TIXIK.cz » Polsko » Malopolsko » Brzanka

Brzanka, Polsko - cestovní průvodce

  
Datum příjezduDatum odjezdu

Srovnání cen ubytování - porovnání cen hotelů

Otevřít v novém okně:

Brzanka: Hlídač pokojů
Brzanka Mapa Mapa hotelů Brzanka

BrzankaBrzanka

Související témata

Brzanka: Fotografie

Doporučené hotely Brzanka


Zobrazit všechny »


Brzanka: Turistický průvodce - tipy na výlety, turistika, nejlepší restaurace


Brzanka Mapa Plánovač výletů na míru
Nejlepší hotely poblíž, Nejlevnější ubytování, Satelitní Google mapa, Turistická mapa regionu, Cyklotrasy, Plánovač výletů, Brzanka a doprava
Evropské centrum pohádek62km


Turistické informace a hodnocení destinace

Kategorie: Kopce, Aktuální čas: 07:03:40, Nadmořská výška: 498m

Brzanka je vrchol v pohoří Ciezkowickém, jižně od Tuchówa , v jižním Polsku , blízko slovenských hranic. Je vysoký 534 m. n.m. a spolu s Liwoczem utváří Pasmo Brzanki, mezi koryty řek Bialej a Wisloki.

Kaplička v Jodlowce Tuchowské

Jen několik málo kilometrů od vrcholu Brzanky stojí nádherná a pozoruhodná kaplička, která sloužila jako velká lucerna, tedy suchozemský maják.

Vrchol

Nevysoký vrchol je pokrytý smíšenými lesy, převážně bukovými a jedlovými. V podrostu vyrůstá množství borůvek, porost se nazývá „úrodné karpatské lesy“, které v Karpatech rostou ve výšce zhruba od 600 do 1150 m n.m. Oblast je chráněna vyhláškou Malopolského vojvodství z roku 2005, kdy se stala oficiálně chráněnou krajinnou oblastí Pásmo Brzanki.

Batalion AK Barbara

V srpnu 1944 byl v Jodłówce Tuchowské umístěn I. prapor 16. pluku pěchoty AK „Barbara“, který v oblasti prováděl sabotážní operace v rámci operace „Bouře“. Tato operace byla namířena proti německé okupaci, v rámci Řeči pospolité II (meziválečné Polskо ) , těsně před vkročením Rudé armády na území Polska . Válečné události připomíná v blízkosti žluté turistické stezky postavený kamenný obelisk.

Doprava

Cesta do Brzanky vede ze 113 km východněji umístěného Krakova . Po výjezdu z Krakova se držte na silnici č. 4 a přes Brzesko pokračujte po silnici 977, která vás dovede do cíle


Informace a fakta

GPS: 49.8438, 21.0982
Nadmořská výška: 498 m
Odvoz z letiště:
Nadmořská výška:
Datum poslední aktualizace: 19.10.2012 19:53:27

Brzanka: Recenze

Brzanka prozatím nikdo nehodnotil. Vlož svoji recenzi jako první, děkujeme!

Města a obce v okolí

Pilzno (20km)Tarnów (20km)Machowa (21km)Jaslo (28km)Dębica (32km)Nový Sadec (38km)Zabawa (36km)Dąbrowa Tarnowska (37km)Labowa (39km)

Webmap: 1 2 3