TIXIK.cz » Města » Brežice

Brežice - hotely a ubytování

  
Datum příjezduDatum odjezdu

Srovnání cen ubytování - porovnání cen hotelů

Otevřít v novém okně:

Brežice: Hlídač pokojů
Brežice Mapa Mapa hotelů Brežice

Související témata

Satelitní mapa Brežici, Brežice: Fotografie

Doporučené hotely Brežice


Zobrazit všechny »Brežice: Turistický průvodce - tipy na výlety, turistika, nejlepší restaurace


Brežice Mapa Plánovač výletů na míru
Nejlepší hotely, Apartmány, Hostely a ubytovny, Nejlevnější ubytování, Luxusní hotely, Mapa hotelů, Satelitní Google mapa, Turistická mapa, Cyklotrasy, Plánovač výletů, Brežice a doprava


Turistické informace a hodnocení destinace

Kategorie: Města, Aktuální čas: 20:08:39


Informace a fakta

GPS: 45.9033, 15.5911
Nadmořská výška: 149 m
Nejbližší hranice: Chorvatsko, 6.3 km
Vzdálenost do hlavního města: Lublaň, 107 km
Datum poslední aktualizace: 2012-10-22 05:05:02

Majitelem prozatím nepotvrzené informace

Tyto údaje jsme obdrželi jako návrhy od komunity uživatelů TIXIK. Nyní čekají na ověření majitelem.

Majitelem prozatím nepotvrzené informace Plusy: blízko k dálnici, možnosti koupání, rovinaté okolí, rodiště významných osobností, sauna, lesy, mírné klima
Majitelem prozatím nepotvrzené informace Proti: daleko od letiště

Vidíte zde chybu? Pomozte nám ji opravit

Brežice: Recenze

Zobrazit recenze:
 Aura: 52Recenze: 2582011-08-24 10:00:44
Brežice je historické město ve Slovinsku . Nachází se na východě země, přibližně 90 kilometrů od hlavního města Lublaně . Od Chorvatských hranic je město Brežice vzdáleno přibližně 10 kilometrů.

Historie Brežice

Místo, kde dnes stojí město Brežice bylo díky snadnému přechodu přes řeku Sávu osídleno již v době kamenné. První písemná zmínka pochází ze 13. století. Nejdůležitější památkou města Brežice je stejnojmenný hrad , pocházející z poloviny 12. století. Ten zde nechali vystavět pánové z Brežic, kteří dali hradu i městu název. Původní hrad byl na počátku 16. století zničen a na jeho místě byl postaven nový. Hrad se pyšní největším slavnostním sálem ve Slovinsku s bohatou výzdobou. Dnes se v hradních prostorách nachází muzeum Posáví. Další památkou, která je symbolem obce Brežice je vodní věž. Vodní věž je pozůstatkem starého městského opevnění. Mezi další významné památky můžeme jmenovat například Kostel sv. Lorenca z 18. století nebo starý most přes řeku Sávu.

Aktivity Brežice

Kromě historie nabízí město Brežice také výbornou polohu v údolí řeky Sávy. Odtud se můžete vydat na překrásné pěší túry do okolních Julských Alp nebo do přírodní rezervace Jovsi. Ta se stala součástí sdružení NATURA 2000. Výjimkou zde nejsou ani cyklostezky, které vás provedou rozsáhlými vinicemi s vinnými sklípky. Zde můžete ochutnat některé z výborných místních vín. Na okraji města Brežice se nachází velký zábavný park a Aquapark Čatež. V areálu se nachází termální koupaliště, lázeňské služby, tobogány, vodní atrakce, casino a indiánská vesnice. V nedalekém okolí je též k dispozici golfové hřiště.

Turistické informace Brežice

Brežice nabízí množství ubytovacích zařízení – od hotelů, penzionů až po soukromé apartmány. Občerstvit se můžete v některé z místních restaurací nebo vináren. V místě je dále k dispozici pošta, zdravotní středisko, autobusové nádraží, vlakové nádraží, půjčovna kajaků, sportovní zařízení a turistické informační centrum. Město Brežice je také místem konání několika slavností a festivalů.

Doprava Brežice

Do města Brežice se můžete nejsnáze dostat pomocí vlastní dopravy. Město je umístěno přibližně 3 kilometry od hlavního tahu z Ljubljany do Zagrebu . Další možností je využití autobusové dopravy nebo vlakové dopravy. Železniční trať vedoucí městem je opět hlavním tahem mezi hlavními městy Slovinska a Chorvatska. Poslední možností je využít letecké dopravy. Nejbližší letiště se nachází v Mariboru, který je vzdálený přibližně 75 kilometrů.

Města a obce v okolí

BrežiceČatež ob Savi (1.7km)Dobova (5km)Sevnica (25km)Otočec (30km)Novo Mesto (34km)Podčetrtek (28km)Metlika (35km)Rimske Toplice (39km)

Webmap: 1 2 3