TIXIK.cz » Města » Česká republika » Jihomoravský kraj » Brněnsko » Brno

Ubytování Brno, hotely Brno

  
Datum příjezduDatum odjezdu

Srovnání cen ubytování - porovnání cen hotelů

Otevřít v novém okně:

Brno: Hlídač pokojů
Brno Mapa Mapa hotelů Brno

Související témata

Největší města v České republice, Satelitní mapa Česka, Satelitní mapa Brna, Penziony v Brně, Luxusní ubytování v Brně, Apartmány v Brně, Autopůjčovny v Brně, Brno - počasí, Brno: Fotografie

Doporučené hotely Brno


Zobrazit všechny »Brno: Turistický průvodce - tipy na výlety, turistika, nejlepší restaurace


Brno Mapa Plánovač výletů na míru
Nejlepší hotely, Penziony, Apartmány, Hostely a ubytovny, Hotely v centru, Nejlevnější ubytování, Luxusní hotely, Mapa hotelů, Satelitní Google mapa, Turistická mapa, Cyklotrasy, Street view v Brně, Plánovač výletů, Brno a doprava, Bankomaty, Parkování, Čerpací stanice, benzinky
Moravské zemské muzeumMuzea0km
Kostel Nalezení svatého KřížeNáboženství0.1km
Katedrála svatého Petra a PavlaKatedrály0.2km
Klášter CapuchinKláštery0.2km
Kostel svatého MichalaNáboženství0.2km
Brněnské Ha-DivadloDivadla0.3km
Kostel svatých JanůNáboženství0.3km
Muzeum města Brna - Měnínská bránaMuzea0.4km
Brněnský hodinový stroj0.4km
Socha věnovaná vynálezci T. A. Edisonovi0.5km
Moravská galerie v BrněMuzea0.5km
Mahenovo divadloDivadla0.6km
Desert0.6km
Hrad ŠpilberkHrady a zámky0.7km
Spravedlnost0.6km


Turistické informace a hodnocení destinace

Kategorie: Města, Aktuální čas: 02:35:57, WWW stránky:

Plusy

milí lidé
město s kosmopolitním charakterem
krásná architektura
převážně dobré počasí
skvělé jídlo
živá a zábavná destinace
osobitá místní atmosféra
dobré pivo
má zábavní park
UNESCO

Proti

výskyt podvůdků na turisty

Vhodné pro

business
shopping
poznávání historie
noční život
plavby
příroda
studium
aktivní dovolenou
dark tourism
zdravotní turistiku
sportovní turistiku

Zajímavosti

stará & nová architektura
historické centrum

Doprava a dopravní možnosti

železniční
letecká
tramvaje
mezinárodní letiště

Business travel (průmysl)

textilní
strojírenský
potravinářský
IT


Informace a fakta

GPS: 49.1919, 16.6088
Nadmořská výška: 228 m
Počet obyvatel: 200 000
Rok založení města: 1243
Datum poslední aktualizace: 22.10.2012 7:58:32

Brno: Recenze

Zobrazit recenze:
 Aura: 69Recenze: 12412.2.2011 21:02:36
Brno je druhé největší město v České republice a největší město na Moravě. Rozkládá se na soutoku řek Svratky a Svitavy. Ze tří stran se nad městem zvedají vrcholky kopců, které městu dodávají atraktivní vzhled i atmosféru. Historické centrum Brna bylo vyhlášeno městskou památkovou rezervací.

Pohledy do historie

Archeologické nálezy dokládají, že toto místo bylo osídleno již od pravěku. První písemné zmínky o osídlení pocházejí z roku 1091 v Kosmově kronice, od 11. století zde totiž stával Břetislavský hrad. Od 13. století do této oblasti postupně přicházeli kolonisté. Kolem města Brna byly potom postupně budovány hradby. V dobách husitských válek se město Brno dokázalo ubránit útokům husitů a o něco později i útokům švédských vojsk. Brno bylo tehdy jediným městem na Moravě, které švédským nájezdům odolalo. Díky tomu mohlo dojít v Rakouské říši ke zformování nové armády a vytlačení Švédů. Ani Prusům se v 18. století nepodařilo město Brno dobýt. V 18. století nastal v oblasti Brna i okolí k prudký rozvoj průmyslu, především průmyslu textilního a strojírenského. Brno ztratilo charakter pevnosti a začalo se rozvíjet. Stavěly se nové školy, gymnázia, úřední budovy a další objekty. Vzniklo pouliční osvětlení. Od roku 1839 začal jezdit do Brna vlak.

Významné stavby

Dominantou Brna je bezesporu Hrad Špilberk který sloužil nejprve jako pevnost a později jako obávané vězení. K dalším významným architektonickým památkám města patří Katedrála sv. Petra a Pavla. Na seznamu UNESCO je zapsáno několik historických architektonických skvostů, včetně unikátní funkcionalistické stavby známé pod jménem Vila Tugendhat . Další budovy, které v Brně rozhodně stojí za pozornost, jsou např. budova Hlavního nádraží, Místodržitelský palác, Měnínská brána, Dům umění, kašna Parnas, Mahenovo divadlo nebo Zemanova kavárna. V Brně také najdeme řadu kostelů a církevních staveb. Kromě už zmiňované katedrály můžeme jmenovat Červený kostel, Kostel sv. Jakuba, kostel sv. Michala, dále pak Augustiniánský klášter a Baziliku Nanebevzetí Panny Marie, atd.

Výstaviště Brno

Brno je známé po celém světě díky Brněnskému výstavišti, kde se koná významných řada mezinárodních veletrhů.

Zoo Brno a další atrakce

V Brně můžeme také navštívit ZOO Brno , která byla vybudována v krásném prostředí lesoparku na okraji města. Nedaleko zoo je Brněnská přehrada, což je velmi příjemné místo k trávení volného času nejen v létě. V Brně najdeme hned dvě Botanické zahrady.

Umění a kultura v Brně

Pro milovníky umění je v Brně několik muzeí: Muzeum města Brna, k němuž patří i Hrad Špilberk , Manínská brána a Vila Tugendhat . Moravské muzeum nabízí několik zajímavých expozic: Anthropos, Biskupský palác, Dietrichsteinský palác a Palác šlechtičen.
Brno se může pochlubit hned několika kvalitními divadly: Janáčkovo divadlo, Mahenovo divadlo, Divadlo Bolka Polívky, Divadlo Husa na provázku a další.

Aktivity pro volný čas

Pro děti nabízí město Brno různé zábavní parky: Hřiště Mraveniště , Zábavní park Bongo ,Jungle park Brno . V parných dnech je možné navštívit některé z mnoha brněnských koupališť: Koupaliště Kraví Hora , Koupaliště Riviéra nebo krytých bazénů Bazén TJ Tesla , Plavecký stadion Brno .

Zajímavosti v okolí Brna

V blízkém okolí města stojí Hrad Veveří a 20km od města se nachází Moravský kras s pěti přístupnými jeskyněmi.

Autodrom

Asi 15km od Brna ve směru na Prahu se nachází brněnský Autodrom, kde se konají automobilové závody, včetně Grand Prix České republiky.

Národní a mezinárodní festivaly

V Brně se pořádá festival zábavy "Brno - město uprostřed Evropy". Jeho součástí je i možnost jízdy starými dopravními prostředky, např. historickou koňskou tramvají. Každým rokem se do Brna sjíždějí statisíce návštěvníků v době, kdy se v Brně koná "Ignis Brunensis", což mezinárodní soutěžní přehlídka ohňostrojů. Od června do září probíhá v centru města "Brněnské kulturní léto", jehož součástí je i divadelní přehlídka "Brněnské shakespearovské slavnosti". Brno je hostitelským městem dvou významných festivalů symfonické hudby - Mezinárodního hudebního festivalu Brno a Mezinárodního hudebního festivalu Špilberk, který se koná pod širým nebem. V Brně se také pořádá multižánrový hudební festival Semtex Culture.

 Aura: 50Recenze: 5723.9.2010 18:40:13
V Brně jsem byla několikrát a město mám opravdu moc ráda. Je plné kultury (i historie) a zábavy. Určtiě doporučuji při návštěvě Brna navštívit i jedno z brněnských divadel - představení bývají na velmi dobré úrovni. ;)
 Aura: 51Recenze: 9423.9.2010 13:23:20
Měla jsem to štěstí strávit v Brně několik let a je to moc pěkné město. Město slavné veletrhy a spoustou zajímavých památek, mezi které patří pevnost a hrad Špilberk. Jsou zde zachovány původní kobky vězení, které fungovalo ještě v nedávných letech. Jihomoravská metropole je plná vinných sklípků a pěstitelů lahodného moku. Výlety za vínem jsou velmi oblíbené. dále je zde nádherná Zoo a neméně zajímavá brněnská přehrada, po které se můžeme plavit parníky anebo se nad ní proletět balonem. Město plné zajímavostí a památek stojí za to navštívit.

Města a obce v okolíWebmap: 1 2 3