TIXIK.cz » Města » Brighton

Brighton - hotely, ubytování

  
Datum příjezduDatum odjezdu

Srovnání cen ubytování - porovnání cen hotelů

Otevřít v novém okně:

Brighton: Hlídač pokojů
Brighton Mapa Mapa hotelů Brighton

BrightonBrighton

Související témata

Satelitní mapa Brightonu, Tipy na výlety poblíž Brightonu, Penziony v Brightonu, Luxusní ubytování v Brightonu, Apartmány v Brightonu, Levné ubytování v Brightonu, Autopůjčovny v Brightonu, Brighton: Fotografie

Doporučené hotely Brighton


Zobrazit všechny »


Brighton: Turistický průvodce - tipy na výlety, turistika, nejlepší restaurace


Brighton Mapa Plánovač výletů na míru
Nejlepší hotely, Penziony, Apartmány, Hostely a ubytovny, Hotely v centru, Nejlevnější ubytování, Luxusní hotely, Mapa hotelů, Satelitní Google mapa, Turistická mapa, Cyklotrasy, Street view v Brightonu, Plánovač výletů, Brighton a doprava, Bankomaty, Parkování, Čerpací stanice, benzinky


Turistické informace a hodnocení destinace

Kategorie: Města, Aktuální čas: 01:49:08, Telefon: +44 1273 208113

Plusy

mírné klima

Vhodné pro

studium


Informace a fakta

GPS: 50.8192, -0.1372
Nadmořská výška: 7 m
Počet obyvatel: 200 000
Nejbližší letiště: Letiště London Gatwick, 47 km
Vzdálenost do hlavního města: Londýn, 85 km
Datum poslední aktualizace: 22.10.2012 6:36:48

Brighton: Recenze

Zobrazit recenze:
 Aura: 80Recenze: 1524.8.2011 9:43:41
Město Brighton je jedno z největších pobřežních letovisek ve Velké Británii . Toto město na jižním pobřeží je turisty vyhledávaným cílem, které nabízí mnoho hotelů, restaurací a zábavních center, ale také památky a jazykové školy. Dnes (2011) v Brightonu žije okolo 480 tisíc obyvatel.

Pohled do historie

Až do 18. st. byl Brighton pouze rybářským městečkem bez většího významu. Kolem roku 1740 místní lékař Richard Russell začal propagovat mořskou vodu jako zdravotně blahodárnou. O několik let později začali do Brightonu přijíždět návštěvníci z okolí, a především z hlavního města Londýna . To vedlo k výstavbě hotelů, restaurací a zábavních center. Na konci 18. století si vznikající letovisko oblíbil princ regent, který se později stal králem Jiřím IV. Trávil zde mnoho času a nechal postavit exotický a nákladný Královský palác (Royal Pavilion) . Tím byl rozvoj města předurčen. Jen pro představu, v roce 1801 žilo ve městě 7 tisíc obyvatel, zatímco o sto let později už více než 120 tisíc obyvatel.

Památky v městě Brighton

Každý návštěvník Brightonu by měl navštívit Královský palác (Royal Pavilion) . Jakmile do tohoto paláce vstoupíte, budete si myslet, že jste se ocitli někde v Indii, a budete vyhlížet Aladina na létajícím koberci. Každý pokoj má svoji jedinečnou orientální výzdobu. Při procházce po pobřeží určitě nepřehlédnete Brightonské molo, Brighton Palace Pier (celým názvem The Brighton Marine Palace and Pier) , kde je zábavní park, restaurace, butiky a kavárničky. Nejstarší stavba ve městě je kostel sv. Mikuláše z 11. století. Ve městě se nachází několik muzeí, například Brighton Museum and Art Gallery nebo Brighton Fishing Museum.

Turistické atrakce

Pokud chcete vdechnout atmosféru původní rybářské vesničky, zavítejte do Brighton Lanes. Budete se proplétat starými úzkými uličkami, které jsou plné romantických kaváren, butiků, obchůdků se starožitnostmi a šperky. Celou atmosféru dokresluje živá hudba, převážně jazzová, přímo v uličkách. Nejen děti nadchne mořské centrum Sea Life Centre, kde si můžete pohladit některé mořské živočichy, prohlédnout si žraloky nebo se podívat do světa kapitána Nema. Velkým zážitkem je tunel, který vede pod největším akváriem.
V těsném sousedství města Brighton leží malá kouzelná vesnička Rottingdean. Tato malebná historická vesnička je známá jako rodiště spisovatele R. Kiplinga, autora Knihy džunglí.
Mnoho návštěvníků z celého světa míří do Brightonu za vzděláním, a to především za výukou anglického jazyka. Můžete si zde vybrat z velikého množství škol a spojit studium s krásou a pohodou města. Pokud budete znaveni učením nebo nachozenými kilometry při prohlídce města, zavítejte na pláž nebo do jednoho z mnoha parků, které jsou v Brightonu hojně vyhledávané. Pláže nabízejí kromě odpočinku také mnoho aktivit, jako je plavání, plachtění, volejbal, basketbal nebo cyklistiku. Milovníci adrenalinových zážitků zde najdou zábavu i tohoto druhu.

Brighton - město festivalů

Různé festivaly probíhají ve městě celý rok. Mezi největší patří umělecké festivaly, jako jsou Brighton Festival, Brighton Festival Fringe, Artists Open Houses nebo The Great Escape. Mezi další populární se řadí The Charleston Festival, Radical Bloomsbury Exhibition, Heroes Run, Kite Festival a další. Pokud plánujete cestu do Brightonu, určitě před odjezdem nahlédněte do programu festivalů.

Města a obce v okolí

BrightonRottingdean (6km)Shoreham-by-Sea (10km)Lewes (12km)Newhaven (13km)Hassocks (12km)Worthing (16km)Burgess Hill (15km)Alfriston (21km)

Webmap: 1 2 3