TIXIK.cz » Města » Belgie » Západní Flandry » Bruggy

Bruggy - hotely, ubytování

  
Datum příjezduDatum odjezdu

Srovnání cen ubytování - porovnání cen hotelů

Otevřít v novém okně:

Bruggy: Hlídač pokojů
Bruggy Mapa Mapa hotelů Bruggy

BruggyBruggy

Související témata

Satelitní mapa Belgie, Největší města v Belgii, Satelitní mapa Brugg, Tipy na výlety poblíž Brugg, Penziony v Bruggách, Luxusní ubytování v Bruggách, Apartmány v Bruggách, Levné ubytování v Bruggách, Autopůjčovny v Bruggách, Bruggy: Fotografie

Doporučené hotely Bruggy


Zobrazit všechny »


Bruggy: Turistický průvodce - tipy na výlety, turistika, nejlepší restaurace


Bruggy Mapa Plánovač výletů na míru
Nejlepší hotely, Penziony, Apartmány, Hostely a ubytovny, Hotely v centru, Nejlevnější ubytování, Luxusní hotely, Kempy, Mapa hotelů, Satelitní Google mapa, Turistická mapa, Cyklotrasy, Street view v Bruggách, Plánovač výletů, Bruggy a doprava, Bankomaty, Čerpací stanice, benzinky
Jan Breydel en Pieter De ConinckPamátníky0.1km
St. Donatian's CathedralKatedrály0.1km
The Town Hall and the Burg SquareRadnice0.1km
Holy Blood Basilica ChapelKaple0.1km
Bruges Town HallRadnice0.1km
Basiliek van het Heilig BloedMuzea0.2km
Basilica of the Holy BloodNáboženství0.2km
Muzeum Choco StoryMuzea0.2km
Lumina DomesticaMuzea0.2km
Choco-Story MuseumMuzea0.4km
GroeningemuseumMuzea0.4km
Gruuthuse MuseumMuzea0.4km
ArentshuisMuzea0.4km
Sint-Salvador CathedralKatedrály0.5km
ArcheologieMuzea0.5km


Turistické informace a hodnocení destinace

Kategorie: Města, Aktuální čas: 04:49:29, WWW stránky:

Plusy

milí lidé
převážně dobré počasí
skvělé jídlo
osobitá místní atmosféra
bez sněhu
dobré pivo

Proti

příliš mnoho turistů
výskyt podvůdků na turisty
daleko od letiště

Vhodné pro

shopping
poznávání historie
noční život
plavby
studium
romantiku
sportovní turistiku

Zajímavosti

stará & nová architektura
vánoční trhy
historické centrum

Doprava a dopravní možnosti

železniční
letecká
námořní
tramvaje


Informace a fakta

GPS: 51.2094, 3.2253
Nadmořská výška: 13 m
Nejbližší hranice: Nizozemsko, 13 km
Vzdálenost do hlavního města: Brusel, 100 km
Datum poslední aktualizace: 2012-10-21 20:36:12

Bruggy: Recenze

Zobrazit recenze:
 Aura: 61Recenze: 82011-08-24 10:22:30
Bruggy je historické město v Belgii. Nachází se v severozápadní části země, v regionu West Flanders. Bruggy se od středověku zachovaly takřka v nezměněné podobě. Na sever od Benátek stěží najdete v Evropě tak romantické místo. Ročně Bruggy navštíví více než 3,5 milionu turistů z celého světa. Historické jádro leží na ostrově obkrouženém kanály, proto je tu nejoblíbenější turistickou atrakcí plavba vyhlídkovou lodí. Celé město Bruggy pak můžete pohodlně přehlédnout z 83 metrů vysoké věže Belfort, jež je vyšší i než gotická radnice, nejstarší budova ve městě. Další významnou stavbou je bazilika svaté Krve, v níž je uchovávána ampule údajně obsahující kapku Ježíšovy krve. Skutečnou perlu umění můžete spatřit v gotickém kostele Panny Marie . V jedné z postranních kaplí najdete Michelangelovu Marii s dítětem vytvořenou z bílého mramoru - Bruggskou madonu, jedno z mála Michelangelových děl nacházejících se mimo Itálii. Pralinky vás budou v Belgii pronásledovat všude, ale v Bruggách si je opravdu užijete. Mimo historických památek a sladkostí stojí za shlédnutí také muzeum diamantů . Od roku 2000 je historické centrum města Bruggy zapsáno na Seznamu světového kulturního dědictví UNESCO.
 Aura: 63Recenze: 2242010-09-21 16:27:15
O Bruggách jsme zatím jen slyšela z vyprávění a viděla ho jen z fotek.Ale i ty se mi velice líbily a chtěla bych se sem v budoucnu někdy podívat. Láká mě hlavně muzeum hranolek a ty krámečky se spoustou čokolády. Sice tu je draho,ale to nikoho nemůže odradit. Místní obyvatelé jsou nesktutečně milý a vstřícní. Je to úplně něco jiného než v čechách.
 Aura: 49Recenze: 702010-09-16 19:08:21
Starobylé belgické městečko, několik století opomíjené, se dnes stalo jedním z nejnavštěvovanějších v Evropě. Bývá mu přezdíváno „Benátky severu" a kdo ho navštívil, přesvědčil se o pravdivosti tohoto přirovnání. Historické centrum s mnoha skvostnými stavbami a historickými zajímavostmi obtékají kanály, po nichž se můžete projet na motorové loďce. Proslulé belgické pralinky rozmanitých druhů a jmen podávané ke kávě nebo útulné kamenné hospůdky nabízející i několik desítek druhů piva jsou dalším důvodem, proč se vypravit právě sem.
 2008-08-04 20:45:20
Historické centrum města Brugge je unikátním příkladem středověké osady. Největšího významu dosáhlo v období gotiky. Jednalo se o jedno z nejvýznamnějších kulturních a obchodních center Evropy. Z této doby se ve městě zachovalo velké množství gotických staveb. Na Seznam UNESCO bylo historické centrum města Brugge zapsáno roku 2000.

Města a obce v okolí

Bruggy (0km)Loppem (6km)Jabbeke (10km)Zedelgem (10km)Lissewege (10km)Beernem (11km)Hertsberge (12km)Maldegem (15km)Oudenburg (16km)

Webmap: 1 2 3