TIXIK.cz » Maďarsko » Pest » Botanická zahrada Vácrátót

Botanická zahrada Vácrátót, Maďarsko - cestovní průvodce

  
Datum příjezduDatum odjezdu

Srovnání cen ubytování - porovnání cen hotelů

Otevřít v novém okně:

Botanická zahrada Vácrátót: Hlídač pokojů
Botanická zahrada Vácrátót Mapa Mapa hotelů Botanická zahrada Vácrátót

Botanická zahrada VácrátótBotanická zahrada Vácrátót

Související témata

Botanická zahrada Vácrátót: Fotografie

Doporučené hotely Botanická zahrada Vácrátót


Zobrazit všechny »


Botanická zahrada Vácrátót: Turistický průvodce - tipy na výlety, turistika, nejlepší restaurace


Botanická zahrada Vácrátót Mapa Plánovač výletů na míru
Nejlepší hotely poblíž, Penziony, Apartmány, Hostely a ubytovny, Nejlevnější ubytování, Luxusní hotely, Mapa hotelů, Satelitní Google mapa, Turistická mapa regionu, Cyklotrasy, Plánovač výletů, Botanická zahrada Vácrátót a doprava, Bankomaty, Čerpací stanice, benzinky
Városliget Budapešť24km
Szécsényi27km
Rybářská bašta28km
Városcsarnok28km
Dům krásných umění v Budapešti28km
Gellértův vršek28km
1000 Tea Teaház28km
Citadela Budapešť28km


Turistické informace a hodnocení destinace

Kategorie: Botanické zahrady, Aktuální čas: 21:39:22, Adresa: 2163 Vácrátót, Alkotmány Way 2, Maďarsko, WWW stránky:

Botanická zahrada Vácrátót je vědecká a poznávací instituce sídlící v Maďarsku . Nachází se v severní části země ve městě Vácrátót , které spadá administrativně pod region Pest. Botanická zahrada Vácrátót se rozléhá na mírně zvlněném povrchu s loukami a poli ve výšce 100 až 200 metrů nad mořem.

Expozice

Botanická zahrada Vácrátót nabízí svým návštěvníkům ke shlédnutí bohatou flóru různých koutů světa, představující rostliny všech ročních období a zároveň ukázku zdejší fauny. Objekt zabírá celkovou plochu 27 hektarů. Botanická zahrada Vácrátót spolupracuje s více než 70-ti zeměmi světa a 700 institucemi. K vidění je nesčetně druhů jednoletých i víceletých keřů, popínavých rotlin a bohatá sbírka bylin, jako je například tymián, meduňka, levandule nebo dobromysl. Největší část zahrady zabírá dendrologická sbírka starých stromů, z nichž stojí za zmínku javor, bříza, lípa, zimolez, haw a dřišťál. Nelze opomenout ani bohatou sbírku speciálních druhů růží. Mnoho exponátů je velice vzácných a ojedinělých. Botanická zahrada Vácrátót disponuje 15 metrů vysokým skleníkem, kde je ke spatření mnoho druhů palem, orchideí, bromélií, zázvorů a dalších tropických rostlin. Uchována je zde také sbírka trvalek, kam patří například skalky a kvetoucí rostliny, jako jsou sněženky, bledule, čemeřice, zvonky a nesčetně dalších druhů rostlin, pocházejících například z Evropy , Ameriky nebo Austrálie. Botanická zahrada Vácrátót je památková rezervace a poskytuje útočiště různým zvířatům. Setkat se můžete s veverkami, lasicemi, kunami, ježky, rejsky, datli, kachnami, ledňáčky a sídlí zde kolem 62 druhů ptáků, mnoho druhů hmyzu a měkkýšů. Zdejší fauna je skutečně bohatá a různorodá. Botanická zahrada Vácrátót je otevřená denně od dubna do října v čase 08,00-18,00 hodin. Od listopadu do března je otevřeno denně v čase 08,00-16,00 hodin. Vstupné je stanoveno na 4200 Ft pro dospělé a 2300 Ft pro děti a seniory. Lze uplatnit skupinovou a rodinnou slevu. Mnoho dalších informací se dozvíte na oficiálních stránkách komplexu Botanická zahrada Vácrátót.


Informace a fakta

GPS: 47.7087, 19.2353
Nadmořská výška: 137 m
Telefon:
Alternativní název:
Rozloha (ha):
Počet exemplářů:
Datum vzniku:
Roční návštěvnost:
Nejvýznamnější exempláře:
Je povolen vstup s domácím zvířetem?:
Bezbariérový přístup:
Datum poslední aktualizace: 11.10.2012 19:33:38

Botanická zahrada Vácrátót: Recenze

Botanická zahrada Vácrátót prozatím nikdo nehodnotil. Vlož svoji recenzi jako první, děkujeme!

Města a obce v okolí

Göd (8km)Veresegyház (7km)Leányfalu (11km)Vác (11km)Gödöllő (14km)Visegrád (21km)Kisoroszi (20km)Nagymaros (23km)Dömös (25km)

Webmap: 1 2 3