TIXIK.cz » Česká republika » Jihomoravský kraj » Brněnsko » Brno » Brněnské výstaviště

Brněnské výstaviště - ubytování

  
Datum příjezduDatum odjezdu

Srovnání cen ubytování - porovnání cen hotelů

Otevřít v novém okně:

Brněnské výstaviště: Hlídač pokojů
Brněnské výstaviště Mapa Mapa hotelů Brněnské výstaviště

Související témata

Brněnské výstaviště: Fotografie

Doporučené hotely Brněnské výstaviště


Zobrazit všechny »Brněnské výstaviště: Turistický průvodce - tipy na výlety, turistika, nejlepší restaurace


Brněnské výstaviště Mapa Plánovač výletů na míru
Nejlepší hotely poblíž, Penziony, Apartmány, Hostely a ubytovny, Nejlevnější ubytování, Luxusní hotely, Mapa hotelů, Satelitní Google mapa, Turistická mapa regionu, Cyklotrasy, Plánovač výletů, Brněnské výstaviště a doprava
Brněnský hodinový stroj2km
Spravedlnost2km
Socha věnovaná vynálezci T. A. Edisonovi2km
Desert2km
Dalešická přehrada35km
Vinařství a vinný sklep Sedláček29km
Vinařství Gotberg30km
Zámek Velké Meziříčí46km


Turistické informace a hodnocení destinace

Aktuální čas: 01:42:10, WWW stránky:

Brněnské výstaviště se nachází ve městě Brně , v Jihomoravském kraji , na jihovýchodě České republiky . Je to nejvýznamnější český výstavní areál.

Stručná historie

O stavbě výstaviště se uvažovalo již za dob Rakouska-Uherska. Tehdy přípravy přerušila první světová válka. Stavět se však začalo už roku 1927 a provoz byl zahájen rok na to Výstavou soudobé kultury v Československu. Po počátečním rozkvětu byl však areál těžce poškozen za druhé světové války. I přes to se podařila jeho obnova a znovuotevření, za značné podpory brněnské veřejnosti. Od padesátých let se zde pořádala výstava československého strojírenství, předchůdce dnešních strojírenských veletrhů. V té době se zde konala i první mezinárodní výstava.

Výstaviště dnes

Brněnské výstaviště patří ke skvostům funkcionalistické architektury. Výstavní plocha je 130000 m². Na brněnském výstavišti proběhne přibližně 50 veletrhů a jeho branami projde přes milion návštěvníků ročně. K nejznámějším akcím patří Mezinárodní strojírenský veletrh, výstava informačním technologií Invex či evropský veletrh pomaturitního a celoživotního vzdělávání Gaudeamus. Prostory výstaviště jsou vhodné též pro pořádání koncertů. V roce 2007 zde vystoupila skupina Rolling Stones. Nejnovějším a zároveň nejrozsáhlejším pavilonem je Pavilon P. Byl postaven v roce 2009 a jeho rozloha je 15 000 m², což jej činí největší výstavní halou ve střední Evropě .


Informace a fakta

GPS: 49.1889, 16.585
Nadmořská výška: 209 m
Youtube:
Datum poslední aktualizace: 19.10.2012 19:47:51

Brněnské výstaviště: Recenze

Zobrazit recenze:
 Aura: 87Recenze: 3218.2.2012 16:17:53
Brněnské výstaviště je otázkou prestiže Brna i každého Brňana. Bouřlivé a odmítavé reakce se dočkáte, když se obyvatele Brna zeptáte na to, co říká, že by se veletrhy měly přesunout do Prahy. Mezi nejvíce navštěvované veletrhy patří strojírenský. Naopak některé veletrhy ztratily na své popularitě díky tomu, že byly uzavřeny pro veřejnost, jak se tomu stalo například se Stylem a Kabo. Několikrát do roka se na výstavišti koná i výstava psů a koček, která je hojně navštěvována jak vystavovateli, tak návštěvník z řad veřejnosti a podnikali. Nejschůdněji se k výstavišti dostanete tramvají číslo 1 z hlavního nádraží, nebo osobním automobilem. Parkování je možné před vstupem do areálu, nebo často i v samotném komplexu.

Města a obce v okolí

Brno (1.8km)Kníničky (7km)Rozdrojovice (9km)Ostrovačice (12km)Tetčice (13km)Tvarožná (14km)Říčany (14km)Rosice (15km)Lelekovice (12km)

Webmap: 1 2 3