TIXIK.cz » Ostrovy » Brač

Brač - hotely, ubytování, mapa, informace, výlety

  
Datum příjezduDatum odjezdu

Srovnání cen ubytování - porovnání cen hotelů

Otevřít v novém okně:

Brač: Hlídač pokojů
Brač Mapa Mapa hotelů Brač

Související témata

Brač: Fotografie

Doporučené hotely Brač


Zobrazit všechny »Brač: Turistický průvodce - tipy na výlety, turistika, nejlepší restaurace


Brač Mapa Plánovač výletů na míru
Nejlepší hotely poblíž, Penziony, Apartmány, Hostely a ubytovny, Nejlevnější ubytování, Luxusní hotely, Mapa hotelů, Satelitní Google mapa, Turistická mapa regionu, Cyklotrasy, Plánovač výletů, Brač a doprava


Turistické informace a hodnocení destinace

Kategorie: Ostrovy, Aktuální čas: 13:49:28, Nadmořská výška: 506m

Brač je třetím největším ostrovem jadranského pobřeží a největším ostrovem mezi Středodalmatskými ostrovy. Jeho rozloha je zhruba 395 km2. Brač je vápencového typu, stejně jako další ostrovy na Jadranu, jeho povrch je převážně kamenitý. Kamenem je také proslaven i ve světe. Z bračského kamene je postaven například Diokleciánův palác ve Splitu nebo dokonce Bílý dům ve Washingtonu. Nejvyšší horou ostrova je Vítova hora (chorvatsky Vidova gora) , která měří 780 m a je z ní krásný výhled na celý Brač i jeho okolí. Na ostrově panuje příjemné středomořské klima. Žije tu kolem 14000 místních obyvatel, v letních měsících toto číslo stoupá. Nalezneme tu zbytky po osídlení z dob, kdy na Brač přišli Řekové, Římané a poté ho ovládly Benátky. Za napoleonských válek byl Brač hlavní námořní přístav. Z doby Římské tu byly nalezeny sarkofágy nebo zbytky jiných staveb. Z dalších staveb jsou tu především kostelíky z dob 9. – 12. Století, které najdeme na vršcích místních kopců. Asi nejznámější z nich je klášter Blaca na jihozápadě ostrova. Mezi další zajímavé cíle ostrova patří Dračí jeskyně a z pláží především pláž Zlatý roh. Nejznámějšími letovisky jsou Supetar, který je zároveň správním městem ostrova, nebo také Bol. Brač má nádherné pláže a spolu s dobrým trajektovým spojením s pevninou a kvalitními cestami na ostrově činí toto místo zajímavým turistickým cílem.

Informace a fakta

GPS: 43.3221, 16.6566
Nadmořská výška: 506 m
Na jaké vodě ostrov leží?:
Rozloha ostrova (km2):
Je ostrov obydlený?:
Jak ostrov vznikl?:
Tvar ostrova:
Jaký je reliéf ostrova?:
Je pobřeží členité?:
Vede sem cesta z pevniny?:
Vede sem most ze sousedního ostrova?:
Datum poslední aktualizace: 2012-08-17 00:17:22

Brač: Recenze

Brač prozatím nikdo nehodnotil. Vlož svoji recenzi jako první, děkujeme!

Města a obce v okolí

Gornji Humac (6km)Postira (6km)Splitska (7km)Bol (7km)Povlja (15km)Milna (16km)Milna (17km)Sutivan (16km)Sumartin (18km)Mimice (15km)Duće (13km)Omiš (14km)Dugi Rat (14km)Pisak (19km)Stari Grad (16km)Brela (23km)Baška Voda (24km)Jelsa (18km)Podstrana (20km)Makarska (29km)Hvar (24km)Tučepi (33km)Split (27km)Podgora (35km)Arbanija (36km)Dugopolje (29km)Okrug Gornji (37km)

Webmap: 1 2 3