TIXIK.cz » Města » Velká Británie » Anglie » Bournemouth » Bournemouth

Bournemouth - ubytování

  
Datum příjezduDatum odjezdu

Srovnání cen ubytování - porovnání cen hotelů

Otevřít v novém okně:

Bournemouth: Hlídač pokojů
Bournemouth Mapa Mapa hotelů Bournemouth

BournemouthBournemouth

Související témata

Satelitní mapa Bournemouthu, Penziony v Bournemouthu, Luxusní ubytování v Bournemouthu, Levné ubytování v Bournemouthu, Autopůjčovny v Bournemouthu, Bournemouth - počasí, Bournemouth: Fotografie

Doporučené hotely Bournemouth


Zobrazit všechny »


Bournemouth: Turistický průvodce - tipy na výlety, turistika, nejlepší restaurace


Bournemouth Mapa Plánovač výletů na míru
Největší města světa, Nejlepší hotely, Penziony, Hostely a ubytovny, Hotely v centru, Nejlevnější ubytování, Luxusní hotely, Mapa hotelů, Satelitní Google mapa, Turistická mapa, Cyklotrasy, Street view v Bournemouthu, Plánovač výletů, Bournemouth a doprava, Bankomaty, Parkování, Čerpací stanice, benzinky
St Peters C Of E ChurchNáboženství0.2km
St Stephens C Of E ChurchNáboženství0.5km
Russell-Cotes Art Gallery & MuseumMuzea0.5km
Dean Park Cricket GroundParky0.6km
Pláž BournemouthPláže0.7km
St Michael C Of E ChurchNáboženství1km
Golfové hřiště Meyrick ParkGolf1km
Canford Cliffs beachPláže1km
Bournemouth Reform SynagogueNáboženství2km
St Alban's ChurchNáboženství2km
Brownsea Open Air TheatreDivadla2km
Fitness First StadiumStadiony3km
St AldhelmNáboženství3km
Poole Branksome Rail StationVlaková nádraží3km
Bournemouth UniversityUniverzity3km


Turistické informace a hodnocení destinace

Kategorie: Města, Aktuální čas: 16:15:48, Adresa: The Lower Gardens, Bournemouth, Velká Británie, Telefon: +44 1202 314539, WWW stránky:

Plusy

pobyty u moře

Vhodné pro

studium

Doprava a dopravní možnosti

mezinárodní letiště


Informace a fakta

GPS: 50.7217, -1.8745
Nadmořská výška: 14 m
Počet obyvatel: |R
Nejbližší letiště: Letiště Bournemouth
Datum poslední aktualizace: 22.10.2012 6:36:44

Bournemouth: Recenze

Zobrazit recenze:
 Aura: 80Recenze: 1531.8.2011 10:23:57
Bournemouth je město na jižním pobřeží Velké Británie . Nachází se asi 150 km jihozápadně od Londýna . Mnoho návštěvníků sem míří na pěkné pláže a za pestrou nabídkou zábavy pro všechny věkové kategorie. Přestože město začalo vznikat teprve před 200 lety, počet obyvatel v současné době (2011) zde žijících je kolem 164 000.

Pohled do historie

Až do 19. století na místě dnešního Bournemouth bylo jen vřesoviště a jediné, co byste zde viděli, by byl jen pasoucí se dobytek. Jméno, které je úzce spojeno s městem, a které všichni obyvatelé znají, je Louis Tregonwell. Ten v roce 1810 jen náhodou přišel na místní pláž se svojí manželkou, která si místo zamilovala na první pohled. Přesvědčila ho, aby zde nechal postavit dům. Během jednoho roku vyrostlo letní sídlo s několika přilehlými domky pro služebnictvo. Po několik let stála usedlost blízko nádherné pláže úplně osamoceně. V druhé polovině 19. století došlo k prudkému rozvoji téměř všech měst na jižním pobřeží Velké Británie , zmiňme například Brighton , Eastbourne nebo Bognor Regis . Důvodem tohoto rozkvětu je objevení blahodárných účinků moře na zdraví. Stejnou příležitost uviděl i Sir George Tapps-Gervis, který zadal architektovi Benu Ferreyovi úkol postavit zde přímořské letovisko. Během krátké doby vzniklo několik vil k pronajmutí, Bath Hotel a restaurace a kavárny. V roce 1850 zde trvale žilo již téměř 700 obyvatel a o deset let později se počet téměř ztrojnásobil. Růst města byl extrémní, v roce 1901 dosáhl čísla 59 000. Nejen budovy rychle přibývaly, ale také parky , zahrady a různé možnosti zábavy. Nemohlo chybět ani zábavní molo, Bournemouth Pier, mola jsou typická pro většinu anglických přímořských letovisek. Bournemouth je město, které se rozvíjí i v současné době.

Turistické atrakce a zábava

Hlavním lákadlem je 7 km dlouhá písečná pláž, která je krytá svahem. Moře je zde nejteplejší z celého britském pobřeží. Po celé délce pláží najdete dobré zázemí a mnoho zábavních aktivit. Nadšenci vodních sportů si mohou užít plachtění, surfování, rybaření nebo jízdu na vodních skútrech. Pokud se budete chtít dostat na vzdálenější části pláže, můžete využít vlak, který jezdí pravidelně podél pobřeží. Velikou atrakcí je Bournemouth Eye, což je veliký létající balón, který pravidelně stoupá nad město až do výšky 120 metrů. Pokud nemáte strach z výšek, výhled je impozantní. Blízko mola naleznete Oceanarium, které vás zavede za tajemstvím mořských hlubin. Adventure Wonderland je zábavní park nabízející mnoho atrakcí jak pro ty nejmenší, tak pro dospělé. Monkey World - Ape Rescue Centre je domovem více než 200 zachráněných opic, centrum nabízí vzdělávací program věnovaný těmto ohroženým zvířatům. Asi 8 km od Bournemouthu ve vesničce Matchams Lane se nachází ojedinělá atrakce Snowtrax. Jde o lyžařské středisko s umělým povrchem. Až se vrátíte domů, málo kdo vám bude věřit, že jste mohli lyžovat, nebo sáňkovat v Anglii, a dokonce i v létě. Bournemouth nabízí další možnosti zábavy. Pokud budete unaveni rušným životem, zavítejte do některého z mnoha parků a zahrad, které vám učarují klidem a barevností rostlin. Každý rok se ve městě koná Bournemouth Air Festival, který patří k největším leteckým událostem na světě.

Muzea ve městě Bournemouth

Velikou atrakcí v centru Bournemounthu je Russel-Cotes Art Gallery and Museum na East Cliff Promenade. Najdete zde sbírku orientálních suvenýrů, kterou shromáždila z celého světa rodina Russellů-Cotesů. Zhruba 2,5 km východně od muzea se na předměstí Boscombe v Shelley parku u Beechwood Avenue nachází Schelley Rooms, kde najdete památeční artefakty vztahující se k romantickému básníku Percymu Bysshe Shelleymu. Jeho manželka Mary Shelleyová je autorkou hrůzostrašného románu Frankenstein. Je pohřbena spolu s manželovým srdcem na hřbitově St. Peter's Church, hned východně od náměstí The Square. Malé děti určitě nadchne muzeum plyšáků, The Teddy Bear Museum, které je v blízkém městě Dorchester.

Města a obce v okolí

Bournemouth (0km)New Milton (16km)Wareham (17km)Burley (17km)Kingston (18km)Sway (20km)Lymington (24km)Totland (24km)Boldre (24km)

Webmap: 1 2 3