TIXIK.cz » Města » Bruck an der Mur

Ubytování Bruck an der Mur, hotely Bruck an der Mur

  
Datum příjezduDatum odjezdu

Srovnání cen ubytování - porovnání cen hotelů

Otevřít v novém okně:

Bruck an der Mur: Hlídač pokojů
Bruck an der Mur Mapa Mapa hotelů Bruck an der Mur

Související témata

Satelitní mapa Brucku, Bruck an der Mur - počasí, Bruck an der Mur: Fotografie

Doporučené hotely Bruck an der Mur


Zobrazit všechny »Bruck an der Mur: Turistický průvodce - tipy na výlety, turistika, nejlepší restaurace


Bruck an der Mur Mapa Plánovač výletů na míru
Nejlepší hotely, Penziony, Nejlevnější ubytování, Luxusní hotely, Kempy, Mapa hotelů, Satelitní Google mapa, Turistická mapa, Cyklotrasy, Plánovač výletů, Bruck an der Mur a doprava, Parkování, Čerpací stanice, benzinky


Turistické informace a hodnocení destinace

Kategorie: Města, Aktuální čas: 04:05:27, Nadmořská výška: 486m, WWW stránky:

Plusy

blízko k dálnici
blízko turistické stezky

Vhodné pro

shopping
poznávání historie
aktivní dovolenou
slavnosti

Služby

kemp


Informace a fakta

GPS: 47.41, 15.2693
Nadmořská výška: 486 m
Datum poslední aktualizace: 2012-10-22 00:42:14

Majitelem prozatím nepotvrzené informace

Tyto údaje jsme obdrželi jako návrhy od komunity uživatelů TIXIK. Nyní čekají na ověření majitelem. Informace si raději ověřte na oficiálním webu : http://www.bruckmur.at

Majitelem prozatím nepotvrzené informace Plusy: blízko k dálnici, blízko turistické stezky, hory v okolí, rodiště významných osobností, sauna, lesy, mírné klima

Vidíte zde chybu? Pomozte nám ji opravit

Bruck an der Mur: Recenze

Zobrazit recenze:
 Aura: 79Recenze: 4702011-08-24 10:02:01
Bruck an der Mur je okresní město v Rakousku . Nachází se ve Štýrsku, na soutoku řek Mur a Mürz. V současnosti zde žije okolo 13 500 obyvatel.

O městě

Bruck an der Mur je důležitá železniční křižovatka. I když město nenabízí až tolik turistických zajímavostí, určitě vás svojí atmosférou nezklame. Jedná se totiž o velmi příjemné město.

Turistické zajímavosti

Mezi největší turistické zajímavosti patří historický dům Kornmesserhaus (obilná tržnice) , postavený podle vzoru benátského paláce na konci 15. století. Dále je to cca 400 let stará fontána Eiserner Brunnen, farní kostel z 15. století a ruiny hradu Landskron, z něhož se dodnes dochovala jen věž a několik děl ukořistěných Francouzům. Hlavním náměstím je Koloman-Wallisch-Platz.

Historie

Město Bruck an der Mur bylo založeno v roce 1263 českým králem Přemyslem Otakarem II. Ve středověku bylo důležitým obchodním střediskem.

Turistické služby

Bruck an der Mur nabízí dostatečnou nabídku ubytování. Mezi oblíbené ubytovací objekty patří např. hotel Landskron a rodinný hostel Jugend und Familiengästedorf. Na dobré jídlo si můžete ve městě Bruck an der Mur zajít do restaurace Riegler, kde si můžete dát rakouské speciality či do pivovaru Fleck, kde dobře vaří a zároveň tu můžete ochutnat tři druhy piva - včetně tmavého pšeničného a tzv. Rot (červené) s ječmenem. Poštu a informační centrum naleznete na náměstí Koloman-Walisch-Platz. Každou středu a pátek pak můžete také ve městě navštívit potravinový a květinový trh, který se koná na Bauernmarktu.

Zábava

Bruck an der Mur během roku hostí také různé akce. Mezi ty nejznámější patří Gauklerfest, který se koná druhou sobotu v srpnu a karneval, který se koná každý rok 11. listopadu.

Doprava

Bruck an der Mur je nejlépe dostupný autem nebo vlakem. Nejbližší mezinárodní letiště Flughafen Graz-Thalerhof se nachází v cca 50 km vzdáleném Grazu . Přímé vlaky odtud jezdí každou hodinu do Grazu a cca každé 2 hodiny do Klagenfurtu . Každou hodinu odtud také odjíždí vlak na vídeňské nádraží Südbahnhof. Autem se sem dostanete nejlépe po rychlostní komunikaci S6.

Města a obce v okolí

Bruck an der MurNiklasdorf (9km)Proleb (10km)Leoben (14km)Mürzhofen (13km)Kindberg (17km)Sankt Michael in Obersteiermark (20km)Gai (22km)Vordernberg (22km)

Webmap: 1 2 3