TIXIK.cz » Olomouc » Botanická zahrada Olomouc

Botanická zahrada Olomouc - ubytování

  
Datum příjezduDatum odjezdu

Srovnání cen ubytování - porovnání cen hotelů

Otevřít v novém okně:

Botanická zahrada Olomouc: Hlídač pokojů
Botanická zahrada Olomouc Mapa Mapa hotelů Botanická zahrada Olomouc

Související témata

Botanická zahrada Olomouc: Fotografie

Doporučené hotely Botanická zahrada Olomouc


Zobrazit všechny »Botanická zahrada Olomouc: Turistický průvodce - tipy na výlety, turistika, nejlepší restaurace


Botanická zahrada Olomouc Mapa Plánovač výletů na míru
Nejlepší hotely poblíž, Penziony, Apartmány, Hostely a ubytovny, Nejlevnější ubytování, Luxusní hotely, Mapa hotelů, Satelitní Google mapa, Turistická mapa regionu, Cyklotrasy, Plánovač výletů, Botanická zahrada Olomouc a doprava, Bankomaty, Parkování, Čerpací stanice, benzinky, Nejbližší zastávka MHD


Turistické informace a hodnocení destinace

Kategorie: Botanické zahrady, Aktuální čas: 01:26:24, Adresa: Smetanovy sady 603, 779 00 Olomouc, Česká republika, Telefon: +420 585 634 832, WWW stránky:

Botanická zahrada Olomouc je osvětovým zařízením v České republice . Nachází se v Olomouckém kraji, v Olomouci , jihovýchodně od historického jádra města, pod středověkými a částečně tereziánskými hradbami, v sousedství sbírkových skleníků Výstaviště Flora Olomouc . Vchod je z ulice U botanické zahrady.

Historie

Botanická zahrada Olomouc je nejstarší botanickou zahradou na Moravě a údajně druhou nejstarší botanickou zahradou v Česku. První informace o botanické zahradě i Olomouci pocházejí z roku 1787. Tato zahrada sloužila k výuce na místním medicínsko-chirurgickém učilišti. Zahrada ale zanikla v roce 1874 se zrušením zmíněného učiliště. V roce 1898 však v Olomouci vznikl "Spolek botanické zahrady". Díky jeho iniciativě se začala budova nová botanická zahrada v místech, kde se nachází dodnes. Botanická zahrada Olomouc od té doby zůstala až do roku 1948 v nezměněném stavu. Od roku 1956 je zahrada spojována s působností vysokých škol v Olomouci. Od roku 1959 až do současnosti je součástí Přírodovědecké fakulty UP a katedry botaniky v Olomouci.

Současnost

V současnosti disponuje Botanická zahrada Olomouc bohatou dendrologickou sbírku jehličnanů, listnáčů, keřů a bylin. Součástí botanické zahrady je Alpinum, které bylo založeno v roce 1979 a Rozárium, což je růžová zahrada s 10 000 keři růží jak z Česka, tak ze zahraničí. Celkem roste v botanické zahradě více než 1500 druhů rostlin.

Praktické informace

Botanická zahrada Olomouc je pro veřejnost otevřena od dubna do října. Otevřena je denně mimo pondělky. Otevřeno je v dubnu, září a říjnu od 10 do 16 hodin. Od května do srpna je pak otevřeno od 10 do 18 hodin. Vstupné stojí 30 Kč pro dospělé a 20 Kč pro děti (6-15 let) a seniory. Děti do 6 let mají vstup zdarma.


Informace a fakta

GPS: 49.5869, 17.252
Nadmořská výška: 216 m
Telefon:
Alternativní název:
Rozloha (ha):
Počet exemplářů:
Datum vzniku:
Roční návštěvnost:
Nejvýznamnější exempláře:
Je povolen vstup s domácím zvířetem?:
Bezbariérový přístup:
Datum poslední aktualizace: 2012-10-19 19:45:03

Botanická zahrada Olomouc: Recenze

Botanická zahrada Olomouc prozatím nikdo nehodnotil. Vlož svoji recenzi jako první, děkujeme!

Města a obce v okolí

Olomouc (0.9km)Slatinice (11km)Tršice (14km)Kostelec na Hané (16km)Prostějov (16km)Přerov (21km)Plumlov (22km)Lipník nad Bečvou (26km)Uničov (23km)

Webmap: 1 2 3