TIXIK.cz » Litva » Šiauliai » Šiauliai » Botanická zahrada Šiauliai

Botanická zahrada Šiauliai - ubytování

  
Datum příjezduDatum odjezdu

Srovnání cen ubytování - porovnání cen hotelů

Otevřít v novém okně:

Botanická zahrada Šiauliai: Hlídač pokojů
Botanická zahrada Šiauliai Mapa Mapa hotelů Botanická zahrada Šiauliai

Botanická zahrada ŠiauliaiBotanická zahrada Šiauliai

Související témata

Botanická zahrada Šiauliai: Fotografie

Doporučené hotely Botanická zahrada Šiauliai


Zobrazit všechny »


Botanická zahrada Šiauliai: Turistický průvodce - tipy na výlety, turistika, nejlepší restaurace


Botanická zahrada Šiauliai Mapa Plánovač výletů na míru
Nejlepší hotely poblíž, Penziony, Apartmány, Nejlevnější ubytování, Luxusní hotely, Mapa hotelů, Satelitní Google mapa, Turistická mapa regionu, Cyklotrasy, Plánovač výletů, Botanická zahrada Šiauliai a doprava
Laisves64km


Turistické informace a hodnocení destinace

Kategorie: Botanické zahrady, Aktuální čas: 07:58:49, Adresa: Paitaičių gatvė 4, Šiauliai 76001, Litva, Telefon: +370 41 553934, WWW stránky:

Botanická zahrada Šiauliai je vědecká a vzdělávací instituce v Litvě . Nachází se v severní části země ve městě Šiauliai a leží v ulici Paitaičių gatvé. Botanická zahrada Šiauliai je neodmyslitelnou soušástí zdejší Univerzity Šiauliai .

Expozice

Botanická zahrada Šiauliai nabízí návštěvníkům shlédnutí mnoha zajímavých druhů rostlin z různých zeměpisných koutů světa. Sbírka je rozdělena do šesti základních pavilonů. Úsek venkovních kvetoucích rostlin zabýrá plochu 0,16 hektarů a najdeme zde přes 860 druhů dvouletých i víceletých trvalek a hlíznatých rostlin, například lilie, zvonky, pelargónie, bramboříky a spoustu dalších druhů kvetoucích odrůd. Botanická zahrada Šiauliai zahrnuje také rozsáhlou ukázku léčivých bylin a koření, která je spojena s okouzlující vůní, což přilákává spoustu návštěvníků. Pavilon vřesovitých rostlin, který zabýrá plochu 0,17 hektarů naopak oplývá širokou škálou okrasných dřevin. Expozice zahrnuje mnoho druhů rododendronů, vřesů a jehličnanů, jako například jalovce, jedle, tisy, túje nebo modříny. Dalším poutavým oddělením je pavilon systematiky a geografie, což je velká a rozmanitá venkovní sbírka rostlin, odrážejících flóru nejen litevských oblastí, ale i oblastí různých koutů světa. Botanická zahrada Šiauliai představuje také rozsáhlou sbírku více než 900 druhů skalních rostlin, umístěných na uměle vytvořeném kopci, který připomíná horský svah. K vidění je také mnoho vzácných a endemických druhů rostlinek. Sbírka dendrologie se skládá z přibližně 240 jehličnatých a listnatých stromů i keřů. Posledním pavilonem je ústav fenologie. Botanická zahrada Šiauliai pořádá pravidelně přednášky, zaměřené na biologii rostlin, různé výstavy a festivaly. Návštěvníci jsou vítáni v období dubna až října v časovém rozsahu od 08,00 hodin do 14,00, 15,45 nebo 17,00 hodin. Vstupné je zdarma pro všechny věkové kategorie. Mnoho dalších zajímavých informací se dozvíte na oficiálních stránkách komplexu Botanická zahrada Šiauliai.


Informace a fakta

GPS: 55.9329, 23.2833
Nadmořská výška: 118 m
Telefon:
Alternativní název:
Rozloha (ha):
Počet exemplářů:
Datum vzniku:
Roční návštěvnost:
Nejvýznamnější exempláře:
Je povolen vstup s domácím zvířetem?:
Bezbariérový přístup:
Datum poslední aktualizace: 11.10.2012 19:46:49

Botanická zahrada Šiauliai: Recenze

Botanická zahrada Šiauliai prozatím nikdo nehodnotil. Vlož svoji recenzi jako první, děkujeme!

Města a obce v okolí

Šiauliai (1.9km)Bubiai (12km)Joniškis (40km)

Webmap: 1 2 3