TIXIK.cz » Města » Brazílie » Brasília

Brasília - hotely a ubytování

  
Datum příjezduDatum odjezdu

Srovnání cen ubytování - porovnání cen hotelů

Otevřít v novém okně:

Brasília: Hlídač pokojů
Brasília Mapa Mapa hotelů Brasília

Související témata

Největší města v Brazílii, Satelitní mapa Brazílie, Levné ubytování v Brasílii, Satelitní mapa Brasílie, Brasília: Fotografie

Doporučené hotely Brasília


Zobrazit všechny »Brasília: Turistický průvodce - tipy na výlety, turistika, nejlepší restaurace


Brasília Mapa Plánovač výletů na míru
Největší města světa, Nejlepší hotely, Penziony, Apartmány, Hostely a ubytovny, Hotely v centru, Nejlevnější ubytování, Luxusní hotely, Kempy, Mapa hotelů, Satelitní Google mapa, Turistická mapa, Cyklotrasy, Street view v Brasílii, Plánovač výletů, Brasília a doprava, Parkování, Čerpací stanice, benzinky, Stanice Metra
Igreja Batista Odre NovoNáboženství0.1km
Museu do CatetinhoMuzea2km
Igreja Evangélica Ministério KaleoNáboženství5km
Museu Vivo da Memória CandangaMuzea4km
Igreja Presbiteriana de BrasiliaNáboženství6km
Faculdades Integradas ICESPŠkoly7km
Igreja de Deus no GuaráNáboženství4km
UnieuroŠkoly8km
Igreja de Deus no BrasilNáboženství7km
Museu Arte de BrasíliaMuzea9km
Faculdade ICESPŠkoly9km
Faculdade AnhangueraŠkoly9km
Faculdade ProcessusŠkoly9km
Igreja Presbiteriana NacionalNáboženství8km
Panteão da PátriaMuzea9km


Turistické informace a hodnocení destinace

Kategorie: Města, Aktuální čas: 10:20:18, Nadmořská výška: 1156m, WWW stránky:

Plusy

milí lidé
město s kosmopolitním charakterem
krásná architektura
převážně dobré počasí
skvělé jídlo
živá a zábavná destinace
levno

Proti

přetížená doprava
výskyt podvůdků na turisty

Vhodné pro

shopping
poznávání historie
noční život
plavby
sportovní turistiku

Zajímavosti

stará & nová architektura
mrakodrapy

Doprava a dopravní možnosti

letecká
tramvaje

Business travel (průmysl)

bankovní


Informace a fakta

GPS: -15.8477, -47.9673
Nadmořská výška: 1156 m
Datum poslední aktualizace: 15.10.2012 3:09:16

Majitelem prozatím nepotvrzené informace

Tyto údaje jsme obdrželi jako návrhy od komunity uživatelů TIXIK. Nyní čekají na ověření majitelem. Informace si raději ověřte na oficiálním webu : http://www.brasilia.df.gov.br

Majitelem prozatím nepotvrzené informace Doprava a dopravní možnosti: letecká, tramvaje, metro, mezinárodní letiště
Majitelem prozatím nepotvrzené informace Plusy: milí lidé, město s kosmopolitním charakterem, krásná architektura, převážně dobré počasí, skvělé jídlo, živá a zábavná destinace, levno, rovinaté okolí
Majitelem prozatím nepotvrzené informace Proti: přetížená doprava, výskyt podvůdků na turisty, v létě moc vlhko
Majitelem prozatím nepotvrzené informace Vhodné pro: shopping, poznávání historie, noční život, plavby, sportovní turistiku, studium

Vidíte zde chybu? Pomozte nám ji opravit

Brasília: Recenze

Zobrazit recenze:
 Aura: 79Recenze: 47024.8.2011 10:11:59
Brasília je hlavním městem Brazílie . Nachází se v centrální oblasti Brazilské vysočiny, v průměrné nadmořské výšce 1172 m. Celé město je zapsáno na seznamech UNESCO.

Historie

Brasília má poměrně krátkou historii. Původně totiž bylo hlavním městem státu Brazílie známé Rio De Janeiro . Poté co Brazílie získala nezávislost, zrodila se v roce 1822 myšlenka na vybudování nového hlavního města na “zelené louce“. Tento návrh byl zapsán v brazilské ústavě již v roce 1891. K realizaci však došlo až v roce 1954, kdy začaly přípravné práce. Začaly se stavět silnice a letiště, aby město získalo propojení s ostatními významnými brazilskými městy jako je Sao Paulo nebo Rio De Janeiro . V roce 1956 pak vznikl dokonce zákon o výstavbě hlavního města. Brasília byla slavnostně otevřena v roce 1960, její stavba tak trvala jen něco málo přes 3 roky. Hlavními autory projektu byli urbanista Lúcio Costa, architekt Oscar Niemeyer a zahradní architekt Burle Marx.

Město dnes

Dnes je Brasília typickou ukázkou architektury 50. a 60. let 20. století, díky čemuž byla i v roce 1987 zapsána na seznam světového kulturního dědictví UNESCO . Jednotlivé čtvrti jsou odděleny, silnice jsou vyprojektovány jako široké a dlouhé mnohaproudé komunikace s mimoúrovňovými křižovatkami.

Nejnavštěvovanější památky

Mezi nejvýznamnější turistické zajímavosti patří náměstí Tří mocností, kde stojí budova národního kongresu Palácio do Congresso nebo nejvyššího soudu Palácio da Justica s vodními kaskádami. Dále zde můžete obdivovat památník připomínající založení města a palác Palácio do Planalto, kde se nachází prezidentská kancelář.

Muzea

Ve městě Brasília je údajně více než 24 muzeí. Mezi ty nejnavštěvovanější patří muzeum Memorial JK, které představuje vzpomínky na prezidenta Kubitscheka a realizaci výstavby hlavního města Brazílie . Dále je to Museu do Catetinho a Museu de Índio.

Nejznámější katedrála

Turisté velmi obdivují moderní katedrálu Catedral Metropolitana de Brasília , která svojí konstrukcí připomíná kostru obrovského obratlovce. Je tvořena 16ti tvarovanými sloupy a interiér je celý ze skla.

Další turistické cíle

Vyhledávaným místem je i vyhlídková plocha televizního vysílače (otevřeno od úterý do neděle od 8 do 20 hod.) . Pro milovníky přírody je tu národní park Parque Nacional de Brasília . Tato ekologická rezervace je otevřena denně od 8 do 16 hod. K dispozici jsou zde i jezírka, v kterých je možné se vykoupat. Na koupání je však lepší zdejší městský park Parque da Cidade, kde si můžete zaplavat v bazénu s umělým vlnobitím, či se občerstvit v jednom ze zdejších stánků s jídlem.

Praktické informace

Brasília je jedním z nejdražších měst Brazílie. Doprava je zde nejlepší autem nebo metrem, které je v provozu od roku 2001. Nejlevnější cestování je však autobusy. Teploty jsou během celého roku velmi vyrovnané, v lednu je zde okolo 23° C a v červenci okolo 23° C. K dispozici je tu i 3. nejvytíženější letiště v Brazílii - Brasília International Airport. Ve městě Brasília dnes žije více než 2,2 milionu obyvatel.

Města a obce v okolí

BrasíliaLuziania (45km)