TIXIK.cz » Města » Brela

Brela - hotely, ubytování

  
Datum příjezduDatum odjezdu

Srovnání cen ubytování - porovnání cen hotelů

Otevřít v novém okně:

Brela: Hlídač pokojů
Brela Mapa Mapa hotelů Brela

BrelaBrela

Související témata

Penziony v Brele, Luxusní ubytování v Brele, Apartmány v Brele, Satelitní mapa Brely, Brela - počasí, Brela: Fotografie

Doporučené hotely Brela


Zobrazit všechny »


Brela: Turistický průvodce - tipy na výlety, turistika, nejlepší restaurace


Brela Mapa Plánovač výletů na míru
Nejlepší hotely, Penziony, Apartmány, Hostely a ubytovny, Nejlevnější ubytování, Luxusní hotely, Mapa hotelů, Satelitní Google mapa, Turistická mapa, Cyklotrasy, Plánovač výletů, Brela a doprava


Turistické informace a hodnocení destinace

Kategorie: Města, Aktuální čas: 01:06:30, WWW stránky:

Brela je chorvatské turistické letovisko na Makarské riviéře. Leží na pobřeží Jaderského moře, v podhůří horského masivu Biokovo.

O letovisku

Destinace Brela je známá hustými borovými lesy a dlouhými plážemi. Patří k vyhledávaným letoviskům střední Dalmácie . Nevelké městečko Brela obývá přibližně 1600 obyvatel. Je rozděleno na části Dolní Brela, která se rozkládá podél pobřeží, a Horní Brela, který představuje původní osídlení.

Pláž, kterou jinde nenajdete

V lokalitě naleznete několik středověkých ruin a farní kostel Panny Marie z 19. století. Pláže v letovisku Brela jsou písčité a oblázkové. Nejznámější pláží je Punta Rata, která je považována za jednu z nejlepších pláží v Chorvatsku . Tato pláž získala v roce 2004 ocenění v americkém časopise Forbes, který ji zařadil na šesté místo na světě z hlediska krásy, a dokonce na první pozici z evropských pláží. Pobřeží poskytuje dobré podmínky pro vodní sporty. V moři se nacházejí skály které vytvářejí hezkou kulisu pro relaxaci. Vnitrozemí je příznivé pro cykloturistiku, můžete se vydat i na výlety do městeček Imotski , Tučep nebo Podgory . Brela může být i výchozím místem pro výlety do pohoří Biokovo

Plusy

blízko k moři
pobyty u moře
blízko cyklostezky

Proti

daleko od letiště


Informace a fakta

GPS: 43.3681, 16.9316
Nadmořská výška: 20 m
Datum poslední aktualizace: 2012-10-22 03:38:44

Brela: Recenze

Zobrazit recenze:
 2010-08-26 15:37:10
V Brele jsme byli v roce 2005. Musím říci, že moje počáteční obavy z toho, že je to přelidněná Makarská, se rozptýlily hned pryč. Ačkoliv do Makarské můžete dojet za 20 minut autem (tedy pokud chcete zažít ty šílené mačkanice) , tak Brela je krásný kompromis mezi počtem lidí a krásnou přírodou. Cesta vede skrze celou Brelu podél moře, takže dojdete i do vesnic okolo, krásné hospůdky okolo dolaďují atmosféru. Vřele doporučuju jako jednu z TOP destinací Chorvatska.
 Aura: 50Recenze: 572010-09-23 18:59:01
Brelu jsem navštívila v létě 2010 a velmi mile mne překvapila. Je to nádherné město s ještě nádhernějšími plážemi (mezi ně patří i vyhlášená pláž Punta Rata se známými kamennými výběžky z moře porostlými zakrslými stromky, tolik typickými pro chorvatskou přírodu) . Brela není tolik "turisticky přelidněná" a užijete si ji jistě i v noci, kdy Brela nespí, ale žije! :)

Města a obce v okolí

BrelaBaška Voda (1.9km)Pisak (7km)Povlja (9km)Mimice (11km)Makarska (11km)Sumartin (10km)Tučepi (15km)Gornji Humac (19km)

Webmap: 1 2 3