TIXIK.cz » Města » Norsko » Nordland » Bronnoysund

Bronnoysund - hotely a ubytování

  
Datum příjezduDatum odjezdu

Srovnání cen ubytování - porovnání cen hotelů

Otevřít v novém okně:

Bronnoysund: Hlídač pokojů
Bronnoysund Mapa Mapa hotelů Bronnoysund

Související témata

Největší města v Norsku, Satelitní mapa Norska, Bronnoysund: Fotografie

Doporučené hotely Bronnoysund


Zobrazit všechny »Bronnoysund: Turistický průvodce - tipy na výlety, turistika, nejlepší restaurace


Bronnoysund Mapa Plánovač výletů na míru
Nejlepší hotely, Nejlevnější ubytování, Luxusní hotely, Kempy, Satelitní Google mapa, Turistická mapa, Cyklotrasy, Plánovač výletů, Bronnoysund a doprava, Bankomaty
Brønnøysund AirportLetiště0.9km
Brønnøysund BridgeMosty0.8km
Letiště BrønnøysundLetiště1km
Skomo CampingKempy7km
TorghattenHory9km


Turistické informace a hodnocení destinace

Kategorie: Města, Aktuální čas: 21:32:17

Bronnoysund je město v Norsku , obklopené množstvím menších ostrovů a ostrůvků. Láká turisty na krásnou přírodu v okolí. Nachází se na západním pobřeží oblasti Nordland, přibližně 220 km jižně od města Bodo . Bronnoysund je od hlavního města Oslo vzdáleno asi 630 km severně. Žije zde 4300 obyvatel.

O městě Bronnoysund

Město Bronnoysund leží v poměrně odlehlé části země. Pokud se rozhodnete toto město navštívit, odměnou vám bude krásná příroda. Vodní plochy a pevnina kolem města Bronnoysund hrají všemi barvami, občas připomínají spíše scenérii z tropických moří. Díky tomu se také mnoho lidí do města Bronnoysund vrací znovu a znovu. Ve městě nenajdete téměř žádné pamětihodnosti, láká především na krásnou přírodu a výlety do okolí. Oblíbené jsou ve městě Bronnoysund lodní výlety. Vyhlídkové lodě plují kolem ostrovů a ostrůvků a zavezou vás také ke skále Torghatten.

Skalní útvar

Torghatten je skalní útvar na ostrově Torget , který je vzdálen asi 15 km jižně od města Bronnoysund. Torghatten je považován za nejbizarnější skalní útvar Norska . Zároveň je dobrým orientačním bodem v případě, že cestujete po moři. Tento skalní útvar je zajímavý především svým otvorem ve skále. Ten je dlouhý 160 metrů, vysoký 35 metrů a široký 20 metrů. K otvoru vede stezka, po které se sem dostanete asi za 20 minut. Pěkný pohled na Torghatten je z trajektů jezdících kolem. Z města Bronnoysund vede ke skalnímu útvaru silnice Fv54.

Rostlinná farma

Severně od města Bronnoysund najdete rostlinnou farmu Hildurs Urterarium. Od města je vzdálena asi 6 km a je to hotový ráj pro milovníky rostlin. Je tu vystaveno více než 400 druhů nejrůznějších bylin, na 100 odrůd růží. Kromě toho je k vidění skoro 1000 druhů kaktusů. Prohlédnout si na farmě můžete také zdejší zemědělské usedlosti. Po prohlídce máte možnost dát si oběd v místní krásné zahradě. Jídla zde připravovaná jsou kořeněna pouze bylinami z farmy.

Ubytování a stravování

V Bronnoysundu máte možnost ubytovat se například v Torghatten Hotell. Je to asi nejlepší volba ze zdejších možností. Nenechte se odradit trochu nudnou fasádou hotelu. Hotel má i svou restauraci nabízející speciality z velryb a mořských ďasů, zvěřinu a typickou norskou kuchyni. Pro milovníky kempování je asi 15 minut chůze od skalního útvaru Torghatten umístěn stejnojmenný kemp. Je tu pěkné tábořiště umístěné u menšího jezírka s pláží. V kempu je možnost zapůjčení kol a motorových člunů a pořádají se odtud potápěčské výpravy.

Doprava

Kousek od města Bronnoysund se nachází menší letiště. Létají odtud pravidelné linky do měst Trondheim a Sandnessjøen . Do města Bronnoysund plují také trajekty. Je možné využít i autobusové dopravy. Pokud pojedete po vlastní ose po silnici, musíte se napojit na silnici 76. Ta vás zavede přímo do města Bronnoysund.


Informace a fakta

GPS: 65.4678, 12.2065
Nejbližší letiště: Letiště Brønnøysund
Pobřeží: Norské moře, 12 km
Datum poslední aktualizace: 22.10.2012 3:26:21

Majitelem prozatím nepotvrzené informace

Tyto údaje jsme obdrželi jako návrhy od komunity uživatelů TIXIK. Nyní čekají na ověření majitelem.

Majitelem prozatím nepotvrzené informace Doprava a dopravní možnosti: letecká
Majitelem prozatím nepotvrzené informace Plusy: blízko letiště, rodiště významných osobností, sauna, lesy
Majitelem prozatím nepotvrzené informace Služby: pekárna, knihkupectví, půjčovna aut, autoopravna, supermarket, radnice

Vidíte zde chybu? Pomozte nám ji opravit

Bronnoysund: Recenze

Bronnoysund prozatím nikdo nehodnotil. Vlož svoji recenzi jako první, děkujeme!

Města a obce v okolí

Bronnoysund (0km)

Webmap: 1 2 3