TIXIK.cz » Města » Brest

Brest - ubytování

  
Datum příjezduDatum odjezdu

Srovnání cen ubytování - porovnání cen hotelů

Otevřít v novém okně:

Brest: Hlídač pokojů
Brest Mapa Mapa hotelů Brest

BrestBrest

Související témata

Autopůjčovny v Brestu, Satelitní mapa Brestu, Brest: Fotografie

Doporučené hotely Brest


Zobrazit všechny »


Brest: Turistický průvodce - tipy na výlety, turistika, nejlepší restaurace


Brest Mapa Plánovač výletů na míru
Nejlepší hotely, Apartmány, Hotely v centru, Nejlevnější ubytování, Luxusní hotely, Satelitní Google mapa, Turistická mapa, Cyklotrasy, Street view v Brestu, Plánovač výletů, Brest a doprava, Bankomaty, Čerpací stanice, benzinky


Turistické informace a hodnocení destinace

Kategorie: Města, Aktuální čas: 03:47:43, WWW stránky:

Brest je jedno z nejdůležitějších běloruských měst. Nachází se na západě země, na hranici Běloruska a Polska . Město má velmi důležitou polohu na koridoru dopravních cest mezi Evropou a Ruskem . Brest je nejdůležitější hraniční přechod a překladiště mezi Evropskou unií a Společenstvím nezávislých států a také mezi dvěma železničními systémy s rozdílnou šířkou kolejí. V současnosti má Brest kolem 320 000 obyvatel.

Pohledy do historie

Brest byl poprvé písemně zmíněn v roce 1019, a patří tak k nejstarším běloruským městům. Roku 1390 získal Magdeburské právo a rozvíjel se jako součást Litvy . V roce 1379 město vypálili němečtí rytíři a na konci 15. století krymští Tataři při jednom ze svých velkých nájezdů, kterého se zúčastnilo asi 15 000 nájezdníků. Později byl Brest přejmenován na Brest-Litovsk. V letech 1657 a znovu v roce 1706 byl Brest obsazen Švédy . V roce 1794 město dobyl ruský generál Suvorov a v 19. století tam byla postavena velká pevnost. Němci město obsadili v roce 1915 v průběhu I. světové války. V březnu 1918 byla v pevnosti podepsána smlouva, která ukončila válku mezi Ruskem a centrálními mocnostmi. V roce 1918 bylo město prohlášeno za součást Běloruska . Po následných ozbrojených konfliktech mezi Polskem a Ruskem zůstal Brest v Polsku . Pevnost byla v tomto období těžce poškozena, ale ve městě zůstala jednotka polské armády. Na začátku II. světové války roku 1939, při invazi do Polska, obsadila Brest německá nacistická armáda. Na základě dohody (Ribbentrop-Molotov) vstoupila do města roku 1939 Rudá armáda a město se stalo součástí Běloruska . Konala se tam společná nacisticko-sovětská vojenská přehlídka, která měla symbolizovat spojenectví Německa a Ruska . Dne 22.června 1941 město znovu napadla nacistická armáda v rámci operace Barbarossa. Plán měl za úkol bleskovým útokem během týdnů obsadit strategické území Sovětského svazu. Téměř všichni obránci města zahynuli a v průběhu okupace byla vyvražděna velká místní židovská komunita. Rudá armáda osvobodila Brest dne 28. července 1944.

Památky

Chloubou města Brest je obrovský tzv. Brestský kostel, který může při mších pojmout až 5000 lidí. Dále se ve městě nachází Pevnost Brest, Železniční muzeum Brest, Pomník válečným hrdinům a archeologické muzeum, které nabízí expozici pozůstatků domů z 11. a 13. století. Zajímavý je také Památník tisíciletí z roku 2009, Památník holocaustu, který nese jména 34 000 zabitých židů z ghetta ve městě Brest a Městský park Brest, který je starý už 100 let.

Doprava

Místní letiště (kód BQT) zajišťuje lety do hlavního města Minsk , do Moskvy a do Nižnij Novgorodu v Rusku .

Plusy

milí lidé
skvělé jídlo
živá a zábavná destinace
město mnoha kultur
rovinaté okolí

Proti

nesnesitelné letní teploty
výskyt podvůdků na turisty
daleko od letiště

Vhodné pro

shopping
poznávání historie
rodiny s dětmi
noční život
plavby
aktivní dovolenou
slavnosti
studium

Zajímavosti

stará & nová architektura

Doprava a dopravní možnosti

železniční
letecká
tramvaje

Business travel (průmysl)

energetický
hudební
IT


Informace a fakta

GPS: 52.1014, 23.6762
Nadmořská výška: 133 m
Nejbližší hranice: Polsko, 5.4 km
Datum poslední aktualizace: 2012-10-22 06:36:56

Brest: Recenze

Brest prozatím nikdo nehodnotil. Vlož svoji recenzi jako první, děkujeme!

Města a obce v okolí

Brest

Webmap: 1 2 3