TIXIK.cz » Města » Brest

Brest - ubytování

  
Datum příjezduDatum odjezdu

Srovnání cen ubytování - porovnání cen hotelů

Otevřít v novém okně:

Brest: Hlídač pokojů
Brest Mapa Mapa hotelů Brest

Související témata

Satelitní mapa Brestu, Luxusní ubytování v Brestu, Levné ubytování v Brestu, Autopůjčovny v Brestu, Brest: Fotografie

Doporučené hotely Brest


Zobrazit všechny »Brest: Turistický průvodce - tipy na výlety, turistika, nejlepší restaurace


Brest Mapa Plánovač výletů na míru
Nejlepší hotely, Apartmány, Hotely v centru, Nejlevnější ubytování, Luxusní hotely, Kempy, Mapa hotelů, Satelitní Google mapa, Turistická mapa, Cyklotrasy, Street view v Brestu, Plánovač výletů, Brest a doprava, Bankomaty, Parkování, Čerpací stanice, benzinky


Turistické informace a hodnocení destinace

Kategorie: Města, Aktuální čas: 20:36:18, WWW stránky:

Plusy

blízko k moři
mírné klima

Vhodné pro

studium

Doprava a dopravní možnosti

mezinárodní letiště


Informace a fakta

GPS: 48.3905, -4.4876
Datum poslední aktualizace: 2012-10-21 12:36:21

Brest: Recenze

Zobrazit recenze:
 Aura: 79Recenze: 4702011-08-24 10:22:30
Brest je město nacházející se na severozápadě Francie, v departmentu Finistére, na nejzápadnějším cípu regionu Bretaň. Leží na pobřeží Atlantského oceánu. Brest je důležitým přístavním městem a námořní základnou. Historie města Brest je známá od roku 1240, kdy město získal anglický vévoda Jan I. Od roku 1342 – 1397 bylo město v anglickém držení. Díky sňatku Francise I. s Claudii, dcerou Anny Anglické se Brest dostal do francouzského držení. Město se stalo střediskem francouzského loďstva. Později Jean Baptiste Colbert, ministr financí Krále Ludvíka XIV. nechal posílit opevnění Brestu kamennými hradbami. Další úpravy města pokračovaly během 17. století. Během 2. světové války Brest ovládli nacisté a proměnily město ve velkou základnu ponorek německých nacistických vojsk. Po bitvě o Normandii bylo město srovnáno se zemí bombardováním. Po válce muselo Německo zaplatit několik miliard dolarů na obnovu města Brest. I přes to v Brestu nenaleznete mnoho architektonických památek, protože po bombardování zde prakticky nezůstal kámen na kameni. Jedinou významnější památkou je zámek a věž Tanguy. K dalším zajímavostem patří Museum de la Tour Tanguy disponující kolekcí dioramat, která ukazují Brest po 2. světové válce. Námořní muzeum zase obsahuje expozici ukazující námořní tradici města. V okolí města Brest, na pobřeží jsou žulové útesy a krásné pláže, které nabízí spoustu možností k vyžití jako windsurfing, plachtění nebo surfování. V Brestu můžete také zavítat do kaváren, barů a restaurací, kde si vychutnáte gastronomické lahůdky. V současnosti žije ve městě Brest cca 146 tisíc obyvatel.

Města a obce v okolí

BrestLe Relecq-Kerhuon (7km)Plougastel-Daoulas (9km)Gouesnou (7km)Saint-Renan (11km)Logonna-Daoulas (16km)Plougonvelin (18km)Camaret-sur-Mer (15km)Landerneau (18km)

Webmap: 1 2 3