TIXIK.cz » Města » Itálie » Benátsko » Verona » Brenzone

Brenzone - hotely a ubytování

  
Datum příjezduDatum odjezdu

Srovnání cen ubytování - porovnání cen hotelů

Otevřít v novém okně:

Brenzone: Hlídač pokojů
Brenzone Mapa Mapa hotelů Brenzone

BrenzoneBrenzone

Související témata

Největší města v Itálii, Satelitní mapa Itálie, Apartmány v Brenzone, Levné ubytování v Brenzone, Luxusní ubytování v Brenzone, Brenzone: Fotografie

Doporučené hotely Brenzone


Zobrazit všechny »


Brenzone: Turistický průvodce - tipy na výlety, turistika, nejlepší restaurace


Brenzone Mapa Plánovač výletů na míru
Nejlepší hotely, Penziony, Apartmány, Hostely a ubytovny, Nejlevnější ubytování, Luxusní hotely, Kempy, Mapa hotelů, Satelitní Google mapa, Turistická mapa, Cyklotrasy, Plánovač výletů, Brenzone a doprava, Bankomaty, Čerpací stanice, benzinky
Circolo Nautico di BrenzonePřístavy2km
Le MaiorKempy3km
Fontina CopertaPamátníky3km
San ZenoKempy3km
BellavistaKempy4km
Monte Baldo5km
Eremo Di MontecastelloNáboženství5km
Ai SaliciKempy6km
Cima MandraKopce6km
Parrocchia Di San MartinoKostely8km
Convento San TommasoKostely8km
Dosso dei CavalliKopce7km
Circolo Vela GargnanoPřístavy9km
Malcesine centroPřístavy8km
Parrocchia Di MalcesineNáboženství8km


Turistické informace a hodnocení destinace

Kategorie: Města, Aktuální čas: 07:10:55, Telefon: +39 045 742 0075, WWW stránky:

Brenzone je půvabné městečko na severu Itálie na pobřeží Gardského jezera (Lago di Garda) . Nachází se v provincii Veneto , asi 35 km severozápadně od Verony a 120 km západně od Benátek . Brenzone obývá zhruba 2000 obyvatel. Městečko Brenzone se skládá zhruba z 15 větších a menších vísek.

Příroda

Brenzone je zasazeno do krásného prostředí na pobřeží Gardského jezera . Azurová modř jezera a intenzivní zeleň kopců vytváří atmosféru zdejšího místa. Okolní kopce jsou porostlé dubovo-bukovými lesy a olivovníky. Z nich se již přes století získává výtečný olej, který má nezastupitelné místo ve zdejších kuchyních. Přímo v Brenzone můžete navštívit kaštanové zahrady a borovicové háje. Nejvyšší horou v okolí je masiv Monte Baldo, který dosahuje výšky 2000 m a dotváří scenérii celé oblasti. Navzdory vysokým horám v okolí má Brenzone příjemné teplé klima, dokonce i v zimních měsících.

Rekreace

Gardské jezero má štěrkovo-písčitými plážemi, které jsou mezi návštěvníky velmi oblíbené. Brenzone je populární nejen pro dobré podmínky ke koupání, ale především díky vodním sportům. Na své si přijdou zejména milovníci plachtění. Od března do října je také možnost zúčastnit se okružní plavby po jezeře. To je jedinečná příležitost pro vychutnání si dechberoucích pohledů do tajemných zátok a na vysoké masivy Alp. Od jezera se můžete vydat směrem do centra městečka Brenzone a odpočinout si v jedné z četných kaváren nebo restaurací. Brenzone neznamená jen jezero, ale také hory. Od pobřeží až k vrcholkům vedou četné stezky. Jsou vhodné pro pěší turistiku, a některé i pro horská kola. Pozoruhodná je vesnička Prada , z níž vede lanovka na vrchol nejvyšší hory Monte Baldo. Z ní je nádherný výhled na celé Gardské jezero .

Historické památky a kulturní akce

Městečko Brenzone bylo dříve klidnou rybářskou osadou s důležitou tranzitní polohou mezi Alpami a severoitalskými městy. I v dnešních dobách to někdy vypadá, že se tu zastavil čas. Lidé jsou zde milí a v městečku nepanuje žádný velký spěch. Důraz je kladen na tradici a na zachování jedinečného životního prostředí. Dominantu Brenzone tvoří majestátní hrad, který se tyčí na pahorku v centru městečka. Za návštěvu stojí také pěkný přístav obklopený historickými budovami. V okolních vesničkách najdeme četné kostelíky a některé kopce v okolí zkrášlují hrady a jejich zříceniny. Za zmínku stojí rovněž národopisné muzeum Castelleto. Brenzone je místem mnoha kulturních akcí a veletrhů. Pořádají se tu koncerty vážné i moderní hudby, divadelní představení a různé zábavní akce. Nejznámější jsou oslavy svaté Kateřiny, které se konají každoročně 25. listopadu. Jsou spojené se zpracováním olivového oleje, kterého se mohou zúčastnit i návštěvníci.

Plusy

pestrá nabídka ubytování
klid
i luxusní ubytování
blízko do větších měst
lesy
mírné klima

Služby

banka
kemp
autoopravna
nemocnice
radnice


Informace a fakta

GPS: 45.702, 10.7622
Nejbližší letiště: Letiště Verona, 35 km
Datum poslední aktualizace: 21.10.2012 13:36:23

Brenzone: Recenze

Zobrazit recenze:
 Aura: 50Recenze: 118.8.2010 17:46:53
Brenzone je skutečně půvabné městečko,...ale autor "stanjkee", bohužel zaměnil jeho fotografii za fotografii městečka MALCESINE s jeho nepřehlédnutelným panoramatem hradu. Takže bych autora poprosil, aby příště nemátl návštěvníky těchto stránek, a dobře si rozmyslel, která fotografie ke kterému městu patří.

Města a obce v okolí

BrenzoneAssenza di Brenzone (2.9km)Tignale (6km)Gargnano (8km)Malcesine (7km)San Zeno di Montagna (8km)Caprino Veronese (11km)Torri del Benaco (12km)Dolcè (13km)

Webmap: 1 2 3