TIXIK.cz » Města » Břeclav

Ubytování Břeclav, hotely Břeclav

  
Datum příjezduDatum odjezdu

Srovnání cen ubytování - porovnání cen hotelů

Otevřít v novém okně:

Břeclav: Hlídač pokojů
Břeclav Mapa Mapa hotelů Břeclav

BřeclavBřeclav

Související témata

Satelitní mapa Břeclavi, Penziony v Břeclavi, Břeclav - počasí, Břeclav: Fotografie

Doporučené hotely Břeclav


Zobrazit všechny »


Břeclav: Turistický průvodce - tipy na výlety, turistika, nejlepší restaurace


Břeclav Mapa Plánovač výletů na míru
Nejlepší hotely, Penziony, Apartmány, Hotely v centru, Nejlevnější ubytování, Luxusní hotely, Kempy, Mapa hotelů, Satelitní Google mapa, Turistická mapa, Cyklotrasy, Plánovač výletů, Břeclav a doprava, Bankomaty, Parkování, Čerpací stanice, benzinky


Turistické informace a hodnocení destinace

Kategorie: Města, Aktuální čas: 01:16:13, WWW stránky:


Informace a fakta

GPS: 48.7582, 16.8832
Nadmořská výška: 159 m
Nejbližší hranice: Rakousko, 3.9 km
Datum poslední aktualizace: 2012-10-21 21:32:20

Majitelem prozatím nepotvrzené informace

Tyto údaje jsme obdrželi jako návrhy od komunity uživatelů TIXIK. Nyní čekají na ověření majitelem. Informace si raději ověřte na oficiálním webu : www.breclav.org

Majitelem prozatím nepotvrzené informace Doprava a dopravní možnosti: železniční
Majitelem prozatím nepotvrzené informace Plusy: okolní příroda, možnosti koupání, rovinaté okolí

Vidíte zde chybu? Pomozte nám ji opravit

Břeclav: Recenze

Zobrazit recenze:
 Aura: 80Recenze: 12011-08-24 09:28:47
Břeclav je snadno dostupné a moderní město v České republice . Leží na křižovatce železničních a silničních tras. Nabízí široké možnosti využití volného času, od putování za památkami, přes relaxační, sportovní a wellness aktivity, až po nespočet cyklistických tras, které vás zavedou k překrásným místům v okolí.

Historie

I když se v Břeclavi dochovalo jen málo historických budov, kořeny města sahají hluboko do minulosti. Příchod Slovanů na toto území se předpokládá již v 6. století. Asi o 200 let později je potvrzena existence významného velkomoravského hradiska v lokalitě zvané Pohansko. Po roce 1041 byl na území dnešního města založen pohraniční hrad, který měl za úkol chránit vstup do země. V podhradí se postupně rozrůstalo i samotné městečko. Mezi vlastníky panství patřili mj. Žerotínové a Lichtenštejnové. Velký rozmach zažila Břeclav v 19. století, zejména po příjezdu prvního vlaku z Vídně na Moravu v roce 1839. Od té doby vzkvétal průmysl a hospodářství a také rostl počet obyvatel. Roku 1872 byla Břeclav císařským dekretem povýšena na město.

Turistika

Mezi nejvýznamnější památky Břeclavi patří především zámek, přebudovaný za vlády Lichtenštejnů do podoby umělé zříceniny. Nepřehlédnutelný je moderní kostel sv. Václava na náměstí, vysvěcený v roce 1995, který nahradil původní kostel zničený při bombardování za 2. světové války. Za vidění jistě stojí i kostel Navštívení Panny Marie v městské části Poštorná, postavený z 200 druhů cihel a tvárnic dodaných z tehdejší knížecí lichtenštejnské cihelny, jež vyrobila obdobné glazované střešní došky také pro dóm sv. Štěpána ve Vídni . K návštěvě vybízí i židovské památky. Jednou z nich je hřbitov s typickými regionálními stavbami židovské kaple a domkem hrobníka. Další památkou židovské architektury je zrekonstruovaná synagoga s nádherným interiérem. Navštívit můžete i Lichtenštejnský dům, kde je k vidění stálá expozice o působení rodu Lichtenštejnů v regionu a o celém Lednicko-valtickém areálu . K vidění jsou i miniatury staveb. Sídlí zde také Turistické informační centrum s půjčovnou kol. Rozhodnete-li se vážit asi 4 km dlouhou cestu k lichtenštejnskému zámečku Pohansko, v jehož okolí probíhají významné archeologické výzkumy, nebudete jistě litovat. Obdivovat zde můžete jednak samotný zámeček, ale také výstavu vykopávek, vojenské bunkry z dob první republiky nebo jedinečnou přírodu lužního lesa.

Další informace

Město Břeclav žije bohatým kulturním životem - v létě ožije prostranství před Domem kultury akcí nazvanou "kulturní léto na schodech". Poslední zářijový víkend patří již tradičně "Břeclavským svatováclavským slavnostem". "Otevírání Lichtenštejnských stezek" se koná v polovině května před kostelem v Poštorné. Břeclav pořádá i významné celoevropské setkání turistů. Návštěvníky jistě pobaví i recesistický závod kol s pevným převodem "O dušu", který se pořádá v červnu, v městské části Charvátská Nová Ves. Významná veslařská událost "Slovácká regata" se uskuteční poslední srpnový víkend. V jednotlivých městských částech se také pravidelně konají folklorní krojové slavnosti.

Města a obce v okolí

BřeclavLanžhot (7km)Lednice (8km)Hlohovec (9km)Valtice (9km)Moravský Žižkov (9km)Moravská Nová Ves (11km)Prušánky (11km)Velké Bílovice (10km)

Webmap: 1 2 3