocení destinace

Kategorie: Města, Aktuální čas: 16:27:32, WWW stránky:


Informace a fakta

GPS: 50.8582, 17.4693
Nadmořská výška: 152 m
Nejbližší letiště: Letiště Copernicus Wrocław, 58 km
Datum poslední aktualizace: 21.10.2012 17:24:23

Majitelem prozatím nepotvrzené informace

Tyto údaje jsme obdrželi jako návrhy od komunity uživatelů TIXIK. Nyní čekají na ověření majitelem. Informace si raději ověřte na oficiálním webu : http://www.brzeg.pl/

Majitelem prozatím nepotvrzené informace Plusy: rovinaté okolí

Vidíte zde chybu? Pomozte nám ji opravit

Brzeg: Recenze

Zobrazit recenze:
 Aura: 79Recenze: 47024.8.2011 10:04:00
Brzeg je historické město v Polsku . Nachází se v jihozápadní části země, v Opolském vojvodství, v okrese Powiat brzeski. Brzeg láká návštěvníky především na svůj krásný zámek. V současnosti zde žije okolo 40 000 obyvatel.

O městě

Brzeg byl založen v roce 1248. Stal se hlavním městem státečku slezských Piastovců. Největší rozkvět město zažilo v 16. století. V roce 1945, kdy němečtí nacistí město Brzeg zuřivě bránili, byla velká část města v průběhu bojů zničena. Všechny významné památky se podařilo opravit.

Turistické zajímavosti

Mezi nejvýznamnější turistické zajímavosti ve městě Brzeg patří Zámek slezských Piastovců , ve kterém se dnes nachází Muzeum slezských Piastovců. Dále je hned v sousedství hradu kostel sv. Hedviky, což je bývalá hradní kaple, kostel sv. Mikuláše a kostel sv. Kříže. Zajímavou stavbou je i místní radnice.

Turistické služby

Brzeg nabízí dostatečné možnosti k ubytování. Základní nabídku si můžete prohlédnout ZDE . Oblíbený je zdejší hotel Arte nebo Piast. Mezi vyhledávané restaurace ve městě Brzeg patří restaurace Ratuszowa, která se nachází v radničním sklepě a nabízí nejlepší jídlo ve městě. Dále jsou zde restaurace Brzeska, Malibu, Herbowa a restaurace Dworcowa.

Doprava

Brzeg je dostupný autem, autobusem i vlakem. Nejbližší mezinárodní letiště se nachází ve Wrocławi . Autem se sem dostanete nejlépe do dálnici A4 (E40) , která prochází nedaleko města Brzeg . Autobusové a vlakové nádraží se nacházejí naproti sobě, cca 1 km jižně od Starého Města. Pravidelně odtud jezdí např. vlaky do Wrocławi nebo Opole . Denně sem také jezdí několik autobusů z města Nysa .

Města a obce v okolí

BrzegOlawa (15km)Sulisław (22km)Czarnowąsy (34km)Radwanice (34km)Wroclaw (41km)Borowa (39km)Długołęka (40km)Prószków (42km)

Webmap: 1 2 3