TIXIK.cz » Slovinsko » Podravska » Botanická zahrada Maribor

Botanická zahrada Maribor - ubytování

  
Datum příjezduDatum odjezdu

Srovnání cen ubytování - porovnání cen hotelů

Otevřít v novém okně:

Botanická zahrada Maribor: Hlídač pokojů
Botanická zahrada Maribor Mapa Mapa hotelů Botanická zahrada Maribor

Botanická zahrada MariborBotanická zahrada Maribor

Související témata

Botanická zahrada Maribor: Fotografie

Doporučené hotely Botanická zahrada Maribor


Zobrazit všechny »


Botanická zahrada Maribor: Turistický průvodce - tipy na výlety, turistika, nejlepší restaurace


Botanická zahrada Maribor Mapa Plánovač výletů na míru
Nejlepší hotely poblíž, Penziony, Apartmány, Hostely a ubytovny, Nejlevnější ubytování, Luxusní hotely, Mapa hotelů, Satelitní Google mapa, Turistická mapa regionu, Cyklotrasy, Plánovač výletů, Botanická zahrada Maribor a doprava
Europapark45km


Turistické informace a hodnocení destinace

Kategorie: Botanické zahrady, Aktuální čas: 11:56:50, Adresa: Pivola 3-4, 2311 Hoče-Slivnica, Slovinsko, WWW stránky:

Botanická zahrada Maribor je vědecká a vzdělávací instituce sídlící ve Slovinsku . Nachází se v druhém největším městě této země Mariboru , které leží v severovýchodní části Slovinska . Botanická zahrada Maribor je neodmyslitelnou součástí Fakulty zemědělství Maribor . Historie této zahrady sahá do roku 1994.

Expozice

Botanická zahrada Maribor je zajímavý okrasný park, který nabízí svým návštěvníkům ke shlédnutí bohatou flóru, složenou z domácích i zahraničních druhů rostlin. Na své si přijdou klienti všech věkových kategorií. Prohlídka zahrnuje návštěvu pavilonu keřů, opadavých stromů, skalek, masožravých rostlin, ovocných sadů, vodních rostlin nebo unikátní zahrady léčivých rostlin. Kouzlem oplývá rozkvetlý park magnolií a růží nebo ukázka mnoha druhů stromů rodu Pinetum. Zdejší flóra zahrnuje i ukázku polních plodin. Můžete spatřit nesčetně vzácných, ohrožených i téměř zaniklých druhů rostlin. Botanická zahrada Maribor je útočištěm spousty druhů zvířat, která zde můžete při prohlídce pozorovat, zmíníme například žáby, hlemýždě a různé ptactvo. V průběhu celého roku je možné prohlédnout si celý komplex Botanická zahrada Maribor v doprovodu odborného průvodce, což je třeba si rezervovat. Od dubna do října se zde konají pravidelně přednášky a semináře, zaměřené na biologii rostlin a další různé akce. Botanická zahrada Maribor je otevřena téměř celoročně v časovém rozmezí ve všední dny od 13,00 do 18,00, 19,00 nebo 20,00 hodin dle ročního období. O víkendu je otevřeno od 13,00 do 20,00 hodin. Vstupné je stanoveno na 4 € pro dospělé osoby, 3,5 € pro důchodce a 3 € pro děti a studenty. Lze uplatnit skupinové slevy nebo si zakoupit permanentní vstupenku. Mnoho dalších zajímavých informací se dozvíte na oficiálních stránkách komplexu Botanická zahrada Maribor.


Informace a fakta

GPS: 46.5062, 15.6327
Nadmořská výška: 300 m
Telefon:
Alternativní název:
Rozloha (ha):
Počet exemplářů:
Datum vzniku:
Roční návštěvnost:
Nejvýznamnější exempláře:
Je povolen vstup s domácím zvířetem?:
Bezbariérový přístup:
Datum poslední aktualizace: 19.10.2012 19:41:50

Botanická zahrada Maribor: Recenze

Botanická zahrada Maribor prozatím nikdo nehodnotil. Vlož svoji recenzi jako první, děkujeme!

Města a obce v okolí

Maribor (6km)Limbuš (7km)Malečnik (7km)Ruše (10km)Pernica (11km)Slovenska Bistrica (14km)Ptuj (20km)Zreče (24km)Slovenske Konjice (25km)

Webmap: 1 2 3