TIXIK.cz » Města » Brémy

Ubytování Brémy, hotely Brémy

  
Datum příjezduDatum odjezdu

Srovnání cen ubytování - porovnání cen hotelů

Otevřít v novém okně:

Brémy: Hlídač pokojů
Brémy Mapa Mapa hotelů Brémy

Související témata

Satelitní mapa Brém, Penziony v Brémách, Luxusní ubytování v Brémách, Apartmány v Brémách, Levné ubytování v Brémách, Autopůjčovny v Brémách, Brémy - počasí, Brémy: Fotografie

Doporučené hotely Brémy


Zobrazit všechny »Brémy: Turistický průvodce - tipy na výlety, turistika, nejlepší restaurace


Brémy Mapa Plánovač výletů na míru
Nejlepší hotely, Penziony, Apartmány, Hostely a ubytovny, Hotely v centru, Nejlevnější ubytování, Luxusní hotely, Kempy, Mapa hotelů, Satelitní Google mapa, Turistická mapa, Cyklotrasy, Street view v Brémách, Plánovač výletů, Brémy a doprava, Bankomaty, Parkování, Čerpací stanice, benzinky


Turistické informace a hodnocení destinace

Kategorie: Města, Aktuální čas: 14:20:44, Adresa: Am Markt 13, Bremen, Německo, Telefon: +49 421/36370, WWW stránky:

Plusy

UNESCO

Vhodné pro

studium

Doprava a dopravní možnosti

mezinárodní letiště


Informace a fakta

GPS: 53.0756, 8.8078
Datum poslední aktualizace: 2012-10-21 09:15:36

Brémy: Recenze

Zobrazit recenze:
 Aura: 79Recenze: 4702011-08-31 10:24:09
Brémy jsou historické město v Německu . Nacházejí se na severozápadě země. Leží na řece Vezeře. V současné době žije ve městě cca 550 tisíc obyvatel.

O městě

Brémy jsou největší a zároveň hlavní město spolkové země Svobodné hanzovní město Brémy. Jeho součástí je mimo samotného města také přístav Bremerhaven . Brémy jsou moderní průmyslové a univerzitní centrum. Místní univerzita je známá díky své 146 m vysoké věži Fallturm , ve které probíhá studium stavu beztíže. Je součástí centra aplikované kosmické technologie. Brémy jsou také druhé nejlidnatější město v severním Německu. Nabízejí nádherné historické jádro a bohaté kulturní vyžití. Významné firmy ve městě jsou pivovar Beck, lodní společnost Lloyd a letecká společnost Focke-Wulf Flugzeugbau, která je nyní součástí společnosti Airbus. Milovníci sportu a hlavně fotbalu mohou navštívit fotbalový stadion Weserstadion, kde hraje klub SV Werder Brémy, který pravidelně bojuje o nejvyšší příčky v první německé fotbalové lize.

Turistické zajímavosti

Nejvyhledávanější místo Brém je velké náměstí Markt, které je lemováno historickými kupeckými domy a stojí na něm také 10 m vysoká socha Rolanda, která je spolu s Brémskými muzikanty symbolem města. Na náměstí je i slavná brémská radnice , která je společně se sochou Rolanda zapsána od roku 2004 na Seznamu světového kulturního dědictví UNESCO . Hned u radnice stojí Dóm sv. Petra. Naproti radnici si můžete prohlédnout renesanční kupecký dům Schütting ze 16. století. Je to bývalé sídlo gildy (středověké spolkové obchodní či řemeslnické sdružení) . Zajímavé místo je také čtvrť Schnoor, která je nejstarší obytnou a uměleckou částí města. Nachází se tu např. cihlový kostel Johanniskirche ze 14. století a mnoho hezkých domků z 15. - 18. století. V některých z nich naleznete útulné staré hospůdky. Při návštěvě Brém nevynechejte prohlídku uličky Böttcherstraße, která je vlastně takovým uměleckým skvostem. V cihlových domech s arkádami tu objevíte muzea, výstavní síně, obchůdky a restaurace. Touto uličkou se zároveň dostanete až na nábřeží řeky Vezery, kde si můžete odpočinout či si prohlédnout nějakou tu historickou loď. Další zajímavou památkou je kostel Liebfrauenkirche, což je jeden z nejstarších kostelů ve městě. Zapomenout nesmíme ani na centrální park Wallanlagen a sochu čtyř muzikantů z Brém, která je jak již bylo zmíněno symbolem města. Za návštěvu také stojí umělecké muzeum Kunsthalle Bremen, kde jsou vystaveny obrazy z 19. a 20. století. Dále je to Focke Museum, kde naleznete artefakty lidového umění a dozvíte se tu o historii města Brémy.

Historie

Brémy jsou historicky spjaty s řekou Vezerou. V místech kde dnes stojí vzniklo sídliště již v 1. - 2. století n.l., z kterého se postupně vyvinulo město. Ve 13. století se Brémy staly součástí Hanzy. Díky tomu nastal rozkvět města. To později bohatlo hlavně díky říční dopravě. V 18. století se staly Brémy svobodným městem. Koncem 19. století byla velká část lodní dopravy přesnunuta do Bremenhavenu, jelikož místní přístav byl hodně zanesen pískem. Během druhé světové války bylo město silně poničeno. Cenné historické budovy však zůstaly většinou nepoškozeny.

Turistické služby a zábava

Brémy jsou také oblíbené místo gurmánů. Ochutnat tu můžete hned několik místních specialit - Braunkohl und Pinkel (kapusta se špekem a klobásou) , Wickelkuchen (zavinutý koláč) , Klaben (sladké kynuté pečivo) a tzv. Babbeler (mentolová sladká tyčinka) . Dobře najíst se můžete např. v restauraci Das kleine Lokal, která nabízí německou kuchyni, v restauraci Bremer Ratskeller, kde můžete ochutnat místní kuchyni, v kvalitní vietnamské restauraci Madame Ho, v restauraci El Mundo, kde vaří italskou a mexickou kuchyni, v dražší restauraci Outer Roads nebo v restauraci Surabaya, kde můžete ochutnat asijské a indonéské speciality. Nechybí tu ani fastfoody jako je McDonlad, KFC či Pizza Hut. Za nákupy se můžete vydat do ulic Obernstrasse a Sögestrasse nebo do pasáže Lloyd. Brémy během roku hostí celou řadu významných akcí a festivalů. Je to např. únorový karneval a srpnový Mezinárodní letní festival Brémy. Každoročně se ve městě také od první poloviny 11. století koná tzv. Freimarkt. To je jedna z největších a nejstarších pouťových slavností v Německu. Koná se vždy poslední dva týdny v měsíci říjnu.

Doprava

Brémy jsou dobře dostupné autem, autobusem, vlakem, lodí i letecky. Nejbližší letiště se nachází na jižním až jihozápadním okraji města. Hlavní autobusové nádraží se nachází hned vedle toho vlakového, na Hugo-Schauinsland-Platzu. Autem se sem dostanete nejlépe po dálnici č.1 (E22) nebo dálnici č.27 (E234) . Dopravu po Brémách zajišťují autobusové a tramvajové linky. Po městě se dá také dobře pohybovat na kole. To si můžete vypůjčit např. na nádraží.

Města a obce v okolí

BrémyDelmenhorst (12km)Oyten (14km)Kirchseelte (16km)Grasberg (17km)Ganderkesee (18km)Osterholz-Scharmbeck (17km)Worpswede (18km)Syke (18km)

Webmap: 1 2 3