TIXIK.cz » Litva » Vilniaus » Vilnius » Botanická zahrada Vilnius

Botanická zahrada Vilnius, Litva - cestovní průvodce

  
Datum příjezduDatum odjezdu

Srovnání cen ubytování - porovnání cen hotelů

Otevřít v novém okně:

Botanická zahrada Vilnius: Hlídač pokojů
Botanická zahrada Vilnius Mapa Mapa hotelů Botanická zahrada Vilnius

Botanická zahrada VilniusBotanická zahrada Vilnius

Související témata

Botanická zahrada Vilnius: Fotografie

Doporučené hotely Botanická zahrada Vilnius


Zobrazit všechny »


Botanická zahrada Vilnius: Turistický průvodce - tipy na výlety, turistika, nejlepší restaurace


Botanická zahrada Vilnius Mapa Plánovač výletů na míru
Nejlepší hotely poblíž, Penziony, Apartmány, Hostely a ubytovny, Nejlevnější ubytování, Luxusní hotely, Mapa hotelů, Satelitní Google mapa, Turistická mapa regionu, Cyklotrasy, Plánovač výletů, Botanická zahrada Vilnius a doprava
Vilniuská katedrála9km
Východní brána9km
Nové město ve Vilniusu9km
Staré město ve Vilniusu9km
Archeologické naleziště Kernave39km


Turistické informace a hodnocení destinace

Kategorie: Botanické zahrady, Aktuální čas: 15:04:47, Adresa: Kairėnų gatvė 43-45, Vilnius district municipality 10239, Litva, WWW stránky:

Botanická zahrada Vilnius je vědecká instituce a rekreační i vzdělávací komplex. Nachází se v Litvě v malém městě Kairénai , nedaleko hlavního města Vilnius . Botanická zahrada Vilnius je nedílnou součástí Vilnius University.

Historie a expozice

Botanická zahrada Vilnius byla založena roku 1781. V současné době se jedná o největší botanickou zahradu v Litvě s rozlohou 199 hektarů a bohatou faunou i flórou. Botanická zahrada Vilnius vlastní nejbohatší sbírku rostlin v celé zemi, která obsahuje více než 10000 druhů exponátů. Komplex je rozdělen do 3 tématických celků. Prvním pavilonem je zahrada Vinge, kde můžete spatřit více než 3000 rostlin ze všech zeměpisných oblastí. Vidět zde můžete lilie, více než 215 druhů růží, šedé jedle, šafrány a mnoho dalších druhů stromů, keřů a květin. Na jaře kvete zahrada ve všech barvách. Botanická zahrada Vilnius zahrnuje také zahradu Kairėnai, což je ráj pro rododendrony, azalky a hortenzie. V dalších koutech zeleně můžete shlédnout velké údolí květin, park růží a stálezelené rostliny. Těšit se můžete i na mnoho zvířat, která mají v zahradě svůj domov. Bohatá fauna obsahuje 76 mnohdy ohrožených druhů ptáku, ještěrky, ropuchy obecné a další obojživelníky. Botanická zahrada Vilnius se může chlubit dalším zajímavým pavilonem, což je zahrada ročních období. Na jaře zde můžete spatřit magnolie, rododendrony, narcisy, tulipány, sasanky, andromedy a nesčetně dalších druhů rostlin. Bohatou flóru nabízí tato zahrada k vidění i v létě, kdy můžete spatřit zimolezy, japonské denivky, tymiány, vřesy, jiřiny a spoustu dalších zástupců rostlinné říše. Na podzim jsou zde v květu hlavně vřesy, chryzantémy, mečíky a jiřiny. Botanická zahrada Vilnius pořádá pravidelně mnoho výstav a seminářů. Botanická zahrada Vilnius se na Vás bude těšit od 1. května do 31. října v časovém rozmezí 10,00 až 20,00 hodin a od 1. listopadu do 30. dubna v 09,00 až 17 hodin. Vstupné je stanoveno na 7 Lt pro dospělou osobu a 4 Lt pro děti, studenty a osoby s vážným zdravotním postižením. Další zajímavé informace se můžete dozvědět na oficiálních stránkách komplexu Botanická zahrada Vilnius.


Informace a fakta

GPS: 54.7354, 25.4025
Nadmořská výška: 142 m
Telefon:
Alternativní název:
Rozloha (ha):
Počet exemplářů:
Datum vzniku:
Roční návštěvnost:
Nejvýznamnější exempláře:
Je povolen vstup s domácím zvířetem?:
Bezbariérový přístup:
Datum poslední aktualizace: 19.10.2012 19:41:09

Botanická zahrada Vilnius: Recenze

Botanická zahrada Vilnius prozatím nikdo nehodnotil. Vlož svoji recenzi jako první, děkujeme!

Města a obce v okolí

Vilnius (10km)

Webmap: 1 2 3