TIXIK.cz » Muzea » Velká Británie » Anglie » Camden » Londýn » Britské muzeum

Britské muzeum - ubytování

  
Datum příjezduDatum odjezdu

Srovnání cen ubytování - porovnání cen hotelů

Otevřít v novém okně:

Britské muzeum: Hlídač pokojů
Britské muzeum Mapa Mapa hotelů Britské muzeum

Související témata

Britské muzeum: Fotografie

Doporučené hotely Britské muzeum


Zobrazit všechny »Britské muzeum: Turistický průvodce - tipy na výlety, turistika, nejlepší restaurace


Britské muzeum Mapa Plánovač výletů na míru
Nejlepší hotely poblíž, Penziony, Apartmány, Hostely a ubytovny, Nejlevnější ubytování, Luxusní hotely, Mapa hotelů, Satelitní Google mapa, Turistická mapa regionu, Cyklotrasy, Plánovač výletů, Britské muzeum a doprava, Bankomaty, Parkování, Čerpací stanice, benzinky, Nejbližší zastávka MHD
Russian Cultural CentreMuzea0.3km
Pollockovo muzeum hračekMuzea0.6km
Pollock's Toy MuseumMuzea0.6km
Muzeum egyptské archeologieMuzea0.6km
Grant MuseumMuzea0.6km
Petrie Museum of Egyptian ArcheologyMuzea0.6km
Sir John Soane’s MuseumMuzea0.7km
Grant Museum of ZoologyMuzea0.7km


Turistické informace a hodnocení destinace

Kategorie: Muzea, Aktuální čas: 01:10:06, Adresa: Great Russell Street, London WC1, England, UK, WWW stránky:

Britské muzeum je muzeum historie a kultury v Anglii. Nachází se v hlavním městě, v Londýně . Leží v ulici Great Russell Street. Bylo založeno v roce 1753. Veřejnosti bylo ale zpřístupněno až 15. ledna 1759. Britské muzeum bylo umístěno v Montagu House v Bloomsbury, na místě, kde se nachází současná budova muzea, která se během 2,5 století rozrostla do dnešní podoby. Základem muzea se stala sbírka lékaře a vědce sira Hanse Sloana. Ta obsahovala asi 40 000 knih, 7 000 rukopisů, tisky Albrechta Dürera a mnohé starožitnosti z Egypta, Řecka, Středního a Dálného východu a Ameriky. V současnosti muzejní sbírky obsahují více než sedm miliónů předmětů ze všech kontinentů světa, které dokumentují historii lidstva od počátku až do současnosti. Mnohé z těchto předmětů jsou uschovány mimo budovu muzea z důvodu nedostatku místa. Mezi nejvýznamnější exponáty patří Rosettská deska, mramorové sochy a plastiky z aténského Parthenónu, perské artefakty a socha Moai z Velikonočních ostrovů. Budova muzea je typická svým průčelím, které je inspirované řeckým chrámem zasvěceným bohyni Athéně a zdobí ho 44 iónských sloupů. Trojúhelníkový štít nad vchodem je zdoben plastikami Richarda Westmacotta z roku 1852. Zajímavostí je, že v roce 2000 byla zastřešena plocha v centru budovy muzea. Jedná se o největší zastřešený prostor v Evropě. Střecha je tvořena kovovou konstrukcí, vyplněnou 1 656 skleněnými panely. Tento prostor se nazývá Velká dvorana Alžběty II. Uprostřed Velké dvorany je umístěna čítárna, provozovaná Britskou knihovnou. V současnosti je Britské muzeum jedním z nejoblíbenějším turistických cílů v Londýně . Ročně ho navštíví skoro 5 milionů návštěvníků.

Informace a fakta

GPS: 51.5193, -0.127
Nadmořská výška: 40 m
Datum vzniku (rok): 1753
Jaká je roční návštěvnost?: 6049000
Jaký je celkový počet exponátů?: 7000000
Datum poslední aktualizace: 19.10.2012 19:23:56

Britské muzeum: Recenze

Britské muzeum prozatím nikdo nehodnotil. Vlož svoji recenzi jako první, děkujeme!

Města a obce v okolí

Londýn (4.3km)Kew (12km)Mitcham (13km)Southall (17km)Twickenham (16km)Hounslow (17km)Teddington (18km)Croydon (17km)Elstree (18km)

Webmap: 1 2 3