TIXIK.cz » Města » Brníčko

Brníčko - ubytování

  
Datum příjezduDatum odjezdu

Srovnání cen ubytování - porovnání cen hotelů

Otevřít v novém okně:

Brníčko: Hlídač pokojů
Brníčko Mapa Mapa hotelů Brníčko

Doporučené hotely Brníčko


Zobrazit všechny »


Brníčko: Turistický průvodce - tipy na výlety, turistika, nejlepší restaurace


Brníčko Mapa Plánovač výletů na míru
Nejlepší hotely ve městě, Penziony, Nejlevnější ubytování, Luxusní hotely, Kempy, Mapa hotelů, Satelitní Google mapa, Turistická mapa, Cyklotrasy, Plánovač výletů, Brníčko a doprava, Bankomaty, Čerpací stanice, benzinky


Turistické informace a hodnocení destinace

Kategorie: Města, Aktuální čas: 10:38:04, WWW stránky:

Brníčko je malá obec v Olomouckém kraji v České republice. Brníčko se nachází asi 7km východně od města Zábřeh a asi 15km od města Šumperk. Je uložena v mírných kopcích Úsovské vrchoviny mezi nádhernými loukami, pastvinami a lesy. Malebnost krajiny doplňuje Loučský potok, který protéká i obcí. Brníčko vzniklo koncem 14. století. Obci Brníčko dominuje zřícenina Hrad Brníčko a s ním je také svázána velká část její historie. Obecní znak tzn. ryba nad hradbami připomíná erb nejznámějšího majitele hradu i obce Brníčko a to rod Tunklů z Brníčka. Další historická data spolu s některými pověstmi popisuje turistická informační tabule umístěná u obecího úřadu Brníčko. Zde se nachází i mapa a rozcestník turistických tras. Nejvýznamější památka obce, kostel Narození Panny Marie leží taktéž ve středu obce Brníčko. Je to pozdně románská stavba z poloviny 13. století a ve století 18. pak byly přistavěny ještě některé jeho části. Kolem kostela zůstala zachovaná původní zeď a můžete zde vidět i vstupní bránu a kamenný kříž z 18. století. Kostel Narození Panny Marie byl v roce 1958 zapsán na seznam kulturních památek. Ve večerních hodinách je toto nádherné historické a duchovní místo osvětleno a dotváří tak neopakovatelnou atmosféru obce. Přestože je obec Brníčko známá především díky zřícenině Hrad Brníčko, její návštěva potěší nejen milovníky historie, ale i milovníky přírody a gurmány. Děti budou zcela jistě nadšeny pohledem na okolní pastviny s koňmi, kravkami a ovcemi a dospělí si mohou během jarní a letní sezony koupit pravé domácí sýry a další výrobky z ovčího a kravského mléka u místního farmáře. Koncem léta a na podzim nebudou zklamáni ani nadšenci pro sběr hub, kterých se v okolních lesích obce Brníčko nachází nepočítaně. Také dvě místní hospůdky přispívají k pohodové atmosféře výletu do obce Brníčko a jejího okolí.

Informace a fakta

GPS: 49.8949, 16.9682
Nadmořská výška: 300 m
Plusy:
Proti:
Vhodné pro:
Zajímavosti:
Doprava a dopravní možnosti:
Počet obyvatel:
Prostředí města:
Business travel (průmysl):
Aktivity:
Datum poslední aktualizace: 2012-10-15 03:09:38

Brníčko: Recenze

Brníčko prozatím nikdo nehodnotil. Vlož svoji recenzi jako první, děkujeme!

Města a obce v okolí

Zábřeh na Moravě (7km)Bludov (6km)Šumperk (8km)Vikýřovice (10km)Mohelnice (14km)Štíty (16km)Sobotín (16km)Velké Losiny (17km)Uničov (18km)

Webmap: 1 2 3