TIXIK.cz » Broumovské stěny

Broumovské stěny, Česká republika - ubytování

  
Datum příjezduDatum odjezdu

Srovnání cen ubytování - porovnání cen hotelů

Otevřít v novém okně:

Broumovské stěny: Hlídač pokojů
Broumovské stěny Mapa Mapa hotelů Broumovské stěny

Broumovské stěnyBroumovské stěny

Související témata

Broumovské stěny: Fotografie

Doporučené hotely Broumovské stěny


Zobrazit všechny »


Broumovské stěny: Turistický průvodce - tipy na výlety, turistika, nejlepší restaurace


Broumovské stěny Mapa Plánovač výletů na míru
Nejlepší hotely poblíž, Penziony, Apartmány, Hostely a ubytovny, Nejlevnější ubytování, Luxusní hotely, Kempy, Mapa hotelů, Satelitní Google mapa, Turistická mapa regionu, Cyklotrasy, Plánovač výletů, Broumovské stěny a doprava, Bankomaty


Turistické informace a hodnocení destinace

Kategorie: Skály, Aktuální čas: 17:33:29, Nadmořská výška: 643m

Broumovské stěny s nachází na severovýchodě České republiky. Nad městem Náchod v Chráněné krajíné oblasti Broumovsko. Jedná se o 12km dlouhý lesnatý hřeben.Broumovské stěny nabízí návštěvníkům rozmanité skalní ůtvary, rokle, soutěsky a vyhlídky. Pískovce se rozkládají na více jak 600 ha. V roce byly vyhlášeny Národní přírodní rezervací. Unikátní jsou skalnaté útvary Slavěnské hřiby. Jedná se o skalní výtvory připomínající hřiby, které vznikly nepravidelným zvětráváním. Najdete je nad obcí Slavný. Součástí Broumovských stěn je i vyhlídka Hvězda s restaurací. Broumovské stěny jsou přístupné z obou stran. Z jihozápadní strany je možné zaparkovat v obci Slavný kde je velké parkoviště nebo v obci Machov. Dále již je nutné juít pěšky. Od Broumova je nutné nechat auto v Křinicích, Martínkovicích nebo Božanově. Zde musí turista překonat větší převýšení.

Informace a fakta

GPS: 50.5443, 16.2989
Nadmořská výška: 643 m
Odvoz z letiště:
Nadmořská výška:
Datum poslední aktualizace: 2012-10-11 14:43:29

Broumovské stěny: Recenze

Zobrazit recenze:
 Aura: 78Recenze: 2742009-10-24 10:01:36
Doporučuji všem kdo mají rádi skály. Není zde ještě tak přecpáno jako v Adršpachu nebo v Prachovských skalách. Podívaná přímo úžasná. Měli jsme sebou malé děti a ty to zvládli v pohodě, ikdyž se musí nechat auto ve Slavném a dál jít pěšky. Stojí to zato.
 Aura: 79Recenze: 4702012-05-20 20:33:58
Broumovské stěny jsou krásné místo, které není tak přeplněno turisty. Nejlepší je Broumovské stěny navštívit ze strany od Police n.M. Ze strany od Broumova počítejte s velkým stoupáním. Doporučit můžu ze strany od Broumova cestu do Křinic, kde můžete nechat auto u otočky autobusu a vydat se pěšky po zelené značce (cca 2,5 km) ke křížové cestě a kapličce sv. Huberta, místu, kde ještě před 150 lety žil poustevník Hubert, který pocestným podával vodu a v noci prý zapaloval louče. Odtud se pak můžete vydat zpět k tzv. "Americe", odkud vede červená turistická značka (1,5 km) ke kapličce Hvězda a stejnojmenné turistické chatě, která je postavena v tzv. švýcarském stylu. Personál v chatě je příjemný, dokonce nám i sami nabídli, jestli nechceme dobít baterie v fotoaparátu, což se nám v tu chvíli opravdu hodilo:). Měli jsme i to štěstí, že se v kapli zrovna sešla nějaká skupina věřících z Polska. Tak jsme si poslechli jejich zpěv. Samozřejmostí je krásný výhled od kapličky. Navštívit můžete např. také v nedalekých Martínkovicích mufloní a dančí farmu. Jinak doporučuji vydat se do Broumovských stěn jak už jsem psal od Police. Strana do Broumova mi přijde lepší pro cyklisty.

Města a obce v okolí

Police nad Metují (4.5km)Broumov (5km)Teplice nad Metují (11km)Adršpach (16km)Červený Kostelec (16km)Náchod (17km)Hořičky (24km)Trutnov (27km)Česká Skalice (25km)

Webmap: 1 2 3