TIXIK.cz » Poznaň » Botanická zahrada Poznaň

Botanická zahrada Poznaň - ubytování

  
Datum příjezduDatum odjezdu

Srovnání cen ubytování - porovnání cen hotelů

Otevřít v novém okně:

Botanická zahrada Poznaň: Hlídač pokojů
Botanická zahrada Poznaň Mapa Mapa hotelů Botanická zahrada Poznaň

Botanická zahrada PoznaňBotanická zahrada Poznaň

Související témata

Botanická zahrada Poznaň: Fotografie

Doporučené hotely Botanická zahrada Poznaň


Zobrazit všechny »


Botanická zahrada Poznaň: Turistický průvodce - tipy na výlety, turistika, nejlepší restaurace


Botanická zahrada Poznaň Mapa Plánovač výletů na míru
Nejlepší hotely poblíž, Penziony, Apartmány, Hostely a ubytovny, Nejlevnější ubytování, Luxusní hotely, Kempy, Mapa hotelů, Satelitní Google mapa, Turistická mapa regionu, Cyklotrasy, Plánovač výletů, Botanická zahrada Poznaň a doprava, Bankomaty, Parkování, Čerpací stanice, benzinky
Přírodní rezervace Morasko8km


Turistické informace a hodnocení destinace

Kategorie: Botanické zahrady, Aktuální čas: 00:58:44, Adresa: Jana Henryka Dąbrowskiego 165, 61-001 Poznań, Polsko, Telefon: +48 61 829 20 13, WWW stránky:

Botanická zahrada Poznaň je věděcký a vzdělávací komplex, který sídlí v Polsku . Nachází se v západní části země, ve městě Poznaň . Je to neodmyslitelná součást Univerzity Adama Mickiewicze.

Expozice

Botanická zahrada Poznaň nabízí svým návštěvníkům k vidění bohatou flóru různých částí světa. Na ploše o rozloze kolem 22 hektarů se nachází skleníkové i venkovní kolekce rostlin. Skleníkové sbírky jsou však určené pouze pro účely výzkumu a výuky. Botanická zahrada Poznaň vlastní mimo jiné nejbohatší sbírku kaktusů v Polsku . Zahrada se dělí do několika tématických pavilonů. Ve venkovním prostoru se nachází pavilon biologie rostlin, ve kterém se dozvíte mnoho informací o formách rostlinného života, typech květů a květenství, druzích ovoce i kořenů a jiné zajímavosti z této sféry. V dalším pavilonu je úsek okrasných rostlin, ve kterém si můžete prohlédnout jak kvetoucí, tak stále zelené exponáty. Sbírka je skutečně rozsáhlá. Zajímavé je též ekologicko-geografické oddělení, které se skládá ze dvou částí. V první části jsou letité stromy, zatímco druhá část obsahuje ukázku travních a lučních porostů. Největší plochu zabírá pavilon geografie rostlin, který se věnuje hlavně zástupcům listnatých, smíšených a říčních lesů. Nejvýznamnější je sbírka rostlin, které pocházejí z evropských, východo-amerických, východo-asijských a japonských lesů. Mnoho stromů tam v létě kvete. Botanická zahrada Poznaň nabízí také dendrologickou kolekci kvalitních dekorativních stromů a keřů, ve které jsou unikátní a vzácné druhy. Nejstarší část botanické zahrady je odvětví rostlinné systematiky, kde je shromážděno kolem 1 500 druhů cévnatých rostlin. Mezi další zajímavé úseky komplexu botanické zahrady patří pavilon vod, mokřadů a skalek a oddělení vzácných a ohrožených druhů rostlin.

Praktické informace

Botanická zahrada Poznaň je otevřena v květnu - srpnu od 09,00 do 20,00; v září od 09,00 do 19,00; 1.-24. října od 09,00 do 18,00; 25.-30. října od 09,00 do 17,00 a 31. října od 09,00 do 14,00 hodin. Vstupné je zdarma pro všechny věkové kategorie. Spoustu dalších zajímavých informací se dozvíte na oficiálních stránkách komplexu Botanická zahrada Poznaň.


Informace a fakta

GPS: 52.4201, 16.8819
Nadmořská výška: 83 m
Telefon:
Alternativní název:
Rozloha (ha):
Počet exemplářů:
Datum vzniku:
Roční návštěvnost:
Nejvýznamnější exempláře:
Je povolen vstup s domácím zvířetem?:
Bezbariérový přístup:
Datum poslední aktualizace: 11.10.2012 19:19:37

Botanická zahrada Poznaň: Recenze

Botanická zahrada Poznaň prozatím nikdo nehodnotil. Vlož svoji recenzi jako první, děkujeme!

Města a obce v okolí

Poznaň (4km)Przeźmierowo (6km)Suchy Las (6km)Skórzewo (7km)Plewiska (8km)Kiekrz (10km)Komorniki (10km)Swarzędz (13km)Kobylnica (14km)

Webmap: 1 2 3