TIXIK.cz » Bozkovské jeskyně

Bozkovské jeskyně - ubytování

  
Datum příjezduDatum odjezdu

Srovnání cen ubytování - porovnání cen hotelů

Otevřít v novém okně:

Bozkovské jeskyně: Hlídač pokojů
Bozkovské jeskyně Mapa Mapa hotelů Bozkovské jeskyně

Související témata

Bozkovské jeskyně: Fotografie

Doporučené hotely Bozkovské jeskyně


Zobrazit všechny »Bozkovské jeskyně: Turistický průvodce - tipy na výlety, turistika, nejlepší restaurace


Bozkovské jeskyně Mapa Plánovač výletů na míru
Nejlepší hotely poblíž, Penziony, Apartmány, Hostely a ubytovny, Nejlevnější ubytování, Luxusní hotely, Kempy, Mapa hotelů, Satelitní Google mapa, Turistická mapa regionu, Cyklotrasy, Plánovač výletů, Bozkovské jeskyně a doprava, Bankomaty, Čerpací stanice, benzinky, Nejbližší zastávka MHD


Turistické informace a hodnocení destinace

Aktuální čas: 09:38:02, Nadmořská výška: 466m, Adresa: Bozkov 263, Bozkov, Česká republika, Telefon: +420 481 682 167, WWW stránky:

Bozkovské jeskyně jsou dolomitové jeskyně, které mají status národní přírodní památky. Nacházejí na severu České republiky , na severním svahu obce Bozkov , asi 4 km od města Železný Brod .

Jediné veřejnosti otevřené jeskyně v severních Čechách

Vchod do jeskyní byl objeven dělníky ve 40. letech 20. století, kdy tu probíhala těžba dolomitu. Celý podzemní systém puklinovitých chodeb z části zatopených vodou byl zpřístupněn v roce 1957. Bozkovské jeskyně jsou jediné přístupné jeskyně na severu České republiky . Ojedinělé jsou proto, že výzdobu tvoří křemenné římsy a lišty, vystupující ze stěn a stropů. Naleznete zde také zajímavé krápníky. Krásná jsou podzemní jezírka s průzračnou modrozelenou vodou. Nachází se zde největší podzemní jezero v Čechách.


Informace a fakta

GPS: 50.6485, 15.3403
Nadmořská výška: 466 m
Odvoz z letiště:
Nadmořská výška:
Datum poslední aktualizace: 2012-10-11 12:14:27

Bozkovské jeskyně: Recenze

Zobrazit recenze:
 2009-01-02 10:15:41
Bozkovské jeskyně jsou nádherné místo pro strávení výletního dne. Pěšky sice okolo již moc zajímavého není, nicméně celá oblast okolo jeskyní nabízí v řádu desítek kilometrů další a další zajímavosti. Ideální zejména v parních letních dnech pro ochlazení. Pokud jste zatím v žádné větší jeskyni nebyli, doporučuji. Mnohokrát hezčí a levnější než například jeskyně na Slovensku.
 Aura: 63Recenze: 2242010-09-23 09:18:50
Bozkovské jeskyně jsou naprostná nádhera. Sice je to poměrně zima,ale prohlídka stojí za to. Krápníky zaujímají nejrůznější tvary, čistá voda. Můžete si tu i do tůňky vhodit minci a něco si přát. Ráda na návštěvu této jeskyně vzpomínám a všem doporučuji. Určitě se sem ještě jednou podívám.

Města a obce v okolí

Semily (5km)Vysoké nad Jizerou (6km)Malá Skála (10km)Paseky nad Jizerou (9km)Tanvald (10km)Frýdštejn (13km)Jilemnice (13km)Rokytnice nad Jizerou (12km)Vítkovice (14km)

Webmap: 1 2 3